Dennis Politic nu s-a ferit de cuvinte după Dinamo – FC Botoşani 2-2: „Golurile au venit pe greşeli personale!” Ce a spus Kopic

Publicat: 27 septembrie 2024, 23:40

Dennis Politic nu s-a ferit de cuvinte după Dinamo – FC Botoşani 2-2: „Golurile au venit pe greşeli personale! Ce a spus Kopic

Dennis Politic nu s-a ferit de cuvinte după Dinamo - FC Botoşani 2-2. Politic a revenit pe teren la Dinamo şi a reuşit să înscrie un gol superb

Dennis Politic / Hepta

Dennis Politic nu s-a ferit de cuvinte după Dinamo – FC Botoşani 2-2. Politic a revenit pe teren la Dinamo şi a reuşit să înscrie un gol superb cu Botoşani.

Politic s-a arătat dezamăgit că Dinamo nu a reuşit să câştige, deşi a condus cu 2-0. Dinamo a ratat şansa de a urca pe locul al doilea în clasament.

Dennis Politic nu s-a ferit de cuvinte după Dinamo – FC Botoşani 2-2

Am pierdut două puncte astăzi. La 2-0 trebuia să ţinem de minge. Golurile au venit din greşeli personale, trebuia să gestionăm mai bine. Chiar şi cu cele două puncte din seara asta, mă bucur că nu am pierdut. Mergem la Constanţa să luăm cele 3 puncte. Mă bucur că am dat gol, sunt supărat că am făcut egal„, a spus Dennis Politic după Dinamo – FC Botoşani 2-2, la digisport.ro.

La rândul său, şi Zeljko Kopic a spus că echipa trebuia să gestioneze mai bine situaţia de la 2-0.

Am început bine jocul, cred că am meritat să conducem cu 1-0. Nu am început prea bine repriza a doua, am făcut câteva greşeli. Trebuie să fim mul mai inteligenţi când avem 2-0 şi jucăm acasă. Am pierdut două puncte importante. Trebuie să analizăm ce s-a întâmplat. Terenul e foarte dur, avem tot felul de probleme după ce jucăm aici. Selmani a avut ceva probleme şi de aceea a fost schimbat. Terenul acesta nu este o suprafaţă de fotbal, nu este bine pentru jucători. Sper să jucăm mai multe meciuri pe Arena Naţională. Nu vorbesc despre arbitraj. Trebuie să analizăm jocul nostru”, a spus Zeljko Kopic.

Dinamo – Botoşani 2-2. Echipa lui Kopic a ratat dramatic victoria, după ce a condus cu 2-0

Dinamo – Botoşani 2-2, după ce echipa lui Zeljko Kopic a condus cu 2-0 până în minutul 76. Dinamo a condus prin golurile lui Cîrjan şi Dennis Politic, dar moldovenii au revenit incredibil.

Fulop a redus din diferenţă după o cursă fenomenală. FC Botoşani a egalat prin Florescu, care a transfromat penalty-ul provocat de Golubovic. Astfel, Dinamo a ratat şansa de a urca pe locul 2 în clasament.

Dinamo a dominat prima parte a meciului cu FC Botoşani, iar Selmani a deschis scorul în minutul 28, după o ieşire hazardată a portarului Eduard Pap. Cătălin Cîrjan a avut un gol anulat pentru henţ, în minutul 45+2, dar alb-roşii au reuşit să îşi mărească avantajul în minutul 70, Politic profitând de o nouă greşeală a lui Pap.

Oaspeţii au revenit în joc prin golul nou intratului Fulop, din minutul 76, şi au egalat la un penalty dictat de Sorin Vădana după un fault comis de Golubovic în suprafaţa de pedeapsă. A transformat Eduard Florescu, în minutul 85 şi până la final Raul Opruţ a primit al doilea cartonaş galben, fiind eliminat, în minutul 90+6. Repriza secundă a fost prelungită cu 13 minute, iar FC Botoşani a obţinut al doilea egal stagional. Moldovenii sunt pe locul 15, cu 8 puncte, în timp ce Dinamo se află pe 3, cu 17 puncte.

Reuşeşte FCSB să o învingă şi pe PAOK în Europa League?

0:04 28 sept.

„Ce inconştienţi!” Gest scandalos al fanilor dinamovişti în finalul meciului cu Botoşani. Echipa lui Kopic, aproape de dezastru

23:55

VIDEOEstoril – Sporting 0-3.Victorii pe linie pentru campioana en-titre. Programul etapei cu numărul 7 din Liga Portugal

23:42

EXCLUSIVDetalii din interiorul familiei despre viitorul lui Edi Iordănescu: „Înclin să cred că acolo va merge să antreneze”

23:10

VIDEOAl Ahly – Zamalek 1-1 (3-4 d.l.d). Zamalek a câştigat Supercupa CAF după un meci nebun. Dramatism total în AntenaPLAY

22:45

22:39

Radu Drăguşin a rupt tăcerea după gafa uriaşă din partida cu Qarabaq şi după ce a fost făcut praf de englezi

1 FotoDavid Popovici a refuzat un cadou de o valoare uriaşă, în România! „Îl scot la licitaţie” 2 FotoAdelina Chivu, dezvăluiri tulburătoare despre cea mai cumplită accidentare a lui Cristi Chivu: „Era într-o euforie că n-a murit” 3 VIDEOAdina Diaconu, victorie clară cu Balazova la China Smash 2024! Competiţia este exclusiv în AntenaPLAY 4 „Un moment greu!” Vlad Chiricheş, dezvăluiri despre suferinţa prin care a trecut la FCSB. Cât l-au afectat criticile lui Becali 5 Darius Olaru, prima reacţie după „dubla” de vis din FCSB – RFS 4-1: „Era cel mai uşor meci!” Mesaj pentru Ştefănescu şi Bîrligea 6 Daniel Bîrligea, în extaz după ce a marcat primul său gol la FCSB: „Asta am vrut să arăt!”. Cui a dedicat victoria