Cosmin Contra, lider în Arabia Saudită după Al-Ittihad – Al Ahli 2-0 + Răzvan Marin, titular în Cagliari – Venezia 1-1. „Grifonii”, loviţi de ghinion în ultimele minute

De Dragoș Vasile
Publicat: 2.10.2021, 0:07

Cosmin Contra

Twitter Al-Ittihad

Cosmin Contra, lider în Arabia Saudită

Formaţia Al-Ittihad, antrenată de Cosmin Contra, a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa Al Ahli, într-un meci din etapa a şaptea a campionatului Arabiei Saudite.

Golurile au fost marcate de Al Shamrani ’50 şi Hegazy ’80. Al-Ittihad este lider în clasament, cu 16 puncte, în timp ce Al Ahli ocupă locul 13, cu 5 puncte.

Răzvan Marin, titular în Cagliari – Venezia 1-1

Formaţia Cagliari, cu Răzvan Marin integralist, a remizat, vineri seară, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Venezia, într-un meci din etapa a şaptea din Serie A.

Cagliari a deschis scorul în minutul 19, prin Keita, care a punctat din pasa lui Martin Caceres. Pentru Venezia a egalat Busio, în minutul 90+1.

Recent, Răzvan Marin a fost convocat de către Mirel Rădoi pentru „dubla” cu Germania şi Armenia.

16:25 Toni Petrea a transmis un avertisment, după ce FCSB a luat prima oară titlul după o pauză de 9 ani: „Sper să nu fie un accident” 16:17 „A fost un meci plin de emoţii pentru noi în faţa Ungariei”. Peter Balasz, prima reacţie după victoria uriaşă a României 15:12 Judd Trump, eliminat de la Campionatul Mondial de snooker! Jak Jones, victoria carierei 14:51 Bogdan Lobonţ, criticat de Robert Niţă: „Dacă eram Oaidă, îi ziceam `Ia, mă, tricoul și joacă tu!`” 14:07 Red Bull pierde „creierul” echipei, care e la un pas să semneze cu Ferrari! Plecare de ultim moment anunţată 13:57 Veste uriaşă pentru Gică Hagi! Proiect de 75 de milioane de euro la Constanţa: „De când aşteptam asta” 13:16 Brazilia îl omagiază pe Ayrton Senna, la 30 de ani de la moartea fostului mare campion 13:14 Răzvan Lucescu, cerut la Rapid în locul lui Bogdan Lobonţ: „L-aş alege şi în locul lui Mircea Lucescu!” 13:13 VIDEORomânia – Ungaria 2-1. Victorie istorică la Campionatul Mondial de Hochei, Divizia 1, Grupa A, live în AntenaPLAY 12:14 Detalii savuroase despre Ionuţ Luţu! S-a înscris la cursurile de directori sportivi de la FRF: „Avem traduceri?” Vezi toate știrile