Video

Gică Hagi a răbufnit, înaintea duelului cu Adrian Mutu! Întrebarea care l-a făcut să ia “foc”: “Scuzaţi-mă, e prea mult!”

Viviana Moraru Publicat: 2 februarie 2025, 13:08

Comentarii

Gică Hagi, în timpul unei conferinţe de presă/ AntenaSport

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Gică Hagi a răbufnit, înaintea duelului cu Adrian Mutu. “Regele” nu s-a putut abţine şi s-a enervat, atunci când i-a fost adresată o întrebare legată de juniorii de la Farul.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Vom mai vedea şi alţi jucători tineri din academie”, a fost întrebarea care l-a deranjat pe Gică Hagi, la conferinţa de presă premergătoare partidei cu Petrolul.

Gică Hagi a răbufnit, înaintea duelului cu Adrian Mutu

“Regele” a oferit un răspuns ferm şi a subliniat că echipa sa s-a bazat, pe tot parcursul sezonului, pe jucători tineri. Acesta a transmis că Farul a folosit un jucător născut în 2006, chiar şi în meciurile cu echipele de pe primele locuri.

“(E posibil să mai vedem tineri) Nu aţi văzut până acum? Înseamnă că nu aţi fost la meciuri, mă scuzaţi. Uitaţi-vă pe liste, din toamnă, câţi au fost acolo. Scuzaţi-mă, e prea mult. Jucăm cu 2006, fundaş dreapta. Nu avem doar un junior în teren. Am jucat cu UTA, cu 2006, 2004, 2003…e o întrebare, scuză-mă. Uită-te la listă, la toate meciurile. Le vedeţi, după, fiecare cum joacă…la Cluj am jucat cu trei juniori în teren. Ce facem? Câţi să punem…scuzaţi-mă, e prea mult! Fiecare trebuie să dea puţin mai mult, începând de la mine, eu sunt primul răspunzător, toţi trebuie să ne asumăm, nu trecem cu vederea. Trebuie să fim alţii”, a declarat Gică Hagi, la conferinţa de presă.

Totodată, Hagi a vorbit şi despre duelul cu Mutu. Acesta a transmis că şi-a băgat jucătorii în şedinţă, după eşecul cu CFR Cluj.

Reclamă
Reclamă

“După meciul cu CFR, e clar că s-a văzut un lucru important, anul acesta nu am avut puterea să ajungem în play-off. După meci, am avut în club discuţii cu fiecare, să uităm ce a fost în spate, tot ce contează e în faţa noastră, am făcut şedinţe, am vorbit, ne-am antrenat bine şi sperăm că de acum încolo ne vom atinge obiectivele, Cupa României, şi locurile 7-8, să fim acolo sus. Pentru asta e nevoie de o schimbare, să luăm cât mai puţine goluri şi să marcăm cât mai multe. Să jucăm fotbalul nostru. Avem curaj, sperăm să ne îndeplim obiectivul.

Mă repet, fiecare meci e important, şi acesta este, sunt 3 puncte în joc. Adversarul e în formă, dar sperăm să câştigăm. (Duel între dvs şi Adi Mutu) Da, suntem antrenori, dar joacă Petrolul cu Farul, noi suntem doar antrenori, atât, cluburile sunt cele care joacă”, a mai spus Gică Hagi.

Adrian Mutu, mesaj ferm înaintea confruntării cu Gică Hagi

Adrian Mutu a prefaţat duelul cu Gică Hagi, din această etapă. „Briliantul” este convins că Petrolul va avea o misiune foarte dificilă pe terenul Farului, în încercarea de a obţine cele trei puncte.

Reclamă

„Ne aşteaptă un meci extrem de greu cu o echipă lovită în orgoliu, vor avea o dorinţă mare să câştige acest meci. Sper să profităm de această oportunitate care ni s-a ivit în urma rezultatelor. Cu o victorie, am trece şi peste Rapid. Dorinţă avem, să vedem dacă avem şi putinţă.

Nu e special, îl respect, ne-am întâlnit de atâtea ori. Ştiu ce atmosferă e acolo, mai ales la Farul. E o echipă lovită în orgoliu, probabil şi Gică a pus mare presiune săptămâna asta, şi ne va aştepta un meci foarte dificil.

Cu Dugandzic am vorbit, momentan nu se pune problema. Vrea să-şi ia o pauză până în vară, probabil se va întoarce în Croaţia”, a declarat Adrian Mutu, la conferinţa de presă, înainte de Farul – Petrolul.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va arbitra Istvan Kovacs în optimile Campionatului Mondial 2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
18:30

VIDEOCFR Cluj a făcut al doilea transfer al zilei. Cine este Igor Savic, noul mijlocaş al ardelenilor

18:01

OFICIAL | Manchester City, cel mai scump transfer din istoria clubului! A făcut vizita medicală în cantonamentul de la Mondial

17:47

Gigi Becali a făcut deja echipa! Pe cine impune titular la FCSB: “O să joace fundașul stânga”

17:23

“L-a umilit!” Presa din Bosnia a reacţionat dur la adresa selecţionerului, după eliminarea de la Mondial: “Unde e Jovo Lukic?”

16:53

Thomas Tuchel se teme înainte de Mexic – Anglia, din optimile Cupei Mondiale: “Nu este posibil”

16:47

Tragedie în fotbal. Fotbalistul a fost ucis: “Se căsătorise în urmă cu doar cinci luni”

1 Decizia luată de FIFA legată de Istvan Kovacs, la Campionatul Mondial 2026 2 Kylian Mbappe a scris istorie! Recordul doborât de superstarul francez la Cupa Mondială 3 VIDEOFranța – Suedia 3-0! Kylian Mbappe a făcut spectacol! „Les Bleus”, în optimile Campionatului Mondial 4 A picat transferul lui Anderson Ceara la CFR Cluj 5 Decesul lui Radu Mărginean: Tatăl fostului fotbalist i-a implorat în genunchi pe medici să îi salveze fiul! 6 Fotbalistul de la Genoa a semnat cu Rapid!
Citește și