Mihai Stoica, atac la adresa arbitrajului după U Cluj – FCSB 0-0: „De ce găsesc explicații? Trebuiau să rămână în 10”

De Alex Ioniță
Publicat: 20.02.2024, 17:22

Discursul lui Mihai Stoica, după umilinţa din derby

Mihai Stoica, în timpul unui meci / Profimedia

Mihai Stoica a lansat un atac la adresa arbitrajului după U Cluj – FCSB 0-0. Managerul general al formației patronate de Gigi Becali a vorbit despre modul în care partida din Ardeal a fost gestionată de brigada de arbitri.

Meciul de la Cluj a fost arbitrat, de la centru, de Ovidiu Hațegan. Mihai Stoica s-a revoltat după meci, din cauza faptului că arbitrul nu a acordat un cartonaș roșu, în prima repriză a partidei care a fost în format LIVE TEXT pe AS.ro.

Mihai Stoica, atac la adresa arbitrajului după U Cluj – FCSB 0-0

După meci, „MM” a făcut o postare pe rețelele de socializare, în care a menționat faptul că Roger ar fi trebuit eliminat în minutul 20 al duelului, după un fault la Octavian Popescu. De asemenea, Mihai Stoica a spus că echipa pe care o reprezintă s-a impus în duelul cu Craiova, cu scorul de 3-0, atunci când nu au existat erori de arbitraj.

„De ce oamenii care pretind că susțin această echipă și sunt activi pe FB (n.r. Facebook) găsesc explicații la acest 0-0.

Că nu e Compagno, că lotul e subțire, că a plecat Djokovic, dar nu realizează că U Cluj trebuia să rămână în 10 din minutul 20 și că Roger îi dă peste picior lui Octavian. Fără erori de arbitraj, am bătut 3-0 la Craiova. Fără Compagno și Djokovic”, a scris Mihai Stoica, pe contul personal de Facebook.

Rezultatul de egalitate de la meciul din Ardeal a venit ca o veste excelentă pentru Rapid. Giuleștenii se află acum la 7 puncte de lider, cu 4 etape înainte de finalul seonului regular.

Gigi Becali, prima reacţie după U Cluj – FCSB 0-0

Gigi Becali a avut o primă reacţie după U Cluj – FCSB 0-0. Patronul de la FCSB a spus că este mulţumit de prestaţia echipei sale, având în vedere problemele medicale de la echipă.

Gigi Becali a spus că 5 titulari au jucat răciţi în partida de la Cluj. Mai mult, Becali a spus că Florinel Coman a luat antibiotic timp de 5 zile.

„Deşi am avut 5 jucători bolvani, vreo 5 absenţi, am dominat jocul tot meciul. Eu sunt mulţumit. Eu sunt mulţumit de 7 puncte, nu de 8. Nu am zis că nu am nicio emoţie când sunt în faţă. Azi erau 5 jucători răciţi pe teren.

A fost şi Coman, Olaru, a fost şi Tavi răcit. Şi Şut a fost răcit. Jumătate de echipă. Coman abia a intrat, nu şi-a revenit. Coman a luat 5 zile antibiotic. Băluţă nu a putut deloc. În aceste condiţii trebuie să vedem jocul nostru cu U Cluj şi jocul altor echipe”, a spus Gigi Becali la digisport.ro.

Rămâne Edi Iordănescu la naţională şi după EURO 2024?

18
23:28
Andrei Ivan ştie unde a pierdut Universitatea Craiova locul 2: „Asta ne-a costat”! Ce a spus despre un posibil transfer
18
23:10
VideoSporting a primit trofeul Ligii Portugal LIVE în AntenaPLAY! Spectacol total la festivitatea de premiere de pe Jose Alvalade
18
22:48
VideoValentin Mihăilă, surprins alături de Mihai Rotaru la Universitatea Craiova – Sepsi! Imagini de senzație de pe „Ion Oblemenco”
18
22:43
CFR Cluj – Farul 5-1 şi Universitatea Craiova – Sepsi 3-2! Ardelenii sunt vicecampionii României şi merg în Conference League!
18
21:50
FotoCum a fost surprins Gică Hagi după ce Farul a primit 4 goluri de la CFR Cluj în prima repriză
18
21:47
Răzvan Lucescu, pe o listă cu nume uriaşe înainte de „finala” pentru titlu! Antrenorul român, lângă Jose Mourinho şi Tomas Tuchel
18
21:16
VIDEOMax Verstappen i-a egalat recordul lui Ayrton Senna! Olandezul are 8 pole position-uri la rând, după calificările de la Imola
18
21:05
VideoGeorge Coman e românul stabilit de 25 de ani în Italia care se ocupă de comunicarea între piloţi şi echipele de Formula 1!
18
20:40
„Șansele sunt minime!” Florin Talpan nu crede că CSA Steaua va avea drept de promovare în Liga 1! Atac total la adresa conducerii