Închide meniul
Video

A venit și rândul lui Leonaș! Mai mare decât ”Regele”! Performanța reușită de Messi

Cătălin Oprișan Publicat: 10 septembrie 2021, 15:03

Argentina s-a impus cu 3-0 în fața celor din Bolivia, iar la final, Leonaș a izbucnit în lacrimi. Messi a scris astfel o nouă pagină în istoria fotbalului sud-american.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Leo Messi este cel mai bun marcator din istoria naționalelor din America de Sud

După 825 de zile în care argentinienii nu şi-au putut susţine favorţii, Messi s-a întors la Buenos Aires, pe Monumental, cu trofeul Copei America.

A învins-o de unul singur pe Bolivia şi a ajuns la 79 de goluri pentru Argentina. Pele a rămas cu 77 de reuşite pentru Brazilia, în timp ce Neymar are 69!

Leo Messi a izbucnit în lacrimi la flash-interviu

Am visat la asta cu foarte mult timp în urmă şi îi mulţumesc lui Dumnezeu că mi-a oferit această şansă. Este un moment unic datorită modului în care s-a întâmplat, a locului în care s-a întâmplat după atâta aşteptare. Nu exista o modalitate mai bună!

Să fiu aici şi să pot sărbători această performanţă… este incredibil. Mama mea şi fraţii mei sunt aici. Au suferit şi ei mult. Acum sunt foarte fericit”, a declarat Messi, cu ochii în lacrimi, la finalul jocului.

Reclamă
Reclamă
  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va califica România U19 în finala EURO 2025?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
16:59

Vedeta lui Gigi Becali, dezvăluiri inedite! Cea mai mare dorinţă a jucătorului de la FCSB: “Sunt acel gen de om”

16:52

Edi Iordănescu, aproape de primul transfer la Legia! Jucătorul care este așteptat la echipa românului

16:34

Italienii nu au avut milă de Cristi Chivu! Cuvinte dure după ultimul meci: “Victorie urâtă şi murdară”

16:33

Marketa Vondrousova a câştigat turneul de la Berlin! A învins-o pe Wung Xinyu în trei seturi

15:41

Jucătorul de la Liverpool cu patru naţionalităţi, vândut la fosta campioană a Germaniei. Anunţul lui Fabrizio Romano

15:08

Toni Nadal nu e sigur de o finală Sinner-Alcaraz la Wimbledon: “Iarba e o suprafaţă «perfidă»”

1 Dinamo a rezolvat un nou transfer! Prima reacție a jucătorului: “Sunt foarte fericit!” 2 Mircea Rednic îl transferă la Standard Liege pe titularul lui Dinamo din sezonul trecut. Ce contract i s-a oferit jucătorului 3 Edi Iordănescu, atacat dur după debutul la Legia Varşovia! Polonezii nu au avut milă: “Dezastru” 4 Cătălin Chirilă, aur în proba de 1000m, la CE de kaiac-canoe! Victorie dramatică în faţa campionului olimpic 5 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 6 “Acasă ce să fac?” Constantin Budescu nu agață ghetele în cui! Mijlocașul, anunț despre viitorul său
Citește și