Mihai Stoica a dat verdictul după Oţelul – CFR Cluj 2-2: „Nu era corect să câştige sub nicio formă!”

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 28.02.2024, 8:15

Mihai Stoica a dat verdictul după Oţelul - CFR Cluj 2-2

Mihai Stoica, în timpul unui meci / Profimedia Images

Mihai Stoica a dat verdictul după Oţelul – CFR Cluj 2-2. Oficialul de la FCSB crede că CFR Cluj nu merita să câştige partida sub nicio formă. Mai mult, Mihai Stoica a lăudat prestaţia pe care a avut-o echipa lui Dorinel Munteanu.

Mihai Stoica a spus că nici Oţelul Galaţi nu merita să câştige, având în vedere că a egalat în prelungirile partidei dintr-un penalty transformat de Cisotti.

Mihai Stoica a dat verdictul după Oţelul – CFR Cluj 2-2

Am avut senzaţia că în prima repriză a fost doar Oţelul pe teren. Putea să facă 2-0, apoi 2-1, dar când egalezi în prelungiri e complicat să spui să meritai să câştigi. Pe undeva să spun că e corect rezultatul ăsta.

Şansa uriaşă a CFR-ului a fost că la Galaţi nu au jucat fundaşii. Dorinel Munteanu a fost silit să alinieze o formulă fără fundaşii săi, jucători extrem de importanţi. Practic, a jucat fără jumătate de echipa. Cu toate astea, a făcut un joc bun şi nu merita să câştige, dar în niciun caz să piardă. Nu era corect să câştige CFR sub nicio formă.

Alex Pop a dat un gol formidabil. Portarul a greşit la plasament. Nu a apărat poarta. Şutul a fost excepţional. Am fost surprins de formula de start a CFR-ului, dar probabil că era un meci la trei zile distanţă şi Mutu a preferat să înceapă fără Bîrligea şi Tachtsidis.

Mie îmi place Oţelul. Are câţiva jucători foarte buni. Pe Maciel nu l-am văzut făcând vreun meci slab. Cisotti nu am crezut că marchează. A mai ratat două penalty-uri. Şansa lui a fost că a ridicat mingea. Mie mi se pare că arbitrul a dus foarte bine meciul”, a spus Mihai Stoica la orangesport.ro.

Oţelul a deschis scorul prin golul marcat de Alexandru Pop, din lovitură liberă. CFR Cluj a întors scorul prin reuşitele lui Otele şi Tachtsidis. Muhar a comis un fault în careu în prelungiri, iar Cisotti a stabilit scorul final.

La Galaţi, Oţelul a început bine şi a ratat prin Alexandru Pop, însă tot Pop a deschis scorul în minutul 36, dintr-o lovitură liberă perfect executată. Clujenii au egalat în minutul 45, prin Otele, şi au trecut în avantaj din penalty, în minutul 87, atunci când Tachtsidis a transformat lovitura de pedeapsă. În minutul 90+3 gălăţenii au primit şi ei penalty, transformat de Cisotti şi meciul s-a încheiat la egalitate, scor 2-2.

CFR ocupă locul secund în Superligă, cu 49 de puncte, iar Oţelul e pe locul 11, cu 33 de puncte.

Va câştiga Răzvan Lucescu titlul în Grecia?

22:00 PAOK – Panathinaikos 4-1 a fost în AntenaPLAY. Echipa lui Răzvan Lucescu e pe primul loc în Grecia, cu o etapă înainte de final! 21:55 Dorinel Munteanu, criză de nervi, după golul marcat de Corvinul în finala Cupei României! Gestul făcut imediat 21:26 Ce a spus Simona Halep despre Patrick Mouratoglou, antrenorul care o pregătea când a fost depistată pozitiv: „Asta nu e adevărat” 21:17 „O tortură!” Cea mai dură reacţie, după ce Simona Halep a abandonat în primul tur al turneului de la Paris 21:10 AS.ro LIVE | Andrei Mihail şi Răzvan Voinea sunt invitaţii lui Dan Pavel. Poveşti de senzaţie 21:08 Video„Sunt talente extraordinare!” Ion Marin, încântat de noua generaţia a României U18 20:50 Mihai Stoica a auzit ce a spus Gigi Becali şi a reacţionat imediat: „Faci asta şi poţi să deschizi capacul de la sicriu” 20:03 Reacţia categorică a lui Mircea Lucescu, după ce Dan Şucu ar fi ales noul antrenor de la Rapid: „Soluţia cea mai bună!” 20:03 FotoMoştenitorii lui Diego Maradona cer Balonul de Aur furat de la tatăl lor! Cum încearcă să anuleze vânzarea trofeului 19:49 Germania – Letonia 8-1 și Cehia – Danemarca 7-4 au fost LIVE în AntenaPLAY. Spectacol total la Campionatul Mondial de hochei Vezi toate știrile

5 zodii chinezești care au noroc în dragoste săptămâna aceasta. Vezi dacă te numeri printre ele

3 zodii ale căror relații se îmbunătățesc pe 15 mai 2024. Nativii care vor avea curajul să spună nu