Gardoş bagă bani într-un complex cu apartamente de lux, la Vâlcea. Alături de doi asociaţi, a investit deja peste un milion de euro.
Florin Gardoş investeşte în imobiliare
"E ca şi copilul meu. Veneam în fiecare lună…mai creştea un etaj, încă un etaj. Mi-am dorit, fiindcă e numele meu, să fac ceva ca lumea", a declarat Gardoş în exclusivitate pentru AntenaSport.
Proiectul a început în februarie, chiar înainte de declanşarea stării de urgenţă.
"Dacă am construit în plină pandemie, chiar nu ne mai sperie nimic. E greu…partea bună e că am oameni de încredere şi nu trebuie să fiu mereu, fizic, aici", a dezvăluit fostul fundaş al Universităţii Craiova.
Lui Gardoş i-a venit ideea de afaceri după prima accidentare serioasă la genunchi. Îi sfătuieşte şi pe alţi fotbalişti să se gândească la viitor şi să nu mai cheltuie zeci şi sute de mii de euro pe maşini de lux.
"Să faci cu adevărat investiţie, că maşina nu e investiţie. Am fost norocos, în Premier League, că am condus toate maşinile la care visam când eram mic"
- Gardoş a investit o sumă importantă
- Fostul jucător al Craiovei îşi petrece timpul pe şantier
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Porto și Sporting, victorii clare în debutul etapei a 24-a din Liga Portugal. Luptă „încinsă” pentru titlu
- Patru echipe pe două locuri de play-off. Toate calculele în lupta infernală pentru Top 6
- „Mizerii”. Președintele de la Oțelul, răbufnire în direct după eșecul categoric cu U Cluj: „Eram echipa care juca pentru FCSB”
- Conducerea Botoşaniului vorbeşte despre demiterea lui Grozavu şi oprirea finanţării după ratarea play-off-ului!
- „Bem o bere”. Alexandru Chipciu, savuros după ce U Cluj s-a calificat în play-off: „Nu mai fac party, sunt cam bătrân”

































