Palermo – Modena 4-2, în AntenaPLAY. Nedelcearu, titular în victoria cu care gazdele au urcat pe locul 6 în Serie B

De Antena Sport
Publicat: 20.01.2024, 19:10
Actualizat: 21.01.2024, 0:00

Palermo - Modena LIVE VIDEO (17:15, AntenaPLAY)

Jucătorii lui Palermo sărbătoresc marcarea unui gol - Profimedia Images

Palermo – Modena 4-2, meci din etapa a 21-a din Serie B, a fost LIVE VIDEO exclusiv în AntenaPLAY. Fundaşul român Ionuţ Nedelcearu a fost titular şi şi-a ajutat echipa să urce pe locul 6 în clasament.

A fost spectacol total în confruntarea din liga secundă a italiei. Modena a restabilit egalitatea de două ori, dar nu a mai avut ce face pe final. Soleri a reuşit o dublă impresionantă în minutele 88 şi 90+9.

Palermo – Modena LIVE VIDEO

Min. 90+10: Palermo – Modena 4-2! Final de meci

Min. 90+9: Palermo – Modena 4-2! Soleri a reuşit „dubla”. Golul a fost iniţial pentru ofsaid, dar a intervenit VAR şi arbitrul a validat reuşita. Palermo nu mai poate pierde victoria şi urcă pe locul 6.

Min. 88: Palermo – Modena 3-2! Ce nebunie de meci. Soleri a înscris după un contraatac, din pasa lui Segre.

Min. 60: Palermo – Modena 2-2! Abiuso a înscris pentru oaspeţi, după o fază fixă.

Min. 35: Palermo – Modena 2-1! Gazdele au revenit imediat la conducere. Brunori s-a distrat cu defensiva adversă şi nu i-a dat nicio şansă portarului advers.

Min. 31: Palermo – Modena 1-1! Battistella a marcat din centrarea perfectă a lui Ponsi. Ionuţ Nedelcearu, aflat chiar în faţa mijlocaşului Modenei, nu a putut interveni.

Min. 8: Palermo – Modena 1-0! Jacopo Segre a deschis rapid scorul, după o fază superbă a gazdelor. A marcat al cincilea gol stagional!

Min.1: A început meciul!

Update 17.00: Echipele de start.

PALERMO (4-3-3): Pigliacelli – Graves, Nedelcearu, Ceccaroni, Lund – Henderson, Gomes, Segre – Insigne, Brunori, Di Francesco

MODENA (4-3-1-2): Gagno – Ponsi, Zaro, Pergreffi, Corrado – Battistella, Gerli, Magnino – Tremolada – Gliozzi, Manconi

Palermo a înregistrat cinci victorii şi un egal, în cele 10 meciuri disputate în acest sezon pe teren propriu. De partea cealaltă, Modena vine după trei victorii, cinci egaluri şi două eşecuri în duelurile din deplasare.

În meciul tur, Palermo se impunea pe terenul Modenei, cu 2-0. Henderson şi Mancuso erau cei doi marcatori, într-un duel în care Ionuţ Nedelcearu a fost lăsat pe banca de rezerve.

Notele primite de Dennis Man şi Valentin Mihăilă, după ce au strălucit în Sampdoria – Parma 0-3

Notele primite de Dennis Man şi Valentin Mihăilă, după ce au strălucit în Sampdoria – Parma 0-3. Dennis Man a primit cea mai mare notă după ce a dat un gol şi i-a pasat decisiv lui Mihăilă.

Cei de la sofascore.ro i-au acordat lui Dennis Man cea mai mare notă. Internaţionalul român a fost notat cu 8,6. De cealaltă parte, Mihăilă a primit şi el o notă mare. Fostul jucător al Universităţii Craiova a primit nota 7,6. Atât Man, cât şi Mihăilă au fost schimbaţi în repriza a doua după ce au rezolvat meciul cu Sampdoria.

Sampdoria – Parma 0-3 a fost vineri LIVE în AntenaPLAY şi LIVE VIDEO pe AS.ro. Românii Dennis Man şi Valentin Mihăilă au făcut un meci mare. Man a marcat din penalty în minutul 41 şi a dat un assist la golul marcat de Valentin Mihăilă în minutul 44. Celălalt gol a fost marcat de Estevez în minutul 70.

Parma este liderul la zi în Serie B, cu 45 de puncte după 21 de etape. Dennis Man a avut o contribuţie majoră în parcursul de excepţie al Parmei, cu cele 9 goluri marcate în acest sezon. Mihăilă este şi el într-o revenire clară de formă şi a reuşit să marcheze al doilea gol. De cealaltă parte, Sampdoria se află pe locul 13, cu doar 23 de puncte şi ar putea să cadă şi mai jos după această etapă.

Unde va juca Ianis Hagi sezonul următor?

21:17 „O tortură!” Cea mai dură reacţie, după ce Simona Halep a abandonat în primul tur al turneului de la Paris 21:08 Video„Sunt talente extraordinare!” Ion Marin, încântat de noua generaţia a României U18 20:50 Mihai Stoica a auzit ce a spus Gigi Becali şi a reacţionat imediat: „Faci asta şi poţi să deschizi capacul de la sicriu” 20:03 Reacţia categorică a lui Mircea Lucescu, după ce Dan Şucu ar fi ales noul antrenor de la Rapid: „Soluţia cea mai bună!” 20:03 FotoMoştenitorii lui Diego Maradona cer Balonul de Aur furat de la tatăl lor! Cum încearcă să anuleze vânzarea trofeului 19:49 Germania – Letonia 8-1 și Cehia – Danemarca 7-4 au fost LIVE în AntenaPLAY. Spectacol total la Campionatul Mondial de hochei 19:45 Chelsea va încasa un bonus de pe urma transferului lui Eden Hazard la Real Madrid din 2019! Motivul este uluitor 19:42 Simona Halep, prima reacţie după ce s-a retras de la Trophee Clarins! Mesaj scurt transmis de româncă, la ieşirea de pe teren 19:14 „S-a întors ghinionul pentru ea!” Verdictul americanilor, după ce Simona Halep a fost forţată să se retragă de la Trophee Clarins 19:12 FotoA fost dat afară de Gigi Becali şi a ajuns campion în afara României! Ar putea să o întâlnească pe FCSB în Europa! Vezi toate știrile

5 zodii chinezești care au noroc în dragoste săptămâna aceasta. Vezi dacă te numeri printre ele

3 zodii ale căror relații se îmbunătățesc pe 15 mai 2024. Nativii care vor avea curajul să spună nu