”Întrebați-i pe cei de la Craiova când va fi FCSB pe primul loc!” Sergiu Buș, savuros de ziua lui, după meciul cu Chindia

De Gal Dorin
Publicat: 2.11.2020, 20:06

Sergiu Buș se bucură de golul marcat pentru FCSB în meciul cu Hermannstadt din etapa a opta a Ligii 1

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Sergiu Buș și-a sărbătorit ziua de naștere pe teren prin evoluția în meciul cu Chindia

Întrebat despre posibilitatea locului 1, Buș a glumit: ”Întrebați-i pe cei de la Craiova când va ajunge FCSB pe primul loc. Noi ne facem treaba și restul nu depinde de noi”, a râs jucătorul roș-albaștrilor.

Sergiu Buș: ”Trebuie să rămânem cu picioarele pe pământ”

În același timp, Buș a părut să sublinieze importanța concentrării pe fiecare meci, chiar dacă formația lui Toni Petrea este ”pe cai mari” după a patra victorie la rând.

”O victorie meritată, zic eu. Mă bucur că am luat cele trei puncte și că suntem aproape de Craiova. Trebuie să rămânem cu picioarele pe pământ, să ne pregătim la fel, va urma o pauză competițională din nou, vom face din nou antrenamente cu o încărcătură fizică bună deci, dacă vom rămâne sănătoși, va fi bine.

Avem cel mai bun golaveraj, deci din moment ce toată lumea înscrie, acesta este cel mai important lucru”, a declarat Sergiu Buș.

Sergiu Buș: ”Îi mulțumesc pentru cadou antrenorului”

Buș a avut o evoluție foarte bună în meciul trecut cu Hermannstadt, câștigat cu scorul de 5-0, dar nu a fost titularizat de Toni Petrea. El a intrat totuși în a doua repriză.

”Îi mulțumesc pentru cadou (n.r. lui Toni Petrea). Important e că am intrat destul de bine, mi-am ajutat echipa.

Suntem încă la început. E bine pentru noi că s-a încurcat Craiova. Ne dorim ca noi să nu o facem. E important să câștigăm fiecare meci în parte”, a precizat atacantul celor de la FCSB într-o intervenție pentru Digisport.

3
22:26
Marius Ștefănescu, anunțul momentului despre transferul la FCSB. Ce a spus despre declarațiile lui Laszlo Dioszegi
3
22:16
VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abbi Pulling, pe primul loc în a doua sesiune de antrenamente, live în AntenaPLAY
3
21:59
Farul – Sepsi 1-4! Umilință uriașă pentru echipa lui Gică Hagi! Safranko a făcut spectacol la Ovidiu
3
21:29
România – Japonia LIVE VIDEO în AntenaPLAY (13:30). Ultimul meci de la Campionatul Mondial de hochei pentru tricolori
3
21:27
OFICIAL! Edi Iordănescu poate convoca 26 de jucători pentru EURO 2024. Decizia luată de UEFA
3
21:08
Scandări xenofobe și decizii controversate la Farul – Sepsi! Fanii au „luat foc” după hattrick-ul lui Safranko
3
21:01
FotoMihăiţă Neşu a rupt tăcerea şi a spus adevărul despre divorţul de soţia sa: „A fost un şoc foarte mare pentru ea!”
3
20:52
FotoCum a fost surprins Gică Hagi după ce Pavol Safranko a marcat un hattrick în prima repriză din Farul – Sepsi
3
20:28
„Îi vei lua locul lui Daniel Niculae la Rapid?” Dani Coman a dat cărțile pe față! Răspunsul a uimit pe toată lumea