UPDATE

EURO 2020 | Imaginea zilei! Cristiano Ronaldo l-a felicitat pe Karim Benzema după ce a marcat împotriva Portugaliei. Dublă de senzaţie pentru starul francez

Antena Sport Publicat: 23 iunie 2021, 23:06

Karim Benzema, felicitat de Cristiano Ronaldo

UPDATE: Karim Benzema a reuşit dubla în startul reprizei a doua!

Cristiano Ronaldo şi Karim Benzema au marcat cele două goluri din prima repriză a meciului Portugalia – Franţa. Foştii colegi de la Real Madrid au marcat din lovitură de pedeapsă. Imediat după ce a marcat, Benzema a fost felicitat chiar de Ronaldo pentru primul gol marcat de la revenirea în naţionala Franţei.

Cei doi au continuat să aibă o atitudine de respect unul faţă de altul şi după ce s-a terminat prima repriză. Ronaldo l-a luat de gât pe Benzema şi a glumit cu fostul său coleg de la Real Madrid. Cu golul în poarta campioanei mondiale en-titre, Cristiano Ronaldo a devenit golgheterul Euro 2020. Până la acest meci, starul portughez era la egalitate cu cehul Patrik Schick.

De asemenea, Ronaldo este singurul jucător de la această ediție a campionatului european care marchează în fiecare partidă disputată. Cristiano Ronaldo a ajuns la 20 de goluri înscrise la turneele finale ale campionatului european și mondial. Este singurul din istorie care a reușit această performanță. Doar germanul Miroslav Klose se aproprie de starul lui Juventus.

23:00 LIVE VIDEOPreston North End – Leicester City e ACUM în AntenaPLAY. Oaspeţii au promovat deja în Premier League 22:57 Scene halucinante după Rapid – Universitatea Craiova 1-2! Iacob a sărit să îl bată pe un suporter! Reacţia lui după incident 22:46 Universitatea Craiova a învins-o pe Rapid în prelungiri şi a urcat pe locul 2 în play-off! Cum arată acum clasamentul 22:37 Cum a fost surprinsă Diana Şucu după golul lui Rapid, în timp ce Daniel Niculae îl îmbrăţişa pe Dan Şucu 22:27 Rapid – Universitatea Craiova 1-2. Oltenii au dat lovitura în prelungirile partidei şi au urcat pe locul 2 în play-off! 22:18 EXCLUSIVVictor Piţurcă a comentat transferul lui Coman în Qatar: „Trebuia să facă pasul acum doi-trei ani”! Avertisment pentru „Mbappe” 22:10 (P) Festivalul reducerilor Xiaomi Fan Fest: smartphone-urile și gadget-urile momentului, cadouri inspirate la prețuri atractive 22:01 Andrea Compagno aşteaptă medalia de campion, după ce FCSB a luat titlul! Ce a spus atacantul italian despre Gigi Becali 21:46 VideoVictor Piţurcă ştie pe cine ar trebui să se bazeze Edi Iordănescu la EURO 2024: „Nu ar trebui să lipsească”! Ce a spus de grupă 21:14 VideoCe mănâncă fetele din naţională pentru a fi în formă în permanenţă! Ele luptă pentru calificarea la EURO Vezi toate știrile