Alexandru Mitriţă, criticat dur după U Cluj – Universitatea Craiova 1-1: „L-a înghițit mediocritatea”

De Dan Roșu
Publicat: 24.09.2023, 10:31

Alexandru Mitriţă, criticat dur după U Cluj - Universitatea Craiova 1-1

Alexandru Mitriţă, în tricoul Universităţii Craiova / Hepta

Alexandru Mitriţă a fost criticat dur de Aurel Ţicleanu, după U Cluj – Universitatea Craiova 1-1. Jucătorul cotat la 2.5 milioane de euro se află într-un declin evident de la revenire.

După ce a început cu un gol şi trei pase decisive în primele patru etape disputate pentru olteni, au urmat apoi patru rânde, cu Farul, FCSB, Sepsi şi U Cluj, în care atacantul de 28 de ani nu a mişcat.

Alexandru Mitriţă, criticat dur după U Cluj – Universitatea Craiova 1-1

„Eu vreau să-i ajut. Degeaba dăm în antrenori dacă sunt aceiași jucători. Schimbăm întruna antrenorii, dar nu acolo e soluția.

De exemplu, vine acest Mitriţă de la alt nivel. Vreo 4 etape era o diferenţă mare între restul jucătorilor şi Mitriţă, care era undeva sus. Între timp, astăzi (n.r. – cu U Cluj) l-a înghițit mediocritatea pe Mitriţă. Eu spun adevărul. Nu am niciun interes acolo.

Vreți să înțelegeți care e problema? Vreți să vindecați bolnavul? Trebuie să acceptați care e diagnosticul mai întâi, care e boala. Cei de la Craiova se învârt în jurul cozii, vorbesc despre arbitru, despre selecționer, că nu-i convoacă”, a spus Ţicleanu, citat de primasport.ro.

Nicuşor Bancu acuză arbitrajul după U Cluj – Universitatea Craiova 1-1

Nicuşor Bancu acuză arbitrajul după U Cluj – Universitatea Craiova 1-1. Autorul golului Universităţii Craiova a susţinut că a fost henţ la golul marcat de Dan Nistor în prelungirile partidei.

Nicuşor Bancu a deschis scorul în minutul 31, iar naşul său, Dan Nistor, a egalat în minutul 90+1. Bancu e de părere că arbitrul trebuia să dicteze henţ şi să anuleze reuşita lui Nistor.

„În a doua repriză ei au controlat jocul. Din păcate ne-am retras, i-am lăsat să domine partida. La golul lor a fost henţ, la noi la VAR nu se uită, doar împotriva Craiovei se dă.

Cred că ne-am apărat foarte bine până la faza aia, când l-a lovit în mână şi a sărit la Nistor. Nu mai vreau să vorbesc de arbitraj, să vorbească cei din conducere. Au fost nişte faze controversate, dar până la urmă trebuia să marcăm noi, să facem 2-0 şi atunci nu se mai vorbea de arbitraj.

Mergem la Tunari să câştigăm, să nu mai facem ca anul trecut. După aceea, cu FC Botoşani trebuie să câştigăm. E o echipă care nu e bine, care nu practică un joc foarte bun, dar trebuie să rămânem concentraţi. Suntem foarte supăraţi că au egalat”, a declarat Nicuşor Bancu pentru digisport.ro

Va câştiga Răzvan Lucescu titlul în Grecia?

16
22:37
VIDEOStatuie pentru Kylian Mbappe, înainte de EURO 2024! Cum arată „sosia” superstarului care și-a anunțat plecarea de la PSG
16
22:33
Cum pregăteşte Răzvan Lucescu finala campionatului Aris – PAOK (duminică, 20:00, AntenaPLAY). Mesaj de luptă: „Încă o provocare!”
16
22:11
„Foarte urât!” Andrea Compagno a reacționat, după ce FCU Craiova a retrogradat în Liga a 2-a. Mesaj direct pentru Adrian Mititelu
16
22:00
Didier Deschamps a anunțat lotul Franței pentru EURO 2024! Jucătorii care vor străluci lângă Kylian Mbappe
16
21:49
Adi Popa şi Gheorghe Mustaţă, scandal în direct din cauza „războiului” CSA Steaua – FCSB: „Nu mă interesează justiţia pe mine!”
16
21:28
BREAKING NEWSLiviu Bocciu va fi eliberat din închisoare! Anunțul momentului pentru fanii Rapidului
16
21:19
VideoReportaj special de la Imola! Omagiu pentru Ayrton Senna, din locul în care legenda Formulei 1 şi-a pierdut viaţa. EXCLUSIV
16
21:06
„Mă apăr singur!” Replica lui Florin Talpan, după ce Ilie Năstase a acuzat că îl va da în judecată
16
20:48
Andrea Compagno a văzut lista atacanților doriți de Gigi Becali și a reacționat imediat. A spus cine l-ar putea înlocui la FCSB
16
20:15
FotoCât de frumoasă este cea mai bogată româncă! Afacerea cu care a dat lovitura şi care a ajutat-o să adune o avere fabuloasă

Cea mai norocoasă zi a fiecărei zodii săptămâna aceasta. Nativii pun bazele succesului

Horoscopul zilei de 17 mai 2024. Racii pot avea parte de câștiguri financiare. Află ce se întâmplă cu zodia ta