„E batjocură!” Gigi Becali şi-a ieşit din minţi şi vrea să scoată un jucător de naţională din echipă: „A greşit, e fricos!”

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 10.03.2024, 8:24

Gigi Becali, în timpul unei conferinţe de presă/ Hepta

Gigi Becali şi-a ieşit din minţi şi vrea să scoată un jucător de naţională din echipă după umilinţa cu Rapid, scor 0-4. Becali a pus tunurile pe Ştefan Târnovanu, unul dintre jucătorii de la FCSB care sunt convocaţi cu regularitate şi la naţionala României.

Gigi Becali a suportat cu greu înfrângerea cu Rapid şi a spus că a fost o „batjocură”. Mai mult, Becali a spus că Târnovanu a greşit grav la primul gol.

Este o umilință. E batjocură, nu umilință. Ce poți să simți dacă nu pot să aleg un singur jucător din 11. Nu mai spun şi Târnovanu. Mă gândesc dacă mai intră în poartă. La primul gol, ieşi mă şi prinde mingea! Aştepţi să îţi dea gol?

Şi primul gol şi ăla pe colţul scurt, ieşi, bă! Mingea e la el, uită-te! Du-te, bă, şi prinde mingea! Ce faci? Mingea e la el. Nu că total neinspirat, e fricos. E mingea lui!

Prima repriză a fost a noastră, numai că a fost greşeala acolo a lui Târnovanu, care a luat gol. Să vedem ce zice şi staff-ul, eu l-aş băga pe Vlad să apere. Ăsta e gol? Măi, ăsta e gol? Mă, ăsta-i gol?„, a spus Gigi Becali la primasport.ro.

Rapid – FCSB 4-0. Umilinţă uriaşă pentru echipa lui Elias Charalambous

Arena Naţională a fost plină la derby-ul campionatului, dar prima repriză nu  a avut prea multe faze de poartă. Rrahmani a tras pe lângă în minutul 13, apoi tot el a cerut penalti la un duel cu Dawa, în careu, însă arbitrul Haţeganu nu a acordat nimic. Primul gol al giuleştenilor a venit în minutul 33, când Paul Iacob a trimis cu o lovitură de cap în plasă, din lovitura liberă executată de Papeau. Florinel Coman a trimis puţin pe lângă poartă, în minutul 35, iar în minutul 49 Alexandru Băluţă a marcat, dar golul a fost anulat din cauza unei poziţii de ofsaid.

Mai pragmatici, rapidiştii au făcut 2-0 în minutul 53, prin Albion Rrahmani. În minutul 74 Ermal Krasniqi a înscris pentru 3-0, iar Albion Rrahmani a reuşit dubla în minutul 83, ducând scorul la 4-0. Cu această reuşită Rrahmani a ajuns la 13 goluri în acest sezon.

Credeţi că există vreo şansă ca Gigi Becali să se împace cu CSA Steaua?

8
23:53
FotoFaze controversate în Real Madrid – Bayern Munchen 2-1! Meci infernal pentru centralul Szymon Marciniak!
8
23:05
Problemă uriaşă pe Arena Naţională înainte de meciul în care jucătorii FCSB-ului vor primi trofeul şi medaliile de campioni!
8
22:31
Valentin Ceauşescu, dezvăluiri de senzaţie! Cine e jucătorul Stelei care i-a cerut ceva ieşit din comun: „Asta, niciodată”
8
22:26
Fiorentina, din nou în finala Conference League! Italienii au trecut în semifinale de Club Brugge
8
21:56
Adi Popa a spus ce au făcut jucătorii de la CSA Steaua în ziua în care s-au împlinit 38 de ani de la câştigarea Cupei Campionilor
8
21:43
Claudiu Niculescu a început să râdă când a fost întrebat de Dinamo, după despărţirea de Şelimbăr! Mesaj clar pentru conducere
8
21:02
FotoAdrian Mutu, poză cu un crocodil, alături de soţie şi de fiul Tiago: „O zi minunată”
8
20:53
Jaqueline Cristian, în turul 2 de la Roma! Posibil duel „de foc” cu Coco Gauff în turul 3