Indian Wells 2021 | Irina Begu – Shelby Rogers 0-6, 2-6. Înfrângere grea pentru româncă

Publicat: 10.10.2021, 23:47.
Actualizat: 11.10.2021, 0:54

Irina Begu

Irina Begu

Înfrângere grea încasată de românca Irina Begu în turul 3 de la Indian Wells. Românca nu a avut nicio şansă în faţa americancei Shelby Rogers. După ce a pierdut primul set la 0, românca a pierdut categoric şi setul secund. A fost 6-0, 6-2 pentru Shelby Rogers care merge în turul 4 al turneului după un meci care a durat o oră şi 12 minute.

UPDATE Final de meci. Shelby Rogers o învinge pe Irina Begu cu 6-0, 6-2

UPDATE Setul secund este tot la discreţia americancei. Shelby Rogers conduce cu scorul de 3-2 şi are avantajul unui break

UPDATE Irina Begu pierde categoric primul set. 6-0 pentru Shelby Rogers

UPDATE Irina Begu, aproape de a pierde primul set. Shelby Rogers are 5-0

Update Irina Begu pare că nu are nicio şansă cu Shelby Rogers. Este 4-0 pentru americancă în primul set.

Update Americanca o domină copios pe Irina Begu. Are 3-0 în primul set, cu două break-uri avans

Update Shelby Rogers începe perfect meciul. A luat deja un break şi conduce cu 2-0 în primul set

Irina Begu – Shelby Rogers, LIVE SCORE pe AS.ro

După ce a trecut de Belen Teichmann, scor 7-5, 6-1, Irina Begu va da peste americanca Shelby Rogers în turul 3 la Indian Wells. Partida va începe după ora 23:00 (ora României).

Pentru calificarea în turul al 3-lea de la Indian Wells Irina Begu a pus mâna pe o sumă importantă. Accederea în această fază a competiţiei este recompensată cu un premiu de 51.895 de dolari şi cu 65 de puncte WTA.

Irina Begu a fost a treia jucătoare din România care trece de manşa secundă la Indian Wells, după Simona Halep şi Sorana Cîrstea.

Irina Begu, meci de senzaţie în turul 2 la Indian Wells 2021

Irina Begu nu a avut nicio emoţie în turul 2 la Indian Wells. A făcut un meci solid în faţa elveţiencei Jil Teichmann şi a completat tabloul româncelor care merg mai departe.

Irina Begu a învins-o, în manşa a doua, cu scorul de 7-5, 6-1, pe jucătoarea elveţiană Jil Teichmann, numărul 39 mondial, după un meci care a durat o oră şi 36 de minute.

Va termina Bayer Leverkusen sezonul fără înfrângere?

20:41 Mircea Rednic e în culmea fericirii după ce a câştigat play-out-ul şi avertizează Dinamo: „Ajutaţi-vă voi, nu m-aţi susţinut” 20:22 U Cluj a realizat un transfer înainte de finalul sezonului! Prima întărire pentru Ioan Ovidiu Sabău 19:58 Dinamo şi FCU Craiova, ultimele clasate în Liga 1! Cum arată clasamentul în play-out înaintea ultimei etape 19:46 „O să ajung în București!” Jose Mourinho, mesaj fabulos pentru Gică Popescu! Ce i-a transmis „The Special One” 19:40 UTA – FCU Craiova 3-1. Oltenii lui Mititelu sunt pe ultimul loc în Liga 1! UTA e campioana play-out-ului 19:32 FotoMircea Lucescu şi soţia lui, Neli, la fel de îndrăgostiţi ca în tinereţe! Cum au fost surprinşi pe stradă 19:25 Florin Prunea, verdict despre corectitudinea meciului Hermannstadt – Poli Iași 0-1! Ce a spus despre șansele lui Dinamo 19:08 FotoDaniel Pancu, fotografie superbă cu soţia lui, în Iaşi, în ziua victoriei uriaşe a lui Poli: „Te iubesc” 18:58 „Îmi doresc asta” Valentin Mihăilă, anunț important despre viitorul său după ce Parma a promovat în Serie A! Unde va juca românul 18:41 „Are experiență!” Propunere surpriză pentru postul de antrenor de la Rapid! Sfat important pentru Dan Șucu Vezi toate știrile