Ilie Dumitrescu a găsit atacantul perfect pentru FCSB: "Era un jucător masiv, puternic!" Propunere inedită pentru Gigi Becali

De Antena Sport
Publicat: 8.03.2021, 5:21

Gigi Becali, finanţator FCSB

profimediaimages

Gigi Becali, sfat primit de la Ilie Dumitrescu pentru atacul lui FCSB

Istrate este un junior de 18 ani, care evoluează la FCSB 2 și a jucat și pentru echipa mare atunci când lotul liderului a fost lovit de COVID-19. Tânărul atacant l-a impresionat pe Ilie Dumitrescu în meciul cu Iași, când a și marcat.

„Mi-aduc aminte de un jucător de la juniori, Istrate. A intrat și a dat un gol, nu l-am mai văzut. Era un jucător masiv, puternic, care a marcat atunci la Iași cu capul, când i s-a dat șansa.

Era atunci când aveau probleme mari de lot.  S-a dat șansă la toată lumea, poate câteva minute, 15-20 de ani, merită și el. Dacă mai este la Academie. Are 18 sau 19 ani”, a spus Ilie Dumitrescu la Digi Sport.

Ante Vukusic nu l-a impresionat pe Ilie Dumitrescu

FCSB s-a impus greu, pe Arena Națională, scor 1-0, în fața celor de la Gaz Metan, prin reușita lui Florin Tănase din minutul 91. Acesta a fost folosit vârf fals în începutul meciului, poziție care nu-i convine deloc. Ulterior a intrat Ante Vukusic ca număr 9, dar nu l-a impresionat pe Ilie Dumitrescu.

„A fost o fază cu Vukusic, când putea să finalizeze, dar a preferat să joace simplu și să paseze. Este o presiune, a fost adus ca număr 9, i s-au dat 60 de minute.

Ar trebui să-și intre în rol și să pună probleme și să facă diferența”, a mai spus Ilie Dumitrescu.

18:49 Jucătorul dorit de Gigi Becali la FCSB, „dublă” de senzaţie! A ţinut-o pe FCU Craiova „în viaţă”, cu două goluri superbe 18:44 LIVE VIDEOPalermo – Reggiana se joacă ACUM în AntenaPLAY. Oaspeții fac spectacol în repriza secundă 18:14 „Vor ieşi flăcări!” Mohamed Salah, reacţie furibundă după scandalul cu Jurgen Klopp! Mesajul scurt transmis 18:07 Gianina van Groningen şi Ionela Cozmiuc, AUR pentru România la Campionatele Europene de canotaj 17:52 Nota primită de Valentin Mihăilă, după ce a marcat în Parma – Lecco 4-0! Specialiștii, dați pe spate de prestația românului 17:51 Sorana Cîrstea îşi menţine decizia şi după 6 ani! Nu va mai juca pentru România la Billie Jean King Cup: „E un capitol închis” 17:22 Mohamed Salah şi Jurgen Klopp, conflict aprins în timpul meciului! Liverpool, OUT din cursa pentru titlu 17:08 „Nu urmări 2.000 și iei 10 care sunt morți toți” Cel mai dur mesaj pentru conducerea lui Dinamo! 16:44 FotoSumă uriașă pe care o câștigă zilnic “Pescobar”! A fost dat de gol, după ce a deschis un nou restaurant: „Nu-l bate nimeni!” 16:37 „E cel mai bun din campionat” Elias Charalambous îi ia apărarea lui Ștefan Târnovanu! Ce a spus despre gafa din meciul cu Sepsi Vezi toate știrile

Horoscopul lunii mai 2024. Nativii vor găsi timp pentru dezvoltare personală și socială