Cristiano Ronaldo, „Mr. Champions League!” Portughezul, evoluție magică la meciul 300 pentru Manchester United. „Vedem asta la el zi de zi!”

Publicat: 21.10.2021, 0:39

Cristiano Ronaldo, Mr. Champions League

Cristiano Ronaldo, "Mr. Champions League"

Manchester United a fost condusă cu 2-0 la pauză de Atalanta. Pasalic și Demiral au înscris în poarta lui David de Gea.

După pauză, vicecampioana Anglia, pur și simplu, s-a metamorfozat. United a redus din diferență prin Rashford, în minutul 53, și a egalat cu un sfert de oră înainte de final, prin Harry Magurie.

Cristiano Ronaldo, imperial în Manchester United – Atalanta 3-2

Golul decisiv nu putea să-l înscrie nimeni altul decât Cristiano Ronaldo. „Mr . Champions League” a lovit din nou cu capul, în stilul caracteristic, după o centrare a lui Luka Shaw, completând astfel revenirea „diavolilor”.

Este pentru a doua oară în carieră când Ronaldo înscrie în două meciuri la rând pentru Manchester United, în Champions League. Ultima dată, portughezul reușea această performanță în 2007, în prima sa perioadă pe Old Trafford, sezon în care avea să și cucereasca „Urecheata”.

De asemenea, a fost meciul cu numărul 300 pentru Cristiano Ronaldo la Manchester United. Nu putea să marcheze această ocazie specială cu un moment mai bun.

Harry Maguire: „Am fost acolo la golul lui Ronaldo!”

Cristiano Ronaldo este uriaș. Portughezul este idol printre coechipierii de la United. Harry Maguire, căpitanul englezilor, nu și-a gășit cuvintele încercând să descrie reușita de 3-2 a lusitanului.

„Am stat cu ochii pe el. Am fost chiar în spatele lui. Săritura sa, detenta sa, mingea a fost plasată perfect, chiar în colț. Vedem asta la el zi de zi. A venit din nou cu un gol masiv pentru noi în Liga Campionilor”, a spus Harry Maguire, citat de bbc.com.

După victoria cu Atalanta, Manchester United a urcat pe primul loc în grupa F din UEFA Champions League. De cealaltă parte, italienii au căzut pe poziția secundă. Podiumul este completat de Villarreal, iar pe ultimul loc se află elvețienii de la Young Boys Berna.

4
21:29
Erling Haaland, cifre fabuloase la Manchester City! Starul norvegian a făcut show și a marcat patru goluri
4
21:00
VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abby Pulling a câștigat prima cursă, live în AntenaPLAY
4
20:42
„S-au înțeles!” Mihai Stoica a anunțat transferul lui Florinel Coman! Ultimele detalii despre negocieri
4
20:35
U Cluj – Dinamo 3-3! „Câinii”, egalați în minutul 90+1! Au nevoie de un miracol pentru a nu retrograda
4
20:29
Motivul pentru care Ianis Hagi nu a revenit la Farul, înainte de EURO 2024: „Era huiduit de 200-300 de spectatori”
4
20:12
VIDEOImagini de colecție cu Zinedine Zidane, la cursa de sprint de la Miami! Ce gafă a fost aproape să comită, la decernarea premiilor
4
20:05
VIDEOSporting – Portimonense 3-0 a fost LIVE VIDEO în AntenaPLAY! „Leii”, tot mai aproape de titlu în Liga Portugal
4
19:53
VIDEOIpswich Town a promovat în Premier League, după 22 de ani! Nebunie pe străzi şi în vestiar
4
19:40
VIDEOBernadette Szocs a pierdut partida cu Natalia Bajor, la Saudi Smash 2024. Diaconu şi Dragoman, eliminate
4
19:07
Kyren Wilson, primul finalist al Campionatului Mondial de snooker 2024! A câştigat 8 dintre ultimele 10 frame-uri

Zodii care se pot muta din țară după Paște. Nativii care au luat o decizie importantă pentru viața lor

Zodii care vor avea parte de un Paște de vis. Nativii care își creează amintiri alături de cei dragi