"Nimeni nu îşi permite să plătească salariile lui Neymar şi Mbappe". Ce se întâmplă la PSG. Leonardo a vorbit despre posibila venire a lui Messi

Iulian Focșăneanu Publicat: 19 ianuarie 2021, 12:09

Comentarii
"Nimeni nu îşi permite să plătească salariile lui Neymar şi Mbappe". Ce se întâmplă la PSG. Leonardo a vorbit despre posibila venire a lui Messi

Neymar şi Mbappe, puşi în gardă de Leonardo

Directorul sportiv al parizienilor a ţinut să le transmită un semnal starurilor din atac. Mbappe mai are contract până în 2022 şi primeşte un salariu anual de 2 milioane de euro. Neymar încasează, lunar, peste 3 milioane de euro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Neymar şi Mbappe ar putea pleca de la PSG

"Să aleg între Neymar şi Mbappe pentru sezonul viitor? Este adevărat că situaţia este foarte complicată. Dacă PSG nu are capacitatea, în acest moment, să ţină aceste staruri, atunci ce echipă îşi permite să le plătească salariile celor doi? Cred că nu este vreun club capabil!

Sper ca ei să fie convinşi că PSG este locul ideal, în acest moment, pentru orice fotbalist ambiţios şi care vrea să joace la cel mai înalt nivel. Trebuie doar să ajungem la un acord şi să găsim un echilibru între cerinţele lor şi aşteptările noastre. Nu ne vom ruga de ei să rămână", a declarat Leonardo într-un interviu pentru France Football.

Lionel Messi este o ţintă pentru PSG, dar doar în cazul în care pleacă Neymar sau Mbappe. Argentinianul este cel mai bine plătit jucător din lume. 

"Jucătorii grozavi, precum Messi, vor fi mereu pe lista lui PSG. Cu siguranţă acum nu este momentul să discutăm cu el sau să visăm la acest transfer. Nu ne-am aşezat la masa negocierilor, dar avem un loc rezervat în cazul în care se iveşte oportunitatea. Cele patru luni care mai sunt până la finalul sezonului înseamnă o eternitate în fotbal, mai ales în aceste vremuri", a precizat directorul sportiv al lui PSG.

Reclamă
Reclamă

Messi mai are contract cu Barcelona până în vară. A fost aproape de a semna cu Manchester City la începutul acestui sezon, dar a fost blocat de clauza uriaşă de reziliere.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Trebuia anulat golul marcat de Claudiu Petrila, în Rapid - Dinamo 3-2?
Loading ... Loading ...
Citește și:
16:04

Uriaşul Ioan Igna: “Istvan Kovacs e un ungur căpos”

15:40

Cristiano Ronaldo îl cere lângă el. Șeicii pregătesc un nou transfer uriaș, la dorința lui CR7

15:09

Au fost contestate alegerile FRF și a venit decizia TAS. Ce lovitură pentru Răzvan Burleanu

14:52

Dan Petrescu a fost operat de urgenţă! Care este starea antrenorului

14:41

Real Madrid pregătește o nouă „revoluție” la vară. Șase jucători sunt pe lista neagră

14:39

Stjepan Tomas este noul antrenor al Oţelului Galaţi! “Am vorbit cu Gică Hagi”

1 Decizia luată de UEFA în privinţa lui Istvan Kovacs, după gafa uriaşă din Rapid – Dinamo 3-2 2 Ce surpriză! El este noul antrenor al Oţelului Galaţi! Va semna azi 3 Andrei Nicolescu: “Mi-am depus candidatura!” Decizie surpriză înainte de la alegerile FRF 4 Vestea bună primită de Dinamo, după scandalul din derby-ul cu Rapid. Anunţul lui Andrei Nicolescu 5 Ce au făcut Daniel Pancu şi Cristiano Bergodi când s-au văzut. Imaginile care nu au fost surprinse la tv 6 FotoDiferenţa uriaşă de vârstă dintre Diana Şucu şi patronul Rapidului, Dan Şucu. Cum s-au cunoscut cei doi
Citește și