LIVE BLOG | Spectacol asigurat în principalele campionate din Europa. Ianis Hagi, titular la Rangers în meciul de Cupa Ligii

De Antena Sport
Publicat: 29.11.2020, 16:38

Eden Hazard părăsește terenul în meciul dintre Real Madrid și Alaves

profimediaimages

Eden Hazard a fost schimbat în meciul în care Real a fost condusă de Alaves cu 0-2

Ianis Hagi și Rangers joacă în Cupa Ligii în Scoția

Falkirk – Rangers 0-4 (Defoe 6, Bassey 30, Barisic 41, Tavernier 50)

Ianis Hagi și Rangers au jucat în Cupa Ligii din Scoția împotriva celor de la Falkirk. Deși trece printr-o pasă proastă în ultima vreme și nu a fost folosit prea mult, mijlocașul român a fost trimis ca titular de Steven Gerrard în această partidă. El a contribuit la succesul fără mari emoții al echipei sale.

Update 29.11.2020

Real Madrid a pierdut în mod surprinzător acasă, cu Alaves, cu scorul de 1-2. Fosta echipă a lui Cosmin Contra avea deja două goluri avantaj în minutul 48, iar elevii lui Zidane au reușit să reducă din diferență abia în minutul 86 prin Casemiro.

PSG a remizat și ea surprinzător pe teren propriu cu Bordeaux, în ciuda evoluției bune a lui Neymar.

Bayern a trecut cu 3-1 de cei de la  VfB Stuttgart, după un start cu emoții. În acelaşi timp, Borussia Dortmund a pierdut surprinzător în fața lui FC Koln cu scorul de 1-2. Granzii Germaniei continuă să fie apropiați după primele nouă etape.

Cristiano Ronaldo nu a jucat în această etapă din Serie A

Vecine de clasament sunt şi Juventus şi Inter. Ambele sunt în afara podiumului şi au mare nevoie de puncte pentru a putea spera că vor reduce diferenţa faţă de AC Milan. Campionii en-titre au remizat surprinzător în deplasare la Benevento, iar Cristiano Ronaldo nu a jucat.

Cristiano va fi odihnit, era obosit după atât de meciuri jucate. Nu avem de gând să îl folosim în acest meci„, a declarat Andrea Pirlo înainte de meci, citat de Football Italia.

Cele mai tari meciuri ale zilei

30
23:55
VIDEOCoventry – Ipswich 1-2, în AntenaPLAY. Oaspeţii au urcat pe loc de promovare directă în Premier League! Cum arată clasamentul
30
23:50
Mutarea de geniu făcută de Thomas Tuchel în Bayern – Real Madrid! Bavarezii au întors scorul după numai 12 minute
30
23:37
Bayern Munchen – Real Madrid 2-2. „Dublă” Vinicius şi răsturnări de scor! Meci de senzaţie pe Allianz Arena!
30
23:20
Basarab Panduru a făcut o criză de râs când a văzut clipul de prezentare cu Dan Petrescu: „Nu aş fi făcut niciodată aşa ceva”
30
23:00
„Foarte tare m-am simţit sabotat de Steaua!” Mircea Lucescu, dezvăluiri din culise despre marea lovitură primită în carieră
30
22:50
Vinicius Jr a deschis scorul în Bayern Munchen – Real Madrid după o fază splendidă! Assist de senzaţie al lui Toni Kroos!
30
22:23
Conducerea Rapidului a confirmat că vrea să îl aducă pe Mircea Lucescu în Giuleşti: „Ne dorim”! De ce depinde lovitura verii
30
22:11
Suspendare uriaşă primită de Hakim Abdallah, după ce l-a băgat în spital pe Romario Benzar! Lovitură primită de Dinamo
30
21:35
Handbaliştii de la Dinamo s-au calificat în Turneul Final Four al European League! Performanţă de senzaţie, după 20 de ani!