Luis Phelipe, după FCSB – Petrolul 1-0: „E golul meu, am atins mingea. Aveam nevoie de acest gol”

Dan Roșu Publicat: 3 martie 2024, 23:08

Luis Phelipe, după FCSB - Petrolul: "E golul meu, am atins mingea. Aveam nevoie de acest gol"

Luis Phelipe, în tricoul FCSB - Hepta

Luis Phelipe a oferit primele declaraţii după FCSB – Petrolul 1-0, meci decis de autogolul lui Ţicu, fază la care brazilianul a contribuit decisiv.

Jucătorul venit de la Iaşi e convins că golul este al lui, dar cu el nu este de acord arbitrul partidei, Florin Andrei, care a trecut pe foaie autogolul lui Ţicu.

Luis Phelipe, după FCSB – Petrolul: „E golul meu, am atins mingea. Aveam nevoie de acest gol”

„E golul meu şi sunt foarte fericit că am marcat primul gol. Aveam nevoie de acest gol să am mai multă încredere în mine. Mă bucur că am ajutat echipa. E golul meu, am atins mingea.

Nu sunt în cel mai bun moment al meu, dar trebuie să lucrez mult. Nu joci bine în ficare meci. Am marcat, am câştigat meciul şi e important pentru noi. Sunt normale criticile patronului, eu un club mare.

Toţi jucătorii m-au încurajat, Şut, Coman. Este o presiune normală, e o echipă mare. Trebuie să fiu pregătit mental şi fizic. Trebuie să joc bine. Antrenorul îmi dă încredere. Mi-a spus să intru pe teren, să mă simt bine şi vor veni lucrurile bune şi pentru tine”, a spus Phelipe, citat de digisport.ro.

Florinel Coman, show şi la declaraţii, după FCSB – Petrolul 1-0

Florinel Coman a oferit primele declaraţii după FCSB – Petrolul 1-0, meci în care a contribuit decisiv la singurul gol al meciului, autogolul lui Ţicu, din debutul reprizei secunde.

„Încă 3 puncte, ni le doream. Ştiam că vor veni mulţi oameni să ne susţină. Am făcut lucruri bune în acest sezon şi ne doream să îi chemăm la stadion. Se poate spune că am forţat autogolul. Un portar bun a scos acea minge. Trebuia să bat puţin mai tare. E o ocazie, o trecem acolo.

S-a simţit o oarecare oboseală, dar sunt fericit penru că echipa a arătat caracter, determinare. Ne-am montat din nou la pauză şi am dat gol. Ne prieşte această pauză, mă bucur pentru Luis Phelipe.

Sunt pe drumul cel bun. Azi nu am marcat. Am jucat şi fără Olaru. Nu vreau să discut despre aşa ceva (n.r. – ofertă din Bundesliga). Ţie îţi place să te uiţi la meciuri de acolo? Şi mie îmi place. Sunt montat când mi-a venit o ofertă de 5 milioane”, a spus Coman.

10:37 LIVE VIDEORomânii atacă tabloul principal de la Saudi Smash 2024. Eduard Ionescu – Amir Hossein Hodaei e acum LIVE în AntenaPLAY 10:34 „Unde vei juca în sezonul viitor?” Răspunsul dat imediat de Risto Radunovic! Fundaşul, aproape să-şi încheie contractul cu FCSB 10:14 „Ne-am ţinut de cuvânt!” FCSB se „mută” în sezonul viitor! Mihai Stoica a anunţat pe ce arenă vor evolua campionii 9:57 Topul în care Simona Halep şi Serena Wiiliams strălucesc încă. Ce performanţă pentru Aryna Sabalenka 9:39 Oferta pe care Dan Şucu i-a făcut-o lui Mircea Lucescu: „Vino!” Răspunsul dat imediat de pe „Il Luce” 9:01 Sebastian Vettel va pilota monopostul McLaren MP4/8 al lui Ayrton Senna în weekendul Marelui Premiu din Emilia-Romagna 8:42 Kylian Mbappe, mesaj de patru cuvinte după ce PSG a fost învinsă de Borussia Dortmund! Postarea făcută imediat după meci 8:36 Anunţul radical făcut de Ronnie O`Sullivan, după ce a fost eliminat în sferturile Campionatului Mondial de snooker 8:20 Dennis Man, desemnat jucătorul sezonului la Parma, în Gazzetta dello Sport! Mihăilă, în top şi el! Sezon de vis pentru români 1
23:45
Borussia Dortmund – PSG 1-0! Fullkrug, singurul marcator într-un meci cu ocazii uriaşe! Mbappe nu s-a lipit la gol