Selecționerul de la tineret l-a pierdut pe căpitanul echipei, Virgil Ghiță. Acesta a prezentat simptome de varicelă și a fost nevoit să plece de la națională. Pe lângă jucătorul de la Viitorul, Mutu nu se va putea baza nici pe Opruț.
După 8 meciuri jucate în grupa a 8-a de calificare, România U21 se află pe locul 2 cu 16 puncte, cu 6 mai puține decât ocupanta primului loc, Danemarca U21.
Virgil Ghiță are varicelă
”După Raul Opruț, selecționerul Adrian Mutu a mai pierdut un jucător pentru meciul cu Malta.
Virgil Ghiță a prezentat simptome de varicelă, inclusiv o erupție cutanată, și urmează să părăsească în curând cantonamentul de la Centrul Național de Fotbal de la Buftea!
Multă sănătate, căpitane! Fă-te bine repede, în noiembrie avem o calificare de obținut!”, a anunțat FRF.
- România U21 se află pe locul 2 în gurpa de calificare
- Adrian Mutu a pierdut doi jucători pentru meciul următor
- Tricolorii mici vor juca cu Malta la Giurgiu
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Adrian Ilie îi cere lui Radu Drăguşin să se transfere de la Tottenham: “Avem nevoie de el la naţională”
- Cum l-a numit Daniel Pancu pe Mircea Lucescu: “Nu fac nicio diferenţă între el din ’97 şi cel de acum”
- Răzvan Burleanu, nemulţumire publică legată de rezultatele lui Mircea Lucesu la naţională: “Am fi putut mai mult”
- Ioan Andone știe care e marea problemă a naționalei, înaintea barajului cu Turcia: „Pe restul le rezolvăm”
- Roy Hodgson, impresionat de Mircea Lucescu! Reacția englezului în L’Equipe: “Unii nu au asta în gene”
































