Închide meniul

Gheorghe Mustață i-a luat la țintă pe Darius Olaru și David Miculescu, după UTA – FCSB 3-1: „A greșit toate pasele!”

Viviana Moraru Publicat: 6 martie 2023, 12:31

Comentarii
Gheorghe Mustață i-a luat la țintă pe Darius Olaru și David Miculescu, după UTA – FCSB 3-1: A greșit toate pasele!”

Darius Olaru, într-un meci pentru FCSB / Hepta

Gheorghe Mustață i-a luat la țintă pe Darius Olaru și David Miculescu, după ce UTA a învins-o pe FCSB categoric, cu scorul de 3-1. Liderul galeriei roș-albastre a criticat schimbarea lui Malcom Edjouma, și susține că dacă francezul ar fi rămas în teren și după pauză, alta ar fi fost soarta meciului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB a ratat șansa de a se apropia de primele două locuri din Liga 1. Roș-albaștrii au pierdut în deplasarea de la UTA, și rămân pe locul 3 în Liga 1.

Gheorghe Mustață i-a luat la țintă pe Darius Olaru și David Miculescu, după UTA – FCSB 3-1

Gheorghe Mustață a analizat jocul FCSB-ului în duelul cu UTA, și a ajuns la concluzia că doi jucători au prestat un joc extrem de modest.

David Miculescu a intrat în vizorul liderului galeriei roș-albastre, acesta mărturisind că vârful nu demonstrează pe teren faptul că Gigi Becali a plătit în schimbul lui suma de 1,7 milioane de euro, la începutul sezonului.

De cealaltă parte, Mustață a declarat că nici Darius Olaru nu a făcut un joc bun la Arad, și susține că acesta a greșit toate pasele.

Reclamă
Reclamă

„Capul sus, mergem înainte! Mai sunt și eșecuri în fotbal, n-avem ce să facem. Dar trebuia să ne apropiem de lider și să ne fie programul mai ușor în play-off.

Cred că s-a rupt jocul la mijloc cu nonșalanța lui Olaru, ieșirea lui Edjouma. Nu înțeleg de ce trebuia să iasă Edjouma! Miculescu nu se ridică la valoarea banilor cu care a fost cumpărat.

Olaru n-a fost la capacitate maximă, exact cum joacă el. Olaru este un fotbalist de echipă națională, dar a fost sub joc. În momentul în care n-ai mijloc, ești mort! Olaru a greșit toate pasele. Dacă îl schimba pe Olaru și îl păstra pe Edjouma, era altceva.

Reclamă

Să nu credeți că nu ne doare și nu ne afectează. La momentul ăsta, faptul că a venit echipa în față, la șanse pentru campionat, de pe locul 14, mă interesează acum să nu afectăm echipa, jucătorii. Acești băieți nu au tăria aia de caracter.

Nu vreau să afectez echipa! Va veni momentul în care ne vom contra din nou, dacă se va merge așa. Pentru că ne-am săturat, de 6-7 ani să nu luăm nimic. Am vorbit cu suporterii, dacă noi venim acum și protestăm, afectăm echipa, în condițiile în care avem șanse la campionat. Eu nu sunt de acord cu asta”, a declarat Gheorghe Mustață, pentru fanatik.ro.

Basarab Panduru știe de ce Malcom Edjouma a fost schimbat în UTA – FCSB 3-1

Basarab Panduru știe de ce Malcom Edjouma a fost schimbat în partida dintre UTA și FCSB, încheiată cu scorul de 3-1. Fostul internațional este de părere că Gigi Becali a greșit atunci când l-a înlocuit pe mijlocașul francez cu Andrei Cordea, la pauza meciului, însă a oferit și o explicație pentru această decizie a patronului roș-albaștrilor.

Basarab Panduru a ajuns la concluzia că Gigi Becali l-a schimbat pe Malcom Edjouma, deoarece francezul a prestat un joc modest, motiv pentru care i-ar fi putut scădea suma de trasnfer.

„(N.r. Gigi Becali are o problemă cu Malcom Edjouma?) Dar el nu are problemă cu Edjouma, el are problemă cu ce bani poţi să aduci. Iar Edjouma nu poate să aducă mai mult de 1-2 milioane. Se duce, se învârte, dă un gol – se duce la 1,5-2 milioane, nu joacă – iar un milion. Te învârţi pe aici. Banii mulţi sunt, probabil – aşa cred ei – sunt la Coman şi la Tavi Popescu.

Mie nu mi se pare normal, dar dacă mă uit la ce vrea şi la cum vede fotbalul, cred că e normal să-l scoţi pe cel care-ţi aduce bani mai puţini”, a declarat Basarab Panduru, pentru orangesport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:46 12 dec.
Iuliu Mureşan, anunţ despre transferul lui Louis Munteanu. I-a fost scăzut preţul: “Eu sper să fie măcar…”
23:26 12 dec.
CFR Cluj, fără Louis Munteanu în deplasarea de la Botoșani! Pe cine nu se va mai putea baza Daniel Pancu
23:14 12 dec.
Daniel Pancu încă mai speră la play-off: “E o misiune grea, dar nu capitulăm!”
23:03 12 dec.
Robert Ilyes trage un semnal de alarmă, după CFR Cluj – Csikszereda 3-1: „Am făcut cadouri”
23:02 12 dec.
Cosmin Olăroiu s-a calificat în semifinalele FIFA Arab Cup, după 7-6 la penalty-uri
22:46 12 dec.
Mario Camora atrage atenția, după CFR – Csikszereda 3-1: „Trebuie să riscăm tot”
1 FotoImagini rare cu Cristi Chivu şi familia. Cum a fost surprins la petrecerea de Crăciun a lui Inter 2 Gigi Becali, dat pe spate după FCSB – Feyenoord 4-3: “Şi-au scos banii pe tot anul! Îi prelungesc contractul” 3 Sorin Cârţu a făcut praf un jucător al Universităţii Craiova după eşecul cu Sparta Praga: “Nu pot accepta” 4 Au venit notele după FCSB – Feyenoord 4-3. Cine a fost cel mai bun jucător al roș-albaștrilor 5 “Am dat o maşină cadou şi un apartament”. Gigi Becali, dezvăluiri incredibile după victoria FCSB-ului cu Feyenoord 6 Vlad Chiricheş, OUT de la FCSB. Gigi Becali i-a anunţat plecarea după victoria cu Feyenoord: “Ne despărţim”
Citește și