Închide meniul

Cornel Dinu, impresionat de Octavian Popescu: "Asta ne șochează!" "Mister" l-a comparat cu Adrian Mutu

Antena Sport Publicat: 2 februarie 2021, 5:12

Comentarii
Cornel Dinu, impresionat de Octavian Popescu: "Asta ne șochează!" "Mister" l-a comparat cu Adrian Mutu

Noua vedetă a lui FCSB, Octavian Popescu, este comparată de Cornel Dinu cu Adrian Mutu

Dinu l-a lăudat pe tânărul Popescu, despre care spune că este noua bijuterie a fotbalului românesc. Fosta legendă de la Dinamo îl vede peste Adrian Mutu. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cornel Dinu, impresionat de Octavian Popescu

Forța de pătrundere a tânărului jucător de la FCSB l-a impresionat pe Cornel Dinu. 

"Asta ne șochează. N-am mai văzut un astfel de jucători de ani buni. El provine dintr-o familie de fotbaliști, unchiul său era extremă stângă la Târgoviște. E interesant asta. Florinel Coman nu are pătrundere atât de sigură ca Octavian Popescu, dar simte golul, trage mai bine de la distanță. 

Eu n-am mai văzut de mulți ani un jucător de atac cu așa forță de pătrundere. De asta ne impresionează. Mutu nu avea această forță de pătrundere", a declarat Cornel Dinu la Telekom Sport.

Octavian Popescu a explodat, în acest sezon, la FCSB

Octavian Popescu a ajuns la FCSB de la Universitatea Craiova, în vara lui 2020, iar cota sa de piață era doar de 50.000 de euro. După câteva jocuri în tricoul roș-albaștrilor, valoarea sa a crescut de 7 ori, iar la finalul anului 2020, aceasta era de 350.000 de euro, conform transfermarkt.com.

Reclamă
Reclamă

Faptul că Popescu este noua ”perlă” a fotbalului românesc se vede și din cifrele sale. La vârsta lui are realizări mai mare decât cele pe care le-au avut Stanciu, Man, Coman sau Mihăilă, la aceeațși vârstă.

Octavian Popescu a evoluat în 16 meciuri pentru FCSB, în acest sezon, și a reușit un gol și șase pase decisive. 

  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:24
„Ne-am împotmolit”. Mihai Stoica, detalii despre transferul pregătit la FCSB. Negocierile au intrat în impas
22:44
Andrei Nicolescu, declarația care îi va dezamăgi pe fanii lui Dinamo: „Nu e planul nostru pentru anul ăsta”
22:22
PSG a câștigat dramatic Cupa Intercontinentală, după finala cu Flamengo. Șase lovituri de departajare ratate
22:13
Gică Craioveanu, mesaj savuros pentru Răzvan Marin înainte de AEK Atena – Universitatea Craiova: „Veniră oltenii”
22:06
Bayern Munchen, taxată de UEFA după incidentele de la meciul cu Sporting. Ce sancțiuni au primit bavarezii
21:52
Donald Trump, decizie uluitoare pentru Cupa Mondială! A interzis fanii din două țări
1 Anunţul făcut de UEFA despre Ștefan Târnovanu. Ce lovitură pentru portarul FCSB-ului 2 FotoCine este marea dragoste a lui Mircea Lucescu. Anunţul făcut de Neli Lucescu după 58 de ani de căsnicie 3 Doliu în lumea fotbalului din România! Leontin Chiorpec a murit în accident 4 “Ştiu din interior”. Reacţie categorică după ce Dennis Politic a fost din nou “uitat” pe bancă la FCSB 5 Reacţia categorică a lui Gigi Becali după ce Istvan Kovacs a fost delegat la FCSB – Rapid: “La revedere” 6 Ultimele veşti despre Cornel Dinu după ce a părăsit spitalul. Mircea Lucescu şi Ionuţ Lupescu, aproape de el
Citește și