"Ianis Hagi e jucător de super-clasă" / "A schimbat total jocul". Impact uriaş al lui Ianis în meciul senzaţional făcut de Rangers cu Celtic

De Antena Sport
Publicat: 2.01.2021, 13:50

Ianis Hagi și colegii săi în derby-ul Old Firm cu Celtic

profimediaimages

Ianis Hagi a fost lăudat după prestația foarte bună din derby-ul Old Firm

În ultimele 10 zile, Ianis a contribuit la victoriile cu St. Johnstone (a marcat golul de 3-0), Hibernian (a înscris singurul gol) şi St. Mirren (a pasat decisiv pentru Roofe la golul de 1-0), iar acum a fost un jucător extrem de important și în victoria cu rivala Celtic.

Introdus în locul lui Roofe, Ianis a avut o ocazie mare după doar cinci minute, dar șutul său a trecut puțin pe lângă poarta rivalilor lui Rangers. Mai mult decât atât, Ianis a schimbat fața echipei lui Steven Gerrard și a contribuit astfel la autogolul marcat de McGregor în minutul 70. Scoțienii rămân neînvinși în acest sezon.

Fanii echipei pregătite de Steven Gerrard au fost din nou impresionați de prestația românului:

”Ianis Hagi a schimbat complet partida asta”.

”Ianis Hagi trebuie să fie titular în fiecare joc. Băiatul este pură calitate”

”Ianis Hagi este pur și simplu de clasă”

”Ianis Hagi joacă de parcă ar fi într-o compilație de pe Youtube”, au fost doar câteva dintre aprecierile suporterilor.

Ianis Hagi, printre ce mai buni tineri pasatori din Europa

Într-un top al fotbaliștilor sub 23 de ani care au oferit cele mai multe assist-uri în 2020, Ianis stă pe un impresionant loc nouă, având 12 pase decisive, conform unui top realizat de ”Football Wonderkids”.

Ierarhia este condusă autoritar de maghiarul Dominik Szoboszlai, care a impresionat la Salzburg și a dus-o pe Ungaria la Campionatul European în ultimul minut, cu 23 de pase decisive.

”Perla” Kylian Mbappe este pe 2 cu 19 assist-uri, în timp ce Jadon Sancho închide posiumul cu 15.

26
23:12
„Avem destul timp” Zeljko Kopic, declaraţie surprinzătoare după ce Dinamo a pierdut şansa de a fi la mâna ei pentru salvare!
26
23:01
Foto„Iar ne retrogradaţi? Vă rupem picioarele!” Fanii lui Dinamo au făcut un scandal monstru! I-au cerut demisia lui Kopic: „Pleacă!”
26
23:00
„Greşeli incredibile” Mircea Lucescu a văzut meciul Dinamo – FC Voluntari 1-1 şi a spus ce crede despre retrogradare!
26
22:40
Câţi fani iau cu asalt Arena Naţională, la FCSB – Farul. Mihai Stoica, mesaj războinic: „Un punct CA SĂ PUNEM PUNCT!”
26
22:32
„Suntem blestemaţi!” Jucătorul lui Dinamo s-a prăbuşit emoţional după remiza cu Voluntari şi a spus ce urmează pentru „câini”!
26
22:11
„V-a făcut Rapid o ofertă?” Dani Coman, anunţ ferm despre şansele de a-l înlocui pe Daniel Niculae la Rapid
26
22:05
Faze controversate în Dinamo – FC Voluntari! Radu Petrescu a dictat un penalty pentru „câini”, apoi a întors decizia!
26
21:45
Dinamo – FC Voluntari 1-1. „Câinii” rămân pe loc de retrogradare! Cum arată acum clasamentul în play-out