Nicolae Dică, trei schimbări la pauza meciului Silkeborg – FCSB, după prima repriză dezastruoasă!

Publicat: 6.10.2022, 21:10

Nicolae Dică, la conferința de presă

Nicolae Dică, la conferința de presă / as.ro

Nicolae Dică a făcut trei schimbări la pauza meciului Silkeborg – FCSB, din etapa a treia din grupele Conference League, după o primă repriză de coșmar făcută de vicecampioana României.

FCSB și-a luat trei goluri de la Silkeborg în 45 de minute, iar Nicolae Dică s-a enervat și a făcut trei schimbări la pauză.

Nicolae Dică, trei schimbări la pauza meciului Silkeborg – FCSB

Au ieșit din teren Marco Dulca, Andrei Dumiter și Bogdan Rusu, iar în locul lor au intrat Radaslavescu, Musi și Ianis Stoica.

FCSB nu mai luase trei goluri în prima repriză a unui meci de la o înfrângere 2-5 cu Poli Iași, în septembrie 2020.

Schimbările lui Dică n-au avut niciun efect în jocul FCSB-ului. Roș-albaștrii au mai încasat un alt gol după pauză, în minutul 58, de la Thordarson.

FCSB joacă cu rezervele împotriva lui Silkeborg, după ce patronul Gigi Becali a anunțat că roș-albaștrii se vor concentra exclusiv pe partidele din Liga 1, acolo unde vicecampioana riscă să rateze play-off-ul.

Gafă halucinantă a lui David Miculescu, în Silkeborg – FCSB

La o centrare venită pe bara a doua, Miculescu a resping balonul cu piciorul, însă nu a ținut cont că avea un adversar în spatele său. „Perla” de la FCSB l-a lovit direct în cap pe fotbalistul lui Silkeborg. Arbitrul a dictat penalty pentru joc periculos.

De la 11 metri, Helenius l-a învins pe Târnovanu fără emoții. Era minutul 35 și deja al treilea gol încasat de roș-albaștri în Danemarca.

FCSB și-a luat două goluri în primele 7 minute

Danezii au marcat de două ori în primele șapte minute ale partidei din Danemarca. Echipa lui Nicolae Dică a fost de nerecunoscut în debutul partidei.

Vinovat pentru primul gol încasat de vicecampioana României, în minutul 3, a fost chiar „perla” Octavian Popescu. Tavi a pasat direct la adversar în preajma propriului careu, iar Kylnge a înscris cu o deviere la colțul scurt.

A doua reușită a danezilor a venit în minutul 7, după un șut al lui Kusk deviat de Dawa, la care Târnovanu n-a mai putut interveni.

19:07 „Nu m-am bucurat la goluri, îmi vine să plâng” Un jucător de la Petrolul a cedat, după ce s-a salvat matematic de la retrogradare 19:00 VIDEOEliza Samara – Chen Xingtong a fost live, în AntenaPLAY. Românca a fost eliminată de la Saudi Smash 2024 18:50 „Ce întrebare stupidă îmi pui!” Dorinel Munteanu s-a enervat la interviu după Petrolul – Oțelul 2-1! 18:28 FotoUnica fiică a lui Ion Țiriac și-a petrecut Paștele la conacul de 5,5 milioane de euro al tatălui său! Cine a însoțit-o 18:11 VIDEOParma – Cremonese 1-1 și Palermo – Ascoli 2-2 au fost în AntenaPLAY! Man și Mihăilă, spectacol total în Serie B 18:05 „Mihai Pintilii, antrenor cu acte în regulă la FCSB?” Mihai Stoica a făcut anunțul! Ce se întâmplă cu Elias Charalambous 17:41 Cole Palmer, cifre impresionante la Chelsea! La doar 21 de ani, a intrat în istoria Premier League 17:38 VIDEOValentin Mihăilă, gol după o cursă fabuloasă a lui Dennis Man în Parma – Cremonese! Românii fac spectacol total în Serie B 17:11 Câți jucători va da FCSB la EURO 2024! Mihai Stoica e sigur: „Am vrut să-l sun pe Edi, dar Gigi Becali nu m-a lăsat!” 17:05 VIDEOFranco Vazquez a marcat un gol superb în Parma – Cremonese! Dennis Man și Valentin Mihăilă, martori la reușita spectaculoasă Vezi toate știrile

Zodii care se pot muta din țară după Paște. Nativii care au luat o decizie importantă pentru viața lor

Zodii care vor avea parte de un Paște de vis. Nativii care își creează amintiri alături de cei dragi