Nicolae Badea a dat cărţile pe faţă despre sigla lui Dinamo: “O pot folosi fără probleme. Nu am impus nicio condiţie”

Viviana Moraru Publicat: 6 mai 2026, 14:48

Comentarii
Nicolae Badea a dat cărţile pe faţă despre sigla lui Dinamo: O pot folosi fără probleme. Nu am impus nicio condiţie

Nicolae Badea / Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Nicolae Badea (77 de ani) a oferit un interviu şi a vorbit despre sigla lui Dinamo. “Câinii” au decis să îşi facă o nouă identitate, după ce s-a scris că echipa ar fi obligată să facă acest lucru în vederea participării în cupele europene.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Concret, sigla actuală a echipei din Ştefan cel Mare, cu cei doi câini roşii, este în proprietatea celor de la ACS FC Dinamo, echipa lui Nicolae Badea.

Nicolae Badea a dat cărţile pe faţă despre sigla lui Dinamo

Nicolae Badea a dezvăluit că Dinamo poate utiliza în continuare, fără probleme, actuala siglă, date fiind şi reacţiile negative venite din partea fanilor în privinţa celei noi.

Badea a declarat că nu le-a cerut nimic celor de la Dinamo şi, ocazional, a purtat discuţii cu preşedintele Andrei Nicolescu. Acesta a transmis că din partea sa, “câinii” nu ar avea nicio problemă în utilizarea în continuare a siglei cu cei doi câini.

“(N.r.Ce părere aveți despre noua siglă a clubului Dinamo 1948?) N-am nicio opinie!

Reclamă
Reclamă

(N.r. Ați solicitat ceva anume sau le-ați interzis celor de la club să mai folosească sigla cu cei doi câini roșii, cea de acum?) Nu le-am cerut nimic celor de la Dinamo. Absolut nimic! De 3 ani n-am mai zis nimic de Dinamo, doar urmaresc meciurile lui Dinamo. Și am mai vorbit ocazional cu Andrei Nicolescu. Atât. Nu am impus nicio restricție, nicio condiție pecuniară sau de alta natură.

Clubul poate folosi acea siglă fără nicio problemă din partea mea.. Este înregistrată internațional, totul este clar. Aaa, când a fost acea problemă legată de folosirea siglei, era legată strict de merchandising. Nu de altă natură, sportivă. Echipamentul sportiv poate fi folosit prin statut, așa cum a fost stipulat de la bun început în tranzacțiile făcute atunci în Ionuț Negoiță”, a declarat Nicolae Badea, conform gsp.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine va fi surpriza neplăcută a Cupei Mondiale?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:49

VIDEOMoment jenant la Cupa Mondială! Un spaniol n-a fost lăsat la antrenament după ce n-a fost recunoscut de pază

17:37

Lamine Yamal a făcut anunțul! Ce se întâmplă cu superstarul la următorul meci al Spaniei de la Cupa Mondială

17:14

Robert Lewandowski se va duela cu Lionel Messi în MLS! Cu ce echipă semnează atacantul polonez

17:12

“Nu mai aveam cum să rămân”. Florentin Petre a anunţat ce urmează, după plecarea de la Dinamo. Cu ce echipă va semna

16:58

„Portugalia e mai bună fără el!” Cristiano Ronaldo, făcut praf! Un fost jucător trecut pe la echipe uriașe a ieșit la atac

16:56

“Risc de război civil”. Cristiano Ronaldo, în centrul unui nou scandal la Mondial. Ce se întâmplă cu coechipierii lui

1 Nuno Campos a decis: 2 jucători de la Dinamo, liberi să se transfere 2 Un nou transfer în Belgia după Olaru. Fotbalistul din Liga 1 și-a dat acordul 3 FotoCine este Denisa Fazakas, iubita lui Istvan Kovacs. Cum arată şi din ce face bani 4 Se pregătește să fugă de la FCSB. Mihai Stoica: “Am mari dubii că vine la reunire” 5 Real Madrid pregătește mega-oferta de 220 de milioane de euro! Totul pentru marele vis al lui Florentino Perez 6 Gigi Becali, schimbare de ultim moment la FCSB! Formaţia bucureşteană are un nou patron în acte
Citește și