Foto

Cum a fost surprins Gică Hagi după ce Farul a primit 4 goluri de la CFR Cluj în prima repriză

Alex Ioniță Publicat: 18 mai 2024, 21:50

Gică Hagi, în timpul unui meci/ Profimedia

Iată cum a fost surprins Gică Hagi după ce Farul a primit 4 goluri de la CFR Cluj în prima repriză! „Regele” a fost ținta camerelor tv după a 4-a reușită a clujenilor.

Partida dintre CFR Cluj și Farul este vitală pentru echipa lui Dan Petrescu, în lupta pentru locul al 2-lea. „Bursucul” a surprins totuși pe toată lumea, iar jucătorii săi s-au distrat cu „marinarii” lui Gică Hagi.

În minutul 38 al duelului din Gruia, Bîrligea a marcat golul de 4-0, cu un șut de excepție, care l-a surprins pe buzbuchi. Imediat după această reușită, camerele s-au îndreptat către banca de rezerve, acolo unde se afla Gică Hagi.

„Regele” a fost surprins imediat după gol, fiind înmărmurit. Acesta nu a înțeles evoluția jucătorilor săi, din repriza secundă și nu a știut cum să reacționeze după spectacolul făcut de jucătorii lui Dan Petrescu.

VEZI CUM A FOST SURPRINS GICĂ HAGI DUPĂ GOLUL DE 4-0 AL CFR-ULUI ÎN GALERIA FOTO DE LA FINALUL ARTICOLULUI

Reclamă 4

Echipele de start în CFR Cluj – Farul:

CFR Cluj (4-3-3): Sava – Mogoș, Boben, Kresic, Camora – Tachtsidis, Keita, Muhar – Deac, Bîrligea, Otele
Rezerve: Hindrich (GK), Bălgrădean (GK), Manea, Abeid, M.Ilie, Ajeti, Aussi, Fica, Avounou, El Kaddouri, V.Serebe, P.Michael
Absenți: –
Antrenor: Dan Petrescu

Farul (4-3-3): Buzbuchi – Sîrbu, M. Popescu, G. Marins, Ganea – Vînă, Queiros, Grameni – Grigoryan, L. Munteanu, Andronache
Rezerve: Mușat (GK), Dussaut, I.Cercel, G.Dănuleasa, Boli, D.Nedelcu, N.Popescu, Casap, L.Banu, R.Deaconu, A.Doicaru, Rivaldinho
Absenți: Larie, Cojocaru, Băluță (accidentați)
Antrenor: Gheorghe Hagi

Gică Hagi, reacţie categorică despre interesul lui CFR Cluj pentru Adrian Mazilu: „Eu aşa cred”

Antrenorul celor de la Farul nu a vrut să vorbească despre aceste zvonuri în primă fază, dar crede că Adrian Mazilu va evolua numai la Farul, în cazul în care se va întoarce în ţară, fiind de părere că acesta poate evolua pentru orice echipă din România:

„Mazilu nu e al nostru, e în altă parte. Dacă se întoarce acasă, se întoarce numai la noi. Aşa cred eu. E un jucător dorit şi e valoros, foarte valoros. La vârsta pe care o are, e foarte valoros. El poate să joace la orice echipă din România fără nicio problemă. Cred că e unul dintre cei mai buni atacanţi laterali tineri de la noi din ţară.

Aparţine de Brighton, ei ştiu ce o să facă cu el. Cred eu că o să se ducă la altă echipă. A avut o experienţă. Mazilu, cu siguranţă, învaţă în fiecare zi şi devine mai bun”, a declarat Gică Hagi, în cadrul unei conferinţe de presă.

Ce crezi că se va întâmpla în meciul România - Ucraina, de la EURO 2024?

Live Antena Sport
23:54 16 iun.

Serbia – Anglia 0-1. Bellingham, debut excelent la EURO 2024! Selecționata lui Southgate a început asaltul pentru marele trofeu

23:50 16 iun.

România – Ucraina LIVE TEXT, ora 16:00! Aşteptarea a luat sfârşit. „Tricolorii” debutează la EURO 2024! Echipele probabile

23:37 16 iun.

Programul românilor de luni, de la Campionatele Europene de Nataţie de la Belgrad! Competiţia e live în AntenaPLAY

23:31 16 iun.

Primele imagini din cantonamentul FCSB-ului din Olanda! Marius Ştefănescu şi Daniel Popa, sub comanda lui Elias Charalambous

23:02 16 iun.

„Nici el nu crede!” Răzvan Raț a reacționat, după ce Nicolae Stanciu a spus că România poate învinge orice adversar la EURO 2024

22:54 16 iun.

Jude Bellingham a marcat primul gol al Angliei, de la EURO 2024! Cifre fabuloase ale starului de la Real Madrid

1 FotoLovitura uriaşă, de milioane de euro, pe care a dat-o Simona Halep, după ce şi-a vândut mai multe proprietăţi! 2 FotoDin ce face bani, de fapt, noul soț al Larisei Iordache. Ce s-a aflat despre Cristian Chiriță, imediat după cununia civilă 3 Foto„Aroganță! A fost greu!” Cum a cucerit-o Horațiu Moldovan pe celebra sa iubită! Portarul naționalei a dat toate cărțile pe față 4 Singura condiţie pentru ca Simona Halep să revină în top! Verdictul lui Gică Popescu: „Tenisul fără Simona e atât de sărac” 5 Programul complet al meciurilor, din grupe, de la EURO 2024 6 FotoIvana Knoll e gata să le sucească minţile şi nemţilor: „Mai sexy ca niciodată! Abia aştept ca toată lumea să mă vadă!”