Dani Coman, prima reacție după Rapid – Hermannstadt 0-1: „Am sentimente ciudate!”

Publicat: 4.03.2023, 23:45

Dani Coman

Dani Coman

Dani Coman / Hermannstadt TV

Dani Coman a oferit prima reacție după Rapid – Hermannstadt 0-1, din etapa a 29-a din Liga 1. Președintele sibienilor, fost jucător în Giulești, a recunoscut că l-au încercat și sentimente de regret după victorie. Coman e convins că Rapidul poate deveni forța principală fotbalului românesc.

„O victorie muncită, îmi felicit echipa, îmi felicit antrenorii. Azi au dat dovadă de multă dăruire, determinare. Chiar aveam mare nevoie de cele trei puncte.

Dan Coman, prima reacție după Rapid – Hermannstadt 0-1

Înainte de meci, vorbeam cu Ovidiu Herea și îi spuneam că am niște sentimente ciudate, e extrem de urât să vii în Giulești ca adversar. Până la urmă, ne facem treaba acolo unde suntem. În seara asta, se pare că noi am fost mai inspirați.

Cred că nu meritam să pierdem nici în meciurile trecute, am avut ocazii. Nico m-a felicitat pentru victorie, i-am urat mult succes. Din punctul meu de vedere, la ce se întâmplă acum în Giulești, mă bucur pentru venirea domnului Șucu alături de domnul Angelescu. Împreună cred că pot duce Rapidul acolo unde ne dorim cu toții.

Rapid are stabilitate din punct de vedere financiar, are o bază de pregătire foarte bună, are suporteri minunați, stadion nou. Au tot ce le trebuie pentru a face performanță. Sunt convins că o vor face. Dacă nu anul acesta, la anul Rapid se va bate pentru câștigarea campionatului cu șanse reale”, a spus Dani Coman, după meci.

Rapid – Hermannstadt 0-1

Hermannstadt s-a impus sâmbătă, în deplasare, scor 1-0, în faţa formaţiei Rapid Bucureşti, într-un meci din etapa a 29-a a Ligii 1. Rapid a ratat un penalti în minutul 90+1.

Hermannstadt a deschis scorul la Bucureşti, în minutul 32, când Silviu Balaure a deviat în poartă o pasă a lui Călin Popescu.În minutul 35, arbitrul Viorel Flueran a acordat un penalty pentru sibieni, la un henţ în careu al lui Alexandru Ioniţă, dar a revenit asupra deciziei după consultarea VAR.

În minutul 90, arbitrul a acordat un penalti pentru Rapid, după consultarea VAR, dar Letica a respins şutul lui Dugandzic şi Hermannstadt a provocat a nouă surpriză în această etapă, câştigând pe terenul giuleştenilor. Este prima victorie a lui Hermannstadt în acest an.

Cum arată clasamentul Ligii 1

Sibienii au 29 de puncte şi sunt pe locul 13, în timp ce Rapid rămâne cu 52 de puncte, pe locul 4.

8. U Cluj, 29 de meciuri, 34 de puncte

21:29 România – Japonia LIVE VIDEO în AntenaPLAY (13:30). Ultimul meci de la Campionatul Mondial de hochei pentru tricolori 21:27 OFICIAL! Edi Iordănescu poate convoca 26 de jucători pentru EURO 2024. Decizia luată de UEFA 21:08 Scandări xenofobe și decizii controversate la Farul – Sepsi! Fanii au „luat foc” după hattrick-ul lui Safranko 21:01 FotoMihăiţă Neşu a rupt tăcerea şi a spus adevărul despre divorţul de soţia sa: „A fost un şoc foarte mare pentru ea!” 20:52 FotoCum a fost surprins Gică Hagi după ce Pavol Safranko a marcat un hattrick în prima repriză din Farul – Sepsi 20:28 „Îi vei lua locul lui Daniel Niculae la Rapid?” Dani Coman a dat cărțile pe față! Răspunsul a uimit pe toată lumea 20:12 VideoOlaru a primit cel mai emoţionant mesaj de la mama sa: „Am o latură mai sensibilă!” Anunţ uriaş: „Vreau titlul şi anul viitor” 19:49 „E o problemă! Sunt trist!” Daniel Pancu, verdict despre situația de la Rapid! Ce a spus despre comunicatul lui Dan Șucu 19:35 Andrey Rublev este primul finalist al turneului de la Madrid! L-a învins pe Taylor Fritz după doar 72 de minute 19:12 „Rapidismul ăsta..” Daniel Niculae, replică ironică după comunicatul lui Dan Șucu! Ce a postat pe rețelele de socializare Vezi toate știrile