Ianis își dorește un post de titular la echipa de club. Pentru că este pe primul loc în Scoția, Rangers a fost vizitată de Moș Crăciun. Scrisorile au fost lăsate în sala de trofee a clubului.
Cosmin Contra i-a luat apărarea lui Ianis Hagi
"Cred că aici e problema lui Ianis, că vrea să mulțumească pe toată lumea și în foarte multe momente își dorește atât de mult că poate nu reușește", a declarat Cosmin Contra în exclusivitate pentru AS.ro.
Ianis a prins doar 15 minute în victoria cu 4-0 cu Aberdeen. A fost al patrulea meci consecutiv în care nu a fost titular.
"Eu nu știu de ce îl comparăm pe Ianis cu Gică. Chiar dacă are numele Hagi, ar trebui să-l apreciem sau să-l criticăm pe Ianis pentru felul lui de a fi. Pentru ceea ce face, nu pentru că poartă numele Hagi. Ar trebui să-l protejăm, nu să-l criticăm", a atras atenția Contra.
Cosmin Contra este chiar antrenorul care l-a debutat pe Ianis la naționala României. Făcea asta în urmă cu doi ani, ân victoria obținută de tricolori cu Lituania, scor 3-0.
- Ianis Hagi și-a pierdut postul de titular la Rangers
- Reacția lui Cosmin Contra
- Cupa Mondială Echipe Mixte 2025 e live în AntenaPLAY (30 noiembrie - 7 decembrie)
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Gigi Becali a făcut praf un jucător, după Farul – FCSB 1-2: “Doarme pe teren! Bine că nu am dat bani pe el”
- Charalambous: “Această victorie contează mult!” Ce a spus şi despre penalty-ul la Târnovanu
- David Miculescu, prima reacţie despre accidentare: “Trag în continuare”
- “E fotbalist de fotbalist!” Gigi Becali a găsit noua “perlă” de la FCSB
- Gigi Becali, atac la brigada de arbitraj: “Nu a fost penalty la Târnovanu”
































