Ebru Bolat a terminat întrecerea olimpică de yachting pe locul 23 la Jocurile Olimpice de la Paris!

Publicat: 5.08.2024, 20:49.

Colaj Facebook Ebru Bolat

Ebru Bolat a terminat întrecerea olimpică de yachting pe locul 23 la Jocurile Olimpice de la Paris! Prima participare românească în competiţia feminină de yachting s-a încheiat pentru Ebru Bolat.

În cursa 9 de luni, ea a fost pe locul 24. Vântul a fost cea mai mare problemă pentru sportive, sau mai bine zis absenţa lui.

În patru din cele 5 zile de concurs, vântul nu le-a ajutat pe sportive să navigheze. Din acest motiv, organizatorii au decis anularea cursei 10, notează COSR, potrivit news.ro.

Cu un număr net de puncte de 158, Ebru a încheiat pe locul 23.

Duminică, Ebru Bolat ajunsese pe locul 22 în proba feminină de yachting, clasa dinghy. Doar primele zece clasate din seriile de deschidere merg mai departe în cursa pentru medalii, programată marţi.

Ebru Bolat este prima femeie din istorie care reprezintă România la yachting la Jocurile Olimpice.

• Vezi noi episoade din Insula Iubirii Luni, Marți și Miercuri de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY
  • Marele Premiu al Olandei e în perioada 23-25 august, LIVE în AntenaPLAY
  • Care va fi numărul total de medalii câştigate de Team Romania la Jocurile Olimpice 2024?

0:42

Viorel Moldovan nu s-a ferit de cuvinte după Rapid – Sepsi 2-2: „Execrabil”! Mesaj despre Marius Şumudică: „E binevenit”

0:26

Nicuşor Bancu, primul mesaj după ce tatăl lui s-a sinucis! Ce a postat căpitanul Universităţii Craiova după tragedie

0:24

„Ne-au călcat în picioare, nu legăm trei pase!” Claudiu Petrila, devastat după Rapid – Sepsi 2-2. Care e noul obiectiv al echipei

0:10

„Demisia, demisia!” Galeria Rapidului a început „revoluţia”! Numele antrenorului cerut insistent de ultraşi în Giuleşti!

23:55 5 aug.

Rapid – Sepsi 2-2. Un nou meci de coşmar pentru giuleşteni, care rămân fără victorie în acest sezon din Liga 1!

23:52 5 aug.

Ultimul transfer făcut de Dan Şucu, apariţie surpriză în Giuleşti! Mijlocaşul care vine să scoată Rapidul din criză

1 FotoImagini de senzaţie cu Ianis Hagi şi Elena în luna de miere. Paradisul unde au plecat cei doi: „Ce frumuseţe!”s 2 FotoAnunţul fiului lui Ion Ţiriac după ce David Popovici a cerut noi bazine de înot şi investiţii mult mai mari în sportul românesc!s 3 FotoSingurul înotător născut pe teritorul României care a mai cucerit aurul la Jocurile Olimpice, înainte de David Popovici!s 4 FotoCe au spus ungurii când au auzit de cadoul pe care Ion Ţiriac i l-a făcut lui David Popovici. Cât câştigă maghiarii pentru un aurs 5 FotoIon Țiriac i-a făcut un cadou uriaș lui David Popovici, la doar câteva ore după ce a devenit campion olimpic. Anunțul momentuluis 6 FotoSportiva care a concurat însărcinată la Jocurile Olimpice de la Paris! Este gravidă în luna a 7-a: „Eram trei, nu doi”s

Horoscopul săptămânii 5 august – 11 august 2024. Descoperă ce îți rezervă astrele

2 zodii au parte de abundență financiară în ziua de 6 august 2024. Nativii care au parte de câștiguri substanțiale