Închide meniul

EXCLUSIV AS.ro LIVE | “La primul corner a dat gol!” Sorin Ghionea, şocat de plecarea lui Sergio Ramos de la Real: “Sper să nu fie adevărat!” Cum l-a uluit Ronaldo: “Am încercat şi eu şi m-am împiedicat”

Antena Sport Publicat: 17 iunie 2021, 11:07

Comentarii
EXCLUSIV AS.ro LIVE | La primul corner a dat gol! Sorin Ghionea, şocat de plecarea lui Sergio Ramos de la Real: Sper să nu fie adevărat! Cum l-a uluit Ronaldo: Am încercat şi eu şi m-am împiedicat

Sorin Ghionea, dezvăluiri de senzaţie

Real Madrid a anunţat că Sergio Ramos va pleca după 16 ani de la club. Sorin Ghionea i-a fost adversar lui Ramos în 2006, când a jucat cu Steaua împotriva celor de la Real Madrid în Liga Campionilor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Sergio Ramos a marcat un gol împotriva Stelei, iar Ghionea şi-a adus aminte cine a fost vinovat.

Când am jucat cu Real Madrid era fundaş dreapta. Avea plete. Aveam fiecare sarcini bine trasate. Trebuia să facem marcaj. Cine trebuia să facă la el nu a făcut, şi la primul corner a dat gol Sergio Ramos. Sper, în al 12-lea ceas, să nu fie adevărat. Dar şi la case mai mari se întâmplă. Dacă i s-a întâmplat lui Raul, care este o legendă. El e a doua legendă a Realului. În ultimii 20 de ani se identifică cu istoria Realului. Când spui Real, spui Sergio Ramos. Are atâtea trofee câştigate, e un jucător emblematic. Refuz să cred că doar pentru 10 la sută din actualul salariu au ajuns aici. Cred că doar orgoliile au fost la mijloc“, a spus Sorin Ghionea la AS.ro LIVE.

Sorin Ghionea: “Erau nişte coloşi”

În 2006, Steaua a pierdut ambele meciuri cu Real Madrid. La Bucureşti s-a terminat 4-1, iar Ramos a marcat un gol. Cel mai tare l-a impresionat Ronaldo. Fostul fundaş a încercat să îl imite pe marele atacant brazilian.

Chiar dacă am pierdut, erau nişte coloşi. Aveau rezerve pe Beckham şi Ronaldo. Când a intrat Ronaldo, chiar îi spuneam lui Goian: “Goe, hai să stăm strânşi să fugim după el că de prins nu îl prindem. Mi-au spus oameni că l-au văzut la antrenament că a plecat la conducere cu două mingi la picior în acelaşi timp, cu stângul şi cu dreptul până la jumătatea terenului şi înapoi. Am încercat şi eu şi m-am împiedicat“, a mai spus Ghionea.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va câştiga Cristi Chivu titlul în Serie A cu Inter în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
8:17
Cristi Chivu a trimis săgeţi către jurnaliştii italieni, după ce Inter a devenit lider în Serie A: “Asta spuneaţi acum 5 luni”
8:15
Motivul pentru care Gigi Becali i-a dat lui Mirel Rădoi “100 de telefoane”: “Sunt antrenor bătrân”
23:42 14 dec.
PAOK Salonic, înfrângere în Grecia! Echipa lui Răzvan Lucescu a fost învinsă de Atromitos
23:25 14 dec.
Daniel Niculae, reacție după debutul lui Dorinel Munteanu la Hermannstadt: „Sunt supărat”
23:21 14 dec.
Dorinel Munteanu, mesaj dur după Hermannstadt – Universitatea Craiova 0-2: “Nu e un avertisment! Trebuie să înțeleagă”
22:51 14 dec.
Filipe Coelho surprinde după victoria cu Hermannstadt: „Nu a fost cea mai bună seară a noastră”
1 Conducerea Rapidului s-a decis! Asalt pentru fotbalistul de la Oțelul. Gălățenii solicită o sumă uriașă 2 Clubul uriaş care îl transferă pe Louis Munteanu de la CFR Cluj. Suma uriaşă anunţată! “Se poate face” 3 Control antidoping imediat după Rapid – Oțelul 0-2. Opt jucători, chemați la teste 4 Bogdan Racoviţan a semnat! Contractul e valabil până în 2028 5 Jucătorul dorit de Gigi Becali la FCSB a făcut anunţul după Rapid – Oţelul 0-2: “Vreau să lupt pentru trofee” 6 Ionuț Radu, după ce a apărat penalty-ul vedetei de 60 de milioane de euro: “Este un sentiment unic”
Citește și