Jose Mourinho, pedeapsă virală pentru jucătorii lui Tottenham după egalul din Europa League! Ce a putut să facă portughezul

De Dorin Gal. Publicat pe 04.12.2020 la 09:03 Actualizat pe 04.12.2020 la 09:13

Tottenham a reușit doar un egal, scor 3-3, cu formația LASK din Austria, iar Jose Mourinho nu a fost prea fericit la finalul meciului. Deși băieții săi s-au calificat în faza următoare a Europa League, Mourinho i-a anunțat că au antrenament ziua viitoare, în stilul său caracteristic: Pe Instagram

Jose Mourinho în timpul unui meci dintre Tottenham și Manchester City

Jose Mourinho, reacție inedită la adresa jucătorilor săi după egalul din Europa League

profimediaimages

• LASK - Tottenham 3-3
  • Jose Mourinho și-a ”pedepsit” jucătorii la finalul meciului

La doar o oră după fluierul de final al partidei desfășurate în Austria, ”The Special One” a postat o poză pe contul său de Instagram cu mesajul ”Antrenament mâine, dar la 12”.

O postare distribuită de Jose Mourinho (@josemourinho)

Jose Mourinho și Tottenham, meci chinuit în Austria

Englezii au fost conduși cu 1-0 din minutul 42, dar Gareth Bale a reușit să restabilească egalitatea în prelungirile primei reprize din penalty.

Son a marcat pentru Tottenham imediat după pauză, dar austriecii au egalat din nou în minutul 84 prin golul cu Eggestein. Dele Alli, ajuns rezervă în era Mourinho, a marcat imediat pentru 3-2, dar Karamoko a înscris în minutul 90+3 și a smuls un punct nesperat pentru LASK.