Ilie Dumitrescu n-a iertat pe nimeni după FCSB – FC Hermannstadt 2-2: ”Tavi Popescu a fost anihilat complet! Olaru e foarte retras, iar Miculescu nu-și asumă!”

Publicat: 29.08.2022, 10:01

Jucătorii FCSB salută galeria

Ilie Dumitrescu n-a iertat pe nimeni după FCSB - FC Hermannstadt 2-2

Jucătorii FCSB salută galeria / Hepta

Ilie Dumitrescu n-a iertat pe nimeni după FCSB – FC Hermannstadt 2-2. ”Mister” i-a criticat pe elevii lui Nicolae Dică, care au avut o prestație slabă pe Arena Națională.

FCSB a obținut un punct în minutul 90+2, după golul marcat de Malcom Edjouma. Ilie Dumitrescu a pus tunurile pe vedetele vicecampioanei, care nu s-au ridicat la nivelul așteptărilor.

Ilie Dumitrescu n-a iertat pe nimeni după FCSB – FC Hermannstadt 2-2

”Tavi Popescu a fost anihilat complet. Mă așteptam ca FCSB să aibă exprimare complexă, dar acest 4-5-1 i-a incomodat. Noroc cu Edjouma. S-a văzut că are personalitate și a salvat o seară nu foarte reușită. Dacă-i luăm individual pe cei mai importanți jucători din față, lucurile nu sunt în regulă.  Tavi Popescu nu este într-o formă bună și nici în seara asta nu a reușit să se ridice la un nivel foarte bun. Cordea a intrat, a avut câteva acțiuni, dar fără să fie eficient.

Olaru. Olaru, la fel. Eu aștept foarte mult de la Olaru. Este jucător de echipa națională. Este deja o certitudine, unul dintre cei mai buni mijlocași pe postul lui. Foarte retras în zone moarte, nu a fost inspirat nici când a căutat spații în spatele liniei adverse, fără vreun assist, fără să facă diferența. Miculescu nu-și asumă, nu intră în joc. Ca 9 fals nu trebuie să stai acolo ca un pivot, ei să se folosească de detenta ta.

Nu, trebuie să coboare, să intre în combinații, să ia acțiuni individuale, pentru că are calitatea de a scoate adversarul din joc sau să iasă din anumite zone și să se întoarcă și să tragă la poartă. E clar că după rezultatul de joi, bucuria, noaptea care a urmat, era greu să gestionezi foarte bine, dar totuși au fost șase mutări în formula de start”, a declarat Ilie Dumitrescu, potrivit digisport.ro.

Ilie Dumitrescu a făcut-o praf pe FCSB: ”Cum să spun eu, să nu jignesc pe nimeni?”

Ilie Dumitrescu a făcut-o praf pe FCSB după remiza cu FC Hermannstadt, scor 2-2. Vicecampioana a smuls un punct în minutul 90+2 al meciului de pe Arena Naţională, graţie reuşitei lui Malcom Edjouma.

FCSB a obținut doar un rezultat de egalitate, deși venea după calificarea în grupele Conference League. Ilie Dumitrescu a criticat prestația roș-albaștrilor, care au încasat 9 goluri în 6 meciuri.

”FCSB a făcut o repriză modestă în seara asta, chiar dacă Nicolae Dică a făcut patru schimbări la pauză. I-a introdus pe Cordea, Octavian Popescu, Miculescu și Edjouma, lângă Olaru și Musi, care au rămas din prima repriză. Mă refer de la mijloc în sus.

A făcut asta pentru că formula din prima repriză a celor de la FCSB nu s-a ridicat la un nivel foarte bun. Totul, în fața unui adversar care joacă un 4-5-1 foarte agresiv, care a făcut presing de întâmpinare, care a arătat că știe să paseze.

Apoi, nici Cordea, nici Tavi Popescu nu au reușit să creeze dezechilibru acolo în zonele unde într-adevăr poți să faci unu contra unu. Pentru că pe centru era foarte complicat. Deci, au dat peste o echipă lucrată, o echipă scurtă, reactivăEdjouma a salvat o repriză ca sa fiu… Cum să spun eu, să nu jignesc pe nimeni? O repriză modestă făcută de FCSB”, a declarat Ilie Dumitrescu, potrivit digisport.ro.

16:48 VideoImnul României a răsunat după victoria istorică în faţa Ungariei! Imagini superbe cu „tricolorii” la Bolzano 16:25 Toni Petrea a transmis un avertisment, după ce FCSB a luat prima oară titlul după o pauză de 9 ani: „Sper să nu fie un accident” 16:17 „A fost un meci plin de emoţii pentru noi în faţa Ungariei”. Peter Balasz, prima reacţie după victoria uriaşă a României 15:12 Judd Trump, eliminat de la Campionatul Mondial de snooker! Jak Jones, victoria carierei 14:51 Bogdan Lobonţ, criticat de Robert Niţă: „Dacă eram Oaidă, îi ziceam `Ia, mă, tricoul și joacă tu!`” 14:07 Red Bull pierde „creierul” echipei, care e la un pas să semneze cu Ferrari! Plecare de ultim moment anunţată 13:57 Veste uriaşă pentru Gică Hagi! Proiect de 75 de milioane de euro la Constanţa: „De când aşteptam asta” 13:16 Brazilia îl omagiază pe Ayrton Senna, la 30 de ani de la moartea fostului mare campion 13:14 Răzvan Lucescu, cerut la Rapid în locul lui Bogdan Lobonţ: „L-aş alege şi în locul lui Mircea Lucescu!” 13:13 VIDEORomânia – Ungaria 2-1. Victorie istorică la Campionatul Mondial de Hochei, Divizia 1, Grupa A, live în AntenaPLAY Vezi toate știrile