Gigi Becali a anunțat la AS.ro singura condiție prin care s-a întoarce în Ghencea: "doar dacă mă sună Ministrul și mă roagă" și susține că vrea să ducă FCSB pe stadionul Arcul de Triumf.
Președintele FRR se află în război cu MTS și cere ca stadionul sa fie folosit pentru rugby, lucru care l-a enervat la culme pe finanțatorul de la FCSB, Gigi Becali.
"Nici acolo să nu mă lase?! Ăia nu vor că nu ştiu ce, ăia nu vor la rugby. Fiecare se face stăpân pe banii statului", a tunat Becali la AS.ro.
Gigi Becali tună și fugeră la adresa Armatei
Becali consideră că cei de la CSA fac "fraudă din banii publici!", prin faptul că susține echipa de fotbal a clubului. Finanțatorul FCSB susține că totul este o răutate împotriva sa.
"Eu dau totul României și ei au ură și dușmănie împotriva mea. Numai răutate", susține Becali.
- AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Stadionul Arcul de Triumf
- Cost construcţie: 29 milioane de euro
- Capacitate: 8.207 locuri
- Suprafața de joc va avea un gazon hibrid
- Vestiare pentru sportivi și arbitri
- Spații pentru mass-media sală de conferințe
- Zonă de flash interviu
- Puncte de prim-ajutor pentru spectatori
- Centru de recuperare pentru sportivi
- Post de control anti-doping și spații administrative
- Facilități: spații pentru presă, VIP, spații de cazare, 170 de locuri de parcare pentru spectatori
- Gigi Becali, atac la Alin Petrache
- Finanțatorul FCSB, în război cu Armata
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Parma – Inter 0-2. Cristi Chivu şi-a învins fosta echipă şi şi-a mărit avansul în fruntea clasamentului
- Denis Drăguş, gata să îşi relanseze cariera, după ce a bătut palma cu noua echipă: “Nu a fost uşor ce s-a întâmplat”
- Barcelona – Bilbao 5-0. „Manita arăbească” în Supercupa Spaniei! Catalanii, finaliști după un meci de vis
- Florin Niță, ofertă dintr-o ţară ajunsă în pragul revoluţiei. Ce decide portarul de 38 de ani
- Conducerea Barcelonei a confirmat transferul! Jucătorul era dorit de Cristi Chivu la Inter

































