Închide meniul

FCSB, CFR Cluj, Universitatea Craiova și Sepsi și-au aflat posibilele adversare din play-off-ul Conference League!

Antena Sport Publicat: 2 august 2022, 15:29

Comentarii
FCSB, CFR Cluj, Universitatea Craiova și Sepsi și-au aflat posibilele adversare din play-off-ul Conference League!

Tragere la sorţi Conference League / Colaj Profimediaimages

FCSB, CFR Cluj, Universitatea Craiova şi Sepsi și-au aflat posibilele adversare din play-off-ul Conference League. Tragerea la sorți de la Nyon a fost astăzi.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB, CFR Cluj, Universitatea Craiova şi Sepsi se pregătesc pentru meciurile din turul 3 preliminar al Conference League. În același timp, cele 4 echipe românești sunt cu gândul la posibilele dueluri din play-off. Meciurile din play-off se vor disputa pe 18, respectiv 25 august.

FCSB, CFR Cluj, Universitatea Craiova şi Sepsi și-au aflat posibilele adversare din play-off-ul Conference League

Update 15.16: Universitatea Craiova va da piept cu învingătoarea dintre Lugano (Elveția) și Hapoel Beer-Sheva (Israel) în play-off, dacă va trece de turul 3. Oltenii ar urma să joace pe teren propriu meciul tur.

Update 15.14: Sepsi va înfrunta câștigătoarea din duelul APOEL (Cipru) – FC Kyzylzhar (Kazahstan), dacă se va califica în play-off. Covăsnenii ar urma să evolueze în deplasare în manșa tur.

Reclamă
Reclamă

Update 15.12: FCSB va juca împotriva învingătoarei dintre Viking (Norvegia) și Sligo Rovers (Irlanda), dacă va trece de turul 3. Vicecampioana României ar urma să joace acasă meciul tur.

Update 15.07: Dacă se va califica în play-off-ul Conference League, CFR Cluj se va duela cu pierzătoarea din meciul NK Maribor (Slovenia) – HJK Helsinki (Finlanda), din turul 3 preliminar al Europa League. Campioana României ar urma să dispute manșa tur în deplasare.

Reclamă

Update 15.00: A început tragerea la sorți de la Nyon!

Tragerea la sorți de astăzi se anunţă una cu mari emoţii pentru echipele din Liga 1. FCSB ar putea da chiar peste Nice, noua echipă a lui Rareş Ilie.

Pentru vicecampioana României urmează duelul cu Dunajska Streda, din manșa tur a turului 3 preliminar, care va fi transmis în exclusivitate pe Antena 1 și AntenaPLAY, miercuri, de la ora 21:30.

Dacă vor reuşi să treacă de formația din Slovacia, “roș-albaștrii” ar putea juca în play-off cu Nice sau Hajduk Split.

Posibile adversare ale lui FCSB în play-off-ul Conference League:

  • Nice (Franţa)
  • Vitória de Guimarães (Portugalia) – Hajduk Split (Croaţia)
  • Viking (Norvegia) – Sligo Rovers (Irlanda)
  • Konyaspor (Turcia) – Vaduz (Liechtenstein)

Nici CFR Cluj nu are motive să stea liniştită, din moment ce nu e cap de serie în cazul în care va trece de Şahtior Soligorosk. Ardelenii se pot duela din nou, după patru ani, cu Malmo! Şi Olimpiacos poate sta în calea lor spre grupe.

Posibile adversare ale lui CFR Cluj în play-off-ul Conference League:

  • Malmo (Suedia) – Dudelange (Luxemburg)
  • Shamrock Rovers (Irlanda) – Shkupi (Macedonia de Nord)
  • Linfield (Irlanda de Nord) – FC Zurich (Elveţia)
  • Maribor (Slovenia) – HJK Helsinki (Finlanda)
  • Olympiacos (Grecia) – Slovan Bratislava (Slovacia)

Adversari accesibili pentru Universitatea Craiova, misiune imposibilă pentru Sepsi, în play-off-ul Conference League

Universitatea Craiova pare a avea cea mai facilă misiune, dacă reuşeşte să treacă de Zorya Luhansk. Lugano şi Fehervar sunt echipele care le pot pune probleme oltenilor.

Posibile adversare ale lui Universitatea Craiova în play-off-ul Conference League:

  • Hapoel Be’er Sheva (Israel) – Lugano (Elveţia)
  • Fehérvár (Ungaria) – Petrocub Hîncești (Moldova)
  • Raków Częstochowa (Polonia) – Spartak Trnava (Slovacia)
  • Levski Sofia (Bulgaria) – Hamrun Spartans (Malta)

În schimb, Sepsi are o misiune care pare a fi imposibilă. Dacă iese câştigătoare din dubla cu Djurgarden, există riscul să o întâlnească în play-off pe Fiorentina. FC Basel este un alt adversar care e de temut!

Posibile adversare ale lui Sepsi în play-off-ul Conference League:

  • Fiorentina (Italia)
  • APOEL (Cipru) – Kyzylzhar (Kazahstan)
  • Istanbul Başakşehir (Turcia) – Breidablik (Islanda)
  • FC Basel (Elveţia) – Brøndby (Danemarca)
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:58
Legenda Craiovei l-a distrus pe Filipe Coelho, după eșecul de la Atena: „Bagă-l, Mister, pe Nsimba! Mesajul a fost clar”
0:53
Andrei Rațiu și Bogdan Racovițan, calificați în optimile Conference League. Victorii pentru Rayo și Rakow
0:47
Răzvan Marin, mesaj pentru Universitatea Craiova după victoria cu AEK Atena: „Să aibă baftă în campionat”
0:38
Filipe Coelho, fără cuvinte după AEK – Univ. Craiova 3-2: „Nu pot explica. Nu meritam asta”
0:36
Ștefan Baiaram, acuzații dure după ce Univ. Craiova a fost eliminată dramatic din Conference League: „A tras cu ei”
0:27
Alexandru Cicâldău, devastat după ratarea calificării în play-off: „O seară neagră”
1 Pensia “ruşinoasă” pe care o primeşte Cornel Dinu. Dovada că România nu-şi respectă legendele: “Dreptate mioritică” 2 Gino Iorgulescu, veşti triste despre starea lui Dan Petrescu: “E foarte grav! Se zbârleşte pielea pe mine” 3 Fostul mijlocaș de la CFR Cluj și FCSB a ajuns să spele mașini de lux la 33 de ani: „Băi, cine ți-a dat ideea asta?” 4 Internaţionalul Mario Pineida a fost asasinat! Mama fotbalistului a fost şi ea atacată 5 Ajuns în vârful carierei în Serie A, românul îşi reziliază contractul. De ce clubul renunţă la el 6 FotoMirel Rădoi şi-a scos la vânzare maşina de lux. Cum arată bolidul pe care vrea 732.000 de euro
Citește și