Şahtior Karagandy – FCSB 2-1 (5-3 d.l.d) | Umilinţă istorică! Echipa lui Todoran, un banc de la Radio Erevan! Moruţan şi Vlad, „groparii” celor de la FCSB

Publicat: 29.07.2021, 15:15.
Actualizat: 29.07.2021, 21:17

Şahtior Karagandy – FCSB 2-1 (5-3 d.l.d) | Umilinţă istorică! Echipa lui Todoran, un banc de la Radio Erevan! Moruţan şi Vlad, „groparii celor de la FCSB

Chin pentru FCSB la Erevan

Hepta

Karagandy – FCSB 2-1

FCSB a fost eliminată, joi, în turul doi preliminar al Conference League, de echipa din Kazahstan Şahtior Karagandî, scor 5-3 la loviturile de departajare în meciul retur disputat în Armenia, la Erevan. În tur, scorul a fost 1-0 pentru FCSB.

La finalul prelungirilor de la Erevan, scorul a fost 2-1 pentru formaţia din Kazahstan. Au marcat: Gabyshev ’11, Tattybayev ‘90+1 / Coman ‘76

La loviturile de departajare, pentru FCSB au marcat Coman, Al. Creţu şi Vucur. A ratat Moruţan. Pentru Şahtior Karagandî au marcat Rustemovic, Bukorac, Graf, Atanaskoski şi Tattybayev.

Decizia cu privire la locul de disputare a fost luată odată cu introducerea Kazahstanului pe lista roşie, ca urmare a creşterii numărului de infectări cu COVID-19 din această ţară.

5-3: GOOOL Karagandy! FCSB, umilită în Conference League! A fost eliminată din Europa League.

4-3: GOOOL FCSB! Vucur a transformat cu emoţii!

4-2: GOOOL Karagandy!

3-2: Ratare Moruţan! „Perla” lui Becali a tras jalnic.

3-2: GOOOL Karagandy!

2-2: GOOOL FCSB! Alexandru Creţu transformă impecabil.

2-1: GOOOL Karagandy! Vlad a fost foarte aproape de a apăra şutul lui Bukorac.

1-1: GOOOL FCSB! Florinel Coman marchează.

1-0: GOOOL Karagandy! Rustemovic l-a executat pe Vlad.

Update: Încep loviturile de pedeapsă.

Min. 120: Finalul celor două reprize de prelungiri. Echipa calificată se va decide după penalty-uri.

Min. 113: Schimbare la FCSB. Perianu intră în locul lui Ovidiu Popescu.

Min. 105: S-a terminat prima repriză a prelungirilor.

Min. 96: Ratare uriaşa pentru Şahtior Karagandy. Centrare în faţa porţii, iar Omirtayev nu ajunge.

Min. 91: Schimbare la FCSB. Haruț intră în locul lui Crețu.

Min. 91: A început prima repriză a prelungirilor!

Min. 90+5: Echipa calificată se va decide după prelungiri.

Min. 90+5: Şut al lui Cordea, dar portarul celor de la Şahtior Karagandy a reţinut.

Min. 90+1: GOOOL Şahtior Karagandy! Aidos Tattybayev a dat lovitura în prelungiri! Şahtior Karagandy a marcat în minutul 90+1, iar echipa calificată se va decide în prelungiri.

Min. 88: Schimbare la FCSB. Cristi Dumitru intră în locul lui Tănase.

Min. 84: Ocazie incredibilă pentru Şahtior Karagandy. Omirtayev a ratat incredibil din 6 metri.

Min. 76: GOOOL FCSB! Florinel Coman marchează după o fază superbă. Oaidă a fost cu pasa decisivă!

Min. 73: Ocazie Şahtior Karagandy. Shikavka a tras de la marginea careului, dar Vlad a avut o intervenţie uriaşă.

Min. 70: FCSB nu se regăseşte. E condusă în continuare de locul 11 din Kazahstan.

Min. 46: FCSB a făcut două schimbări la pauză! Au intrat Florinel Coman şi Şerban, au ieşit Ondrasek şi Radunovic.

Min. 45: Pauză la Erevan! FCSB este condusă de Şahtior Karagandy şi e la 45 de minute de o ruşine istorică.

Min. 27: Ocazie uriaşă pentru FCSB. Florin Tănase a trimis din interiorul careului în bară, Ulterior, căpitanul FCSB a cerut un penalty.

Min 11: GOOOLLL Şahtior Karagandy! Andrei Vlad a gafat la un şut al unui adversar, a respins în faţă, iar Mikhail Gabyshev a deschis scorul!

Update 16:00: A început meciul dintre Șahtior Karagandy şi FCSB

UPDATE 15:15: Echipele de start

Șahtior Karagandy (5-3-2): Shatskiy – Gabyshev, Mawutor, Graf, Buivolov, Atanaskoski – Najaryan, Bukorac, Mitosevic – Sviridov, Shikavka

Rezerve: Trofimets, Sailauov, Tattybayev, Kybyray, Omirtayev, Nazymkhanov, Rustemovic, Nurseitov

FCSB (4-3-3): Vlad – V. Crețu, Al. Crețu, Vucur, Radunovic – Moruțan, Ov. Popescu, Tănase – Cordea, Ondrasek, Oct. Popescu

Rezerve: Straton, Haruț, Coman, Cristea, Stoica, Dumitru, Perianu, Oaidă, Musi, Șerban

Șahtior Karagandy – FCSB începe de la scorul de 1-0 pentru roş-albaştri. Andrei Cordea a marcat singurul gol la Bucureşti, în minutul 38.

Şahtior Karagandy – FCSB, LIVE TEXT, de la 16:00

Meciul se joacă la Erevan, în Armenia, după ce Kazahstan a fost trecută pe lista roşie din cauza cazurilor numeroase de coronavirus.

Mihai Stoica s-a amuzat pe reţelele de socializare. „Radio Erevan Actualități” a postat managerul general al lui FCSB pe Facebook.

„Mi-e frică de toată echipă, nu de un jucător anume. E o echipă care și-a menajat la ultimul meci fotbaliștii. Vor fi mai proaspeți decât noi. Noi am jucat acum trei zile, am depus un efort foarte mare”, a surprins Dinu Todoran la conferinţa de presă de la Erevan. Echipa sa vine după victoria, 4-1 cu Universitatea Craiova.

Meciul cu Karagandy va fi arbitrat de bulgarul Dragomir Draganov. Dacă se califică, FCSB o va înfrunta pe Kolos Kovalivka, din Ucraina.

Şahtior Karagandy – FCSB. Echipele probabile

Şahtior Karagandy: Șațki – Gabișev, Hozin, Graf, Buivolov, Atanaskoski – Mitosevici, Mowutor, Bakaev – Șikavka, Najarian; Antrenor: Andrei Finoncenko

FCSB: Vlad – V. Crețu, A. Crețu, Cristea, Radunovic – Moruțan, Ov. Popescu, Oaidă – Cordea, Tănase, Oct. Popescu; Antrenor: Dinu Todoran

14:31 FotoCare este singurul „moment de desfătare” al soţiei lui Dan Şucu. Diana Şucu a recunoscut totul: „Asta e rutina!” 13:42 „Prima dată în viaţa mea!” Ce mesaj a primit Gigi Becali de la Dan Şucu, la miezul nopţii, după ce FCSB a devenit campioană 13:23 „Plec la Liverpool. Merg în locul lui Klopp!” Gigi Becali a făcut show după ce FCSB a cucerit titlul din Liga 1 13:11 FotoCum a fost surprinsă fiica lui Gică Popescu, după ce FCSB a învins-o pe Farul şi a câştigat titlul în Liga 1 13:06 PAOK – AEK LIVE VIDEO (19:30) în AntenaPLAY! Răzvan Lucescu, ultima şansă la titlul din Grecia 12:15 VIDEOLionel Messi, un nou meci fabulos în MLS! Argentinianul a făcut spectacol în faţa a 65.000 de oameni 12:08 Gigi Becali îl umple de bani pe Elias Charalambous, după ce FCSB a devenit campioana României: „E atât de credincios!” 11:56 FC Porto – Sporting LIVE VIDEO (22:30) în AntenaPLAY! Meciul zilei din Liga Portugal 11:38 Video„Simona Halep în acţionariat la Farul?” Stere Halep a făcut anunţul imediat după ce FCSB a devenit campioana României 11:16 Anunţul momentului în fotbalul românesc, la 12 ore după ce FCSB a cucerit titlul: „Va reveni la Steaua. Sunt discuţii” Vezi toate știrile

Horoscopul lunii mai 2024. Nativii vor găsi timp pentru dezvoltare personală și socială