”Hala, David Alaba!” Fundașul lui Bayern este în drum spre Real Madrid. Ce salariu uriaș cere austriacul

Gal Dorin Publicat: 6 noiembrie 2020, 8:58

Comentarii
”Hala, David Alaba!” Fundașul lui Bayern este în drum spre Real Madrid. Ce salariu uriaș cere austriacul

David Alaba nu mai este dorit la Bayern după vara lui 2021, când îi expiră contractul

Cum înțelegerea cu germanii expiră în vara anului viitor, Alaba este liber să aibă discuții cu alte cluburi încă din luna ianuarie. Pini Zahavi, agentul jucătorului austriac, are contacte foarte bune la Real Madrid și se pare că încearcă să îl ducă pe Alaba pe Bernabeu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Singura problemă în calea mutării pare să fie suma pe care David Alaba ar vrea să o incaseze de la spanioli. Ținând cont că ar veni la Real Madrid liber de contract, se pare că acesta ar cere aproximativ 20 de milioane de euro pe sezon, scriu cei de la Marca.

Suma este uriașă, iar clubul din capitala Spaniei nu ar fi dispus să o ofere acum, ținând cont de impactul financiar provocat de pandemia de coronovirus. 

David Alaba, în conflict cu Bayern

Se pare că fotbalistul austriac ar fi fost înfuriat și de atitudinea șefilor de la Bayern, mai ales după ce președintele Uli Hoeness a declarat că Alaba ar fi interesat doar de bani și cere un salariu urias, 25 de milioane de euro pe an.

Un caricaturist extrem de cunoscut, Omar Momani, a ilustrat negocierile dintre David Alaba și Bayern Munchen într-un mod extrem de umoristic. 

Reclamă
Reclamă

Jucătorul austriac a declarat recent că s-a simțit ca și cum a luat o palmă peste față de la clubul bavarez în timpul discuțiilor

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să formeze cuplul de fundaşi centrali la naţionala României pentru meciul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:28

Ratarea etapei în CFR Cluj – Rapid. Atacantul clujenilor, pe modelul Claudiu Petrila

22:15

LIVE VIDEOEstrela Amadora – Casa Pia 1-0. Ianis Stoica a scos un penalty pentru gazde!

22:13

Sorana Cîrstea, calificare fantastică în turul trei la WTA Miami! Românca a eliminat una dintre favorite

22:01

„Trebuie să te respecți”. Plecat de la FCSB, Mihai Pintilii și-a făcut praf foștii jucători după victoria cu UTA

21:50

“Nu-mi convine” Învins a treia oară de FCSB, Adrian Mihalcea a cedat: “Nu vreau să vorbesc mai mult”

21:45

LIVE TEXTCFR Cluj – Rapid 0-0. Ardelenii au lovit bara de trei ori! Repriză uluitoare în Gruia

1 Noua regulă din Champions League va fi folosită în premieră în sferturi! Barcelona e dezavantajată 2 Mirel Rădoi face primul transfer la FCSB! Gigi Becali îi dă salariu de 25.000 de euro pe lună 3 FotoRonaldinho şi-a pierdut averea de 125 de milioane de euro! Suma infimă pe care i-au găsit-o în cont 4 Nota primită de Istvan Kovacs în AS Roma – Bologna 3-4, după ce a acordat 2 penalty-uri: “Fără dubii” 5 BREAKING NEWSMircea Lucescu a anunţat lotul României pentru barajul crucial cu Turcia. Surprizele lui “Il Luce” 6 Ilie Dumitrescu a propus un titular la naţională, după Dinamo – Craiova 0-1: “Excelent”
Citește și