Joyskim Dawa, prima reacţie după golul marcat în FCSB – Maccabi Tel Aviv 1-1: „Mă bucur că returul este în Ungaria!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 23 iulie 2024, 23:11

Joyskim Dawa, prima reacţie după golul marcat în FSCB - Maccabi Tel Aviv 1-1

Joyskim Dawa, în timpul unui meci / Hepta

Joyskim Dawa a avut prima reacţie după golul marcat în FCSB – Maccabi Tel Aviv, scor 1-1, din turul 2 preliminar al UEFA Champions League. Fundaşul central a fost salvatorul roş-albaştrilor în meciul de pe stadionul din Ghencea.

Dawa este sigur că FCSB va obţine calificarea în Ungaria, acolo unde e va disputa partida decisivă. Camerunezul de 28 de ani are încredere totală în coechipierii săi.

Joyskim Dawa a avut prima reacţie după golul marcat în FCSB – Maccabi Tel Aviv 1-1

Returul dintre Maccabi Tel Aviv şi FCSB va fi pe 31 iulie, ora 21:00, în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY.

A fost un test important pentru noi. Am avut multe ocazii de a marca, dar am avut în față un adversar bun, căruia îi place să aibă mingea, la fel ca noi. Au jucat bine în prima repriză, însă noi am stat foarte bine din punct de vedere tactic.

Eu consider că am făcut un meci foarte, foarte bun. Acum, să vedem returul. La retur va fi un test mare pentru noi. Azi meritam să câștigăm. Am avut prea multe, prea multe ocazii azi!

Sunt foarte mulțumit de cum s-a prezentat azi echipa. Mă bucur că meciul retur e în Ungaria, știu că sunt mulți români acolo, iar Steaua (n.r – FCSB) are fani în toată lumea. Sunt sută la sută convins că vor merge acolo și ne vor susține. Le mulțumesc și suporterilor care au venit azi„, a declarat Joyskim Dawa pentru sport.ro.

FCSB: Târnovanu – V. Creţu, Ngezana, Dawa, Radunovic – Lixandru (Alhassan – 46), Şut (Edjouma – 65) – Ştefănescu (Baeten – 85), Olaru, Băluţă (Musi – 85)- D. Popa (Miculescu – 46). Antrenor: Elias Charalambous

Maccabi Tel Aviv: Mishpati – Cohen (Hozez – 66), Sholmo, Nachmias, Asante (Abu Farhi – 81), Davidzada – Peretz, van Overeem, Kanichowsky – Zahavi (Biton – 66), Addo (Baltaxa – 74). Antrenor: Zarko Lazetic

Cartonaşe galbene: Miculescu (31), Alhassan (70), Musi (90+4) / Asante (22), Addo (26), Nachmias (29), Mishpati (90+3)

Arbitri: Gergo Boga – Theodoros Georgiou, Balázs Szalai – Csaba Pintér – toţi Ungaria

La meci au asistat peste 26.000 de spectatori. Returul va avea loc săptămâna viitoare, în Ungaria.

Adrian Şut a ieşit accidentat de pe teren, în FCSB – Maccabi Tel Aviv!

Adrian Şut a ieşit accidentat de pe teren, în FCSB – Maccabi Tel Aviv! Mijlocaşul FCSB-ului a rămas întins pe gazon în minutul 63 şi a fost înlocuit imediat.

Malcom Edjouma i-a luat locul lui Adrian Şut. Şut este considerat o piesă de bază la mijlocul terenului de către Gigi Becali. Patronul roş-albaştrilor insista că Şut şi Lixandru trebuie să fie perechea de închizători la FCSB.

Până la schimbarea necesară a lui Adrian Şut, FCSB efectuase deja două înlocuiri. Mihai Lixandru şi Daniel Popa au fost schimbaţi în minutul 46 al meciului şi înlocuiţi cu Baba Alhassan, respectiv David Miculescu.

Dan Biton a deschis scorul în minutul 70 al meciului FCSB – Maccabi Tel Aviv. În minutul 75, cei de la FCSB au reuşit să egaleze. Joyskim Dawa a fost cel care a marcat pentru roş-albaştri.

Cine crezi că va deveni selecţionerul României după plecarea lui Edi Iordănescu?

„E foarte bună FCSB!” Gigi Becali, anunţ războinic înainte de Maccabi Tel Aviv – FCSB (31 iulie, 21:00, Antena 1 şi AntenaPLAY)

23:33

„Să ne întoarcem calificați din Ungaria!” Alexandru Băluţă, mesaj de luptă înaintea returului dintre FCSB şi Maccabi Tel Aviv

23:30

„Are aceeași problemă ca anul trecut” Basarab Panduru, semnal de alarmă pentru echipa lui Gigi Becali, după FCSB – Maccabi 1-1!

23:19

William Baeten, mesaj clar după ce a debutat la FCSB! Reacţie fermă după egalul cu Maccabi Tel Aviv: „Am avut ghinion!”

23:00

Gigi Becali, sfat pentru naşul Gică Hagi! Patronul FCSB-ului i-a transmis „Regelui” dacă să preia sau nu naţionala României!

23:00

Ilie Dumitrescu, cucerit de patru jucători de la FCSB, după egalul cu Maccabi Tel Aviv: „A fost peste tot!”

1 FotoScoţienii anunţă că Ianis Hagi s-a înţeles că noua echipă: „Este clar!” Salariul uriaş pe care îl va avea 2 FotoTeodora Meluţă se căsătoreşte! Cine e bărbatul care îi va deveni soţ: „Mai mult de o viaţă!” 3 FCSB – Maccabi Tel Aviv 1-1. Dawa, salvatorul din preliminariile UCL! Returul, pe Antena 1 şi în AntenaPLAY (31 iulie, 21:00) 4 FotoDavid Popovici, primul antrenament la Paris, înainte de startul Jocurilor Olimpice! Anunţul COSR 5 FotoCu cât a putut să îi vândă fiica lui Ilie Năstase un tablou lui Ion Ţiriac: „Cu atât l-a cumpărat, e suma corectă!” 6 Gică Hagi, reacţie fermă după plecarea lui Edi Iordănescu de la naţională: „Trebuia să rămână!” Ce a spus după Farul – Oţelul 0-0