VIDEO | Mircea Lucescu a primit un "cadou" nesperat. Gafă de cascadorii râsului a portarului advers! Dinamo Kiev, gol incredibil în primul minut

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 28.02.2021, 18:37

Mircea Lucescu

Profimediaimages

Mircea Lucescu, o nouă victorie în campionatul Ucrainei

De numai 50 de secunde a avut nevoie Artem Besedin pentru a marca. A profitat de eroarea incredibilă a lui Orest Kostik.

Gafă de necrezut în Lviv – Dinamo Kiev

Tszgankov a şutat slab, din interiorul careului, şi goalkeeper-ul gazdelor părea a prinde cu uşurinţă. Kostik a scăpat însă mingea dintre mâini, iar Besedin a profitat şi a înscris cel mai uşor gol din carieră.

VEZI AICI VIDEO CU GOLUL DIN MINUTUL 1!

Până la pauză a marcat şi Tsygankov, din penalty. Echipa lui Mircea Lucescu a condus chiar şi la scor de neprezentare, după ce şi-a trecut numele printre marcatori şi Kedziora. „Lanterna roşie” din Ucraina a înscris golul de onoare în minutul 69, prin Nych.

Dinamo Kiev a câştigat, în cele din urmă, cu 4-1 meciul din etapa a 16-a. Lednev a stabilit rezultatul final în ultimul minut. Jucătorii antrenaţi de „Il Luce” sunt pe primul loc şi s-au distanţat astfel la patru puncte de Şahtior Doneţk. Sunt calificaţi şi în optimile de finală ale Europa League.

22:18 Românii atacă tabloul principal la Saudi Smash 2024! Trei români joacă vineri, LIVE în AntenaPLAY 22:15 „Nu l-am sunat pe Gigi Becali că nu am fost în halul ăla de beat!” Tamaş, dezvăluiri colosale: „Aoleu, iar s-a îmbătat Găbiță!” 22:08 Coreea de Sud – România LIVE VIDEO (vineri, ora 13:30). „Tricolorii” vor o nouă victorie la CM de Hochei, LIVE în AntenaPLAY 21:50 România s-a calificat în finală la Campionatul European de gimnastică de la Rimini. Alte trei finale pe aparate pentru tricolore 21:40 Claudiu Keşeru, categoric după ce FCSB a cucerit titlul: „E momentul să plece”. Ce şanse le dă roş-albaştrilor în Europa 20:53 Prima reacţie a lui Marius Şumudică, după întâlnirea de taină cu Dan Şucu: „Nu se gândește decât la binele Rapidului!” 20:52 Victor Piţurcă, şocat de „perla” Universităţii Craiova: „După 10 minute era sufocat. Patronul ar trebui să îşi pună întrebarea” 20:20 Programul complet al Marelui Premiu de la Miami (3-5 mai, AntenaPLAY)! Calificările şi cursele sunt şi pe Antena 3 CNN 20:18 Marius Lăcătuş a dat verdictul, după titlul câştigat de FCSB! „Fiara” ştie unde s-a făcut diferenţa 20:16 VideoTeodora, fiica lui Mihai Stoica, dezvăluiri emoţionante despre tatăl său şi FCSB: „E ca o altă familie pentru mine!” EXCLUSIV Vezi toate știrile