Dramatism total în Cupa Germaniei, în FC Koln – Hamburger SV, meci decis la penalty-uri!! Au pierdut calilicarea, la penalty-uri, după un moment rar văzut în fotbal

De Antena Sport
Publicat: 19.01.2022, 10:38
Actualizat: 29.03.2023, 17:23

FC Koln - Hamburger SV meci decis la penalty-uri

Dramatism total în Cupa Germaniei, în Koln - Hamburger SV!

Getty Images

FC Koln – Hamburger SV, meci decis la penalty-uri! FC Koln şi Hamburger SV au fost la egalitate după 120 de minute, scor 1-1 (0-0), în meciul disputat, marţi, în optimile de finală ale Cupei Germaniei, pe terenul primei echipe.

La scorul de 3-4 la loviturile de departajare, i-a venit rândul mijlocaşului austriac Florian Kainz să execute de la 11 metri. El a şutat imparabil şi a marcat, însă arbitrul de centru a decis anularea golului, dintr-un motiv greu de înţeles la început.

FC Koln – Hamburger SV, meci decis la penalty-uri! Au pierdut calilicarea după un moment rar văzut în fotbal

Însă reluările televiziunii germane au arătat că jucătorul lui FC Koln a alunecat înaintea executării penaltiului, iar mingea lovită de el cu piciorul drept a şters uşor şi glezna stângă.

Arbitrul a considerat că balonul a fost atins de două ori de jucătorul care a executat şi a anulat golul, ceea ce a dus la calificarea echipei din liga a doua în sferturile de finală ale competiţiei.

Gazdele egalaseră în minutul 120+1, după un penalti transformat de Anthony Modeste şi după ce Robert Glatzel a deschis scorul, în minutul 92.

Borussia Dortmund, eliminare rușinoasă din Cupa Germaniei

Într-un alt meci disputat marţi, Borussia Dortmund a fost eliminată de o altă echipă din liga a doua St. Pauli. Cu Haaland pe teren, autorul unui gol din penalti, în minutul 58, şi cu alte vedete în „11-le” de start, formaţia din Bundesliga a fost învinsă, în deplasare, cu scorul de 2-1. Pentru gazde au marcat Ameniydo ‘4 şi Witsel ’40 (a).

Va reuşi Simona Halep să obţină prima victorie, după revenirea pe teren?

0:01

Robert Lewandowski, bornă impresionantă la Barcelona, la 36 de ani! Capitolul la care este depăşit doar de Cristiano Ronaldo

23:59 1 oct.

VideoNota primită de Florinel Coman după ce a reuşit un dublu assist de senzaţie în Al Gharafa – Al Ain 4-2, LIVE în AntenaPLAY!

23:55 1 oct.

Arsenal, Barcelona şi Manchester City, victorii clare în Champions League! Borussia Dortmund a făcut scorul serii! Rezultatele

23:33 1 oct.

Karim Adeyemi, hat-trick superb în „măcelul” Borussia Dortmund – Celtic! Jucătorul cu origini româneşti, meci de senzaţie

23:20 1 oct.

VideoCristina Neagu a dezvăluit că a jucat fotbal înainte de a deveni handbalistă! Ce a spus despre porecla „Messi din handbal”

23:09 1 oct.

VIDEOLiga Campionilor Asiei | Al Gharafa – Al Ain 4-2 a fost live în AntenaPLAY! Meci de vis pentru Florinel Coman

1 FotoDavid Popovici își reia facultatea, după ce a avut primul an „înghețat”. Și-a decis viitorul: „Asta îmi doresc!”s 2 FotoFiica lui Michael Schumacher s-a căsătorit la 27 de ani. Tatăl ei ar fi fost de faţă! Ce au fost obligaţi să facă invitaţiis 3 Gigi Becali, discurs vehement despre comportamentul lui Dorinel Munteanu: „Dacă Maftei era fiul meu, ziceam să îi facă mai rău!”s 4 FotoDavid Popovici a refuzat un cadou de o valoare uriaşă, în România! „Îl scot la licitaţie”s 5 Rapid transferă de la o rivală din Liga 1! Lovitura dată de giuleşteni: „Marius Șumudică și l-a dorit mult”s 6 FotoMihaela Cambei, uimită de gestul uriaş al lui Ion Ţiriac! Răsturnare de situaţie: „Era vorba de David Popovici”s

Horoscopul săptămânii 30 septembrie – 6 octombrie 2024. Descoperă ce îți rezervă astrele

Trei zodii au parte de succes pe 1 octombrie 2024. Cine sunt nativii care se bucură de reușite