Meci halucinant la fotbal feminin! Uluitor ce s-a întâmplat în prima repriză dintre Belgia și Armenia

Publicat: 25.11.2021, 21:57

Meci uluitor la fotbal feminin

Toate golurile au venit în poarta jucătoarelor din Armenia. În minutul 10 era deja 4-0 și 8-0 în minutul 30.

Meci halucinant la fotbal feminin, între Belgia și Armenia

Scorul de la pauză a fost 11-0 în favoarea belgiencelor. Hannah Eurlings, Tessa Wullaert și Amber Tysiak au reușit câte o „dublă”, Tinne De Caigny a înscris un hat-trick, iar Justine Vanhaevermaet și Sarah Wijnants au marcat câte un gol.

Meciul se joacă în preliminariile pentru Cupa Mondială la fotbal feminin, turneu care va fi organizat în 2023. Belgia era pe locul 3 înaintea meciului, după patru etape, și era obligată să câștige ca să mai păstreze șanse la calificare. Armenia era codașa grupei, cu înfrângeri pe linie și fără gol marcat.

Ce rezultat va obţine România cu Lituania, după victoria de senzaţie cu Kosovo?

19:12

România – Lituania LIVE TEXT (21:45). Primul meci acasă de la revenirea lui Mircea Lucescu la naţională. Echipele probabile

19:09

LIVE SCORECipru – Kosovo 0-1. Meci „de foc” în grupa României din Nations League! Franța – Belgia, la 21:45. Meciurile serii

18:38

FotoLotul României de la Jocurile Paralimpice, primit la Salonul Oficial la revenirea în ţară. Elisabeta Lipă: „Sunt un model”

18:30

Max Verstappen recunoaşte că ar putea pierde titlul mondial: „Dacă mă aşteptam să fie aşa de rău? Nu chiar”

17:54

Mesajul lui „Dina” Grameni pentru Gică Hagi, după ce s-a despărţit de formaţia „Regelui” şi a semnat cu Rapid!

17:39

Rapid a anunţat plecarea unui jucător la o rivală din Liga 1

1 FotoSuma uriaşă pe care o va primi Georgina Rodriguez, lunar, de la Cristiano Ronaldo, dacă se vor despărţi! Totul a fost dezvăluits 2 Foto„E păcat!” I-a fost alături un deceniu lui Bernadette Szocs şi a spus totul după marea dezamăgire din viaţa vedeteis 3 VIDEOKosovo – România 0-3. Start perfect pentru Mircea Lucescu în drumul spre World Cup 2026. Man, Răzvan Marin şi Drăguş, decisivis 4 FotoBernadette Szocs, meci infernal la WTT Champions Macao 2024 cu Wang Manyu, campioana en-titre. Cu cine joacă Samaras 5 FotoLarisa Iordache este însărcinată! Primul mesaj al fostei gimnaste, care aşteaptă un copil cu Cristian Chiriţăs 6 FotoFosta gimnastă Anda Ivan a făcut anunţul mult aşteptat! Reacţia lui Andrei Ivan a apărut imediat: „Vă iubesc!”s

Horoscopul săptămânii 9 septembrie – 15 septembrie 2024. Descoperă ce îți rezervă astrele

3 zodii își depășesc provocările din relație între 9 – 15 septembrie 2024. Nativii care pun iubirea pe primul loc