Video

AntenaSport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 6 martie

Viviana Moraru Publicat: 6 martie 2026, 16:59

Comentarii

Mircea Lucescu, pe banca naţionalei, la un meci / Sport Pictures

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

AntenaSport Update. Acestea sunt cele mai tari ştiri ale zilei de 6 martie, de pe as.ro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Pe as.ro vezi lista stranierilor convocaţi de Mircea Lucescu pentru barajul “de foc” cu Turcia, de pe 26 martie.

AntenaSport Update 6 martie

1. Lotul preliminar pentru baraj

Mircea Lucescu a anunţat lista preliminară a stranierilor convocaţi pentru barajul cu Turcia. Marius Corbu şi Ioan Vermeşan sunt surprizele selecţionerului.

2. Decizia lui Adrian Ilie

Reclamă
Reclamă

Adrian Ilie urmează să se întâlnească cu Gigi Becali, privind revenirea la FCSB. El a dat asigurări că nu va avea niciun salariu la formaţia campioană: “Nu există preţ”, a spus “Cobra”.

3. Chivu, analizat de Capello

Pe as.ro vezi ce a spus Fabio Capello despre Cristi Chivu. Românul se pregăteşte de derby-ul cu marea rivală, AC Milan.

Reclamă

4. Marius Marin, ofertă uriaşă

Marius Marin a refuzat prelungirea contractului cu Pisa. Internaţionalul român poate schimba campionatul, fiind dorit de Sevilla.

5. Piastri şi Leclerc, cei mai rapizi

Oscar Piastri şi Charles Leclerc au fost cei mai rapizi piloţi în primele antrenamente din Marele Premiu al Australiei. Cursa e duminică, de la ora 06:00, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY.

Nu uitați, cele mai importante știri ale zilei sunt în jurnalul AntenaSport, azi, de la ora 20:00, pe Antena 1.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
5:55

VIDEOHaiti – Scoţia 0-1. John McGinn, “eroul” scoţienilor în meciul de debut la Campionatul Mondial

5:11

“Mereu a fost aşa”. Ce a spus Carlo Ancelotti despre Vinicius, după golul marcat în Brazilia – Maroc 1-1

5:09

Australia – Turcia LIVE VIDEO (07:00). Se anunţă spectacol la Vancouver

4:41

VIDEONeymar i-a luat locul lui Carlo Ancelotti. Cum a fost surprins în timpul meciului Brazilia – Maroc 1-1

3:26

Cinci lucruri după Brazilia – Maroc, meciul care a lansat următorul mare star din fotbal

3:00

Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic

1 Alexandru Băluță semnează! Lovitură uriașă pentru noua forță din fotbalul românesc 2 UPDATEInternaţionalul român dorit de Dinamo a ajuns în Turcia pentru a face vizita medicală. Când semnează contractul 3 Oficialul lui Dinamo, anunţ important înainte de noul sezon: “Va fi pentru prima dată în istoria clubului” 4 Zlatan Ibrahimovic nu s-a abținut și l-a dat afară din emisiune, când a aflat cu cine ține la Mondial: „Fiți atenți la el” 5 OFICIAL | Venit vara trecută la Dinamo, a fost pus pe liber de “câini”. Cele 4 noutăţi anunţate 6 Ce surpriză! Marcus Rashford pleacă de la Barcelona şi prinde un transfer important
Citește și