Dan Şucu / AntenaSport
Dan Şucu a venit la meciul Universitatea Craiova – Rapid, care se dispută pe stadionul Ion Oblemenco. Dan Şucu a fost foarte binedispus înainte de meci, chiar dacă Rapidul e departe de îndeplinirea obiectivului, calificarea într-o cupă europeană.
Înainte de meci, un fan al Universităţii Craiova a venit să facă o poză cu patronul Rapidului. Zâmbitor, Dan Şucu i-a replicat: „Ești îmbrăcat greșit”.
Dan Şucu, binedispus înainte de Universitatea Craiova – Rapid! Replică amuzantă pentru un fan
Chiar dacă Rapid e departe de Conference League, Dan Şucu are motive să fie binedispus. Cealaltă echipă pe care o patronează, Genoa, a obţinut salvarea matematică de la retrogradare.
Se anunţă vremuri bune la Genoa, care îl aşteaptă să vină la echipă pe Nicolae Stanciu. Căpitanul naţionalei tocmai a marcat un gol de senzaţie în meciul Al Feiha – Damac.
Înaintea meciului cu Universitatea Craiova, Rapid ocupă ultimul loc în play-off, cu 28 de puncte. Rapidiştii sunt la două puncte în spatele lui Dinamo, care e pe locul 5. “Câinii” nu au licenţă pentru cupele europene pentru sezonul viitor, având în vedere că se află în insolvenţă.
- Două plecări de la Universitatea Craiova în iarnă. Jucătorii pe care Filipe Coelho nu-i mai vrea
- Marius Șumudică știe cum se poate califica FCSB în „primăvara europeană”. Toate calculele făcute: „Nu va fi ușor”
- Ilie Dumitrescu, laude pentru noua „perlă” de la FCSB: „Mă bucur cel mai mult pentru el”
- Darius Olaru vrea să plece de la FCSB. Anunțul lui Giovanni Becali: „Gigi nu mai zice că e netransferabil”
- Iuliu Mureşan, anunţ despre transferul lui Louis Munteanu. I-a fost scăzut preţul: “Eu sper să fie măcar…”
































