Reacţia fiicei lui Elias Charalambous, după ce a văzut din tribună PAOK – FCSB 0-1. Andriana, fascinată de succesul tatălui ei

Publicat: 4.10.2024, 11:14.

Reacţia fiicei lui Elias Charalambous, după ce a văzut din tribună PAOK - FCSB 0-1

Andriana Charalambous şi Elias Charalambous / Colaj AS.ro/Profimediaimages

A apărut reacţia fiicei lui Elias Charalambous, după PAOK – FCSB, scor 0-1, din grupa principală a UEFA Europa League. Andriana Charalambous a fost prezentă pe „Toumba”, acolo unde campioana României a reuşit să o învingă pe echipa antrenată de Răzvan Lucescu.

Fiica tehnicianului cipriot a văzut din tribună meciul FCSB-ului. A sărbătorit alături de fratele ei victoria care este una uriaşă pentru roş-albaştri. La final, amândoi şi-au aşteptat tatăl pentru a se bucura împreună (VEZI GALERIA FOTO DE MAI JOS).

Reacţia fiicei lui Elias Charalambous, după ce a văzut din tribună PAOK – FCSB 0-1

Andriana a postat, pe Insta Story, mai multe imagini din timpul meciului. A distribuit şi o fotografie cu Elias Charalambous, de pe contul oficial al FCSB-ului.

Fiica antrenorului echipei lui Gigi Becali a avut o reacţie emoţionantă. A folosit un emoji care înfăţişează o inimă roşie.

Andriana Charalambous este mereu alături de tatăl ei. În vârstă de 21 de ani, ea a făcut senzaţie şi la petrecerea de titlu a FCSB-ului. Tânăra care este fotomodel a ţinut în braţe şi trofeul Ligii 1.

Elias a dat un adevărat „tun” financiar de când este antrenor la FCSB. Câştigarea titlului în România şi calificarea în grupa Europa League i-au adus 200.000 de euro.

Elias Charalambous a dat verdictul despre Răzvan Lucescu, după PAOK – FCSB 0-1

După meci, jurnaliștii eleni au stat de vorbă cu Charalambous, fostul jucător de la PAOK. Cipriotul a jucat pentru echipa din Salonic în 2006, atunci când Rapidul lui Lucescu o învingea cu 1-0 pe PAOK, pe vechiul Giuleşti.

Știam de la început că va fi un meci dificil. Aș vrea să-mi felicit jucătorii pentru efortul uriaș pe care l-au depus. Știam ce dificultăți ne așteaptă, dar am rămas concentrați, în ciuda ghinionului, accidentărilor și cartonașului roșu. Am reușit să ținem de rezultat și să câștigăm cele 3 puncte.

Azi, am fost disciplinați și concentrați și asta a făcut diferența. PAOK e o echipă de calitate, au fost momente în care au pus o presiune mare pe noi și sunt sigur că mai au multe de demonstrat. Lucescu e un antrenor excelent, PAOK își va reveni și va juca mai bine. Îl apreciez extrem de mult pe Lucescu și am învățat multe de la el”, a mărturisit după meci, Elias Charalambous, notează gazzetta.gr.

FCSB, victorie dramatică obţinută la Salonic

La Salonic, gazdele au avut prima ocazie, în minutul 9, când Târnovanu a scos la lovitura de cap a lui Baba Rahman. Taison a trimis în bară, în minutul 28, iar bucureştenii l-au pierdut pe Lixandru, accidentat la genunchi în minutul 45+4. După alte patru minute, la ultima fază a primei reprize, Olaru a recuperat un balon, l-a depăşit pe Michailidis şi i-a pasat în careu lui Bîrligea, iar acesta a înscris. Oaspeţii au intrat cu avantaj la pauză, dar au rămas în zece din minutul 56, după eliminarea lui Olaru, care a primit al doilea cartonaş galben pentru un henţ stupid. Târnovanu a intervenit excelent la capul trimis de Despodov, în minutul 62.

Bîrligea s-a accidentat şi el, fiind înlocuit în minutul 78. Deşi repriza secundă a fost prelungită cu zece minute, bucureştenii au rezistat, chiar dacă grecii au lovit bara în minutul 90+7, prin Michailidis, şi s-au impus cu 1-0. PAOK a bifat a treia înfrângere consecutivă în toate competiţiile, iar FCSB se numără printre cele cinci echipe care au punctaj maxim în Liga Europa, fiind pe locul 4 în clasament, cu 6 puncte.

PAOK SALONIC: Kotarski – Sastre (A. Zivkovic 70), Kedziora, Michailidis, Baba Rahman – M. Camara (Bakayoko 69), Ozdoev (Schwab 73) – Taison, Konstantelias, Despodov (Shola Shoretire 83) – Chalov (Tissoudali 70). ANTRENOR: Răzvan Lucescu

FCSB: Târnovanu – V. Creţu, Dawa, M.Popescu, Radunovic – Şut, Lixandru (Edjouma 45+6) – Al. Băluţă (Miculescu 46), Olaru, Fl. Tănase (Oct. Popescu 64) – Bîrligea (Baba Alhassan 78). ANTRENOR: Elias Charalambous

Cartonaşe galbene: M. Camara 3, Sastre 45+2 / Fl. Tănase 16, M. Popescu 43, Olaru 45+4, Bîrligea 74, Târnovanu 86

Cartonaş roşu: Darius Olaru (FCSB) min. 56

Arbitri: Sascha Stegemann – Marco Achmuller, Christof Gunsch – Martin Petersen (toţi din Germania)

Arbitri VAR: Pascal Muller – Katrin Rafalski (ambii din Germania)

• China Smash 2024 e exclusiv în AntenaPLAY, în perioada 26 septembrie - 6 octombrie
  • Levadiakos - PAOK, meci din etapa a 7-a din Grecia, e duminică, de la ora 19:00, exclusiv în AntenaPLAY
  • Se va impune Ianis Hagi la prima echipă a lui Rangers?

18:02

Gigi Becali şi-a ales preferatul din meciul cu PAOK: „E ceva special”

17:54

VideoAntenaSport Update! Cele mai tari ştiri ale zilei de 4 octombrie

17:37

Mihai Lixandru, prima reacţie după accidentarea suferită în PAOK – FCSB 0-1! Mesajul transmis de mijlocaşul roş-albaştrilor

17:09

„Să îmi aducă factura!” Pep Guardiola şi-a scos pălăria în faţa fanilor lui Manchester City! Ce surpriză i-au pregătit aceştia

16:39

Seria de invincibilitate a Arynei Sabalenka s-a încheiat! Karolina Muchova, victorie după un meci maraton la Beijing

16:21

Jose Mourinho ar putea pleca de la Fenerbahce! „The Special One” e dorit în Premier League

1 FotoDavid Popovici își reia facultatea, după ce a avut primul an „înghețat”. Și-a decis viitorul: „Asta îmi doresc!”s 2 FotoFiica lui Michael Schumacher s-a căsătorit la 27 de ani. Tatăl ei ar fi fost de faţă! Ce au fost obligaţi să facă invitaţiis 3 Rapid transferă de la o rivală din Liga 1! Lovitura dată de giuleşteni: „Marius Șumudică și l-a dorit mult”s 4 Gigi Becali, discurs vehement despre comportamentul lui Dorinel Munteanu: „Dacă Maftei era fiul meu, ziceam să îi facă mai rău!”s 5 Ilie Năstase, reacţie fără precedent la adresa Simonei Halep: „Ce vrea să demonstreze, că nu înțeleg?”s 6 FotoDavid Popovici a refuzat un cadou de o valoare uriaşă, în România! „Îl scot la licitaţie”s

5 zodii chinezești care atrag noroc și iubire în luna octombrie 2024. Vezi dacă te numeri printre ele

Singurătatea se termină pentru aceste trei zodii pe 3 octombrie 2024. Nativii care pot vedea luminița de la capătul tunelului