Paul Anton e cu moralul la pământ după un nou eșec al alb-roșiilor în Liga 1. Mijlocașul "câinilor" s-a ferit să își atace coechipierii, dar a taxat gafele din apărare.
Paul Anton, prima reacție după Sepsi-Dinamo 2-0
"Este un moment greu, dificil. Trebuie să dăm dovadă de bărbăție, de curaj. Într-adevar, e un club greu, cu o istorie bogată, cu foarte mulți fotbaliști care au făcut cinste României. Cred că, în vestiar, băieții înțeleg ce înseamnă acest club, dar nu asta asta e problema. Problema e că, în teren, facem greșeli și oferim niște cadouri. Interpretăm niște situații de joc foarte prost.
Ne cerem scuze. Trebuie să dăm dovadă de curaj, de bărbăție. Totul depinde numai de noi, dar atât timp cât repetăm aceleași greșeli…e destul de dificil. Nu vreau să dau acum nume, suntem toți. Toți câștigăm și toți pierdem, de la primul până la ultimul", a declarat Paul Anton.
Dinamo a ajuns la patru înfrângeri la rând, iar postul lui Cosmin Contra se clatină din ce în ce mai mult. Antrenorul grupării din Ștefan cel Mare a transmis că se teme că ar putea fi demis.
- Dinamo, pe locul 14 în Liga 1
- Alb-roșiii sunt cu moralul la pământ
- Sepsi - Dinamo 2-0
- Marele Premiu al Marii Britanii e LIVE în AntenaPLAY, în perioada 4-6 iulie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Trent Alexander Arnold, primul assist la Real Madrid. Pasă superbă la golul lui Gonzalo Garcia
- Real Madrid, în sferturile Campionatului Mondial al Cluburilor. Gonzalo Garcia a decis meciul cu Juventus
- Fostul fundaş al lui Dinamo, prezentat oficial la echipa lui Mircea Rednic: “A fost râvnit de multe cluburi”
- Cristi Chivu şi-a băgat jucătorii în şedinţă, după declaraţiile explozive ale lui Lautaro Martinez. Tensiuni uriaşe la Inter
- Messi, numit de Ibrahimovic “o fantomă care joacă într-un circ”. Suedezul, critici dure pentru Inter Miami