Închide meniul
Video

Mihai Nistor a câștigat prin K.O. meciul cu Aduashvili! Românul a făcut un meci excelent

Sebastian Cristian Publicat: 6 mai 2023, 0:04

Comentarii

Foto: Antena Sport

Mihai Nistor a câștigat prin K.O. meciul cu Aduashvili! Românul a făcut un meci excelent și l-a învins pe adversarul său.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Duelul dintre cei doi a putut fi urmărit exclusiv, în AntenaPLAY.

Mihai Nistor a câștigat prin K.O. meciul cu Aduashvili! Meci excelent făcut de român

Mihai Nistor a făcut un meci foarte bun, a controlat partida și a reușit să se impună fără niciun fel de problemă. Românul a fost clar pugilistul mai bun și și-a trecut în cont o nouă victorie.

După o serie de lovituri foarte bune, Mihai Nistor a reușit să-l trimită la podea pe Aduashvili și a câștigat prin K.O.

Flavius Biea l-a învins pe Juan Velasco și a devenit campion mondial! Românul a câștigat la puncte, după un meci foarte disputat

Flavius Biea l-a învins pe Juan Velasco și a devenit campion mondial! Românul a câștigat la puncte, după un meci foarte echilibrat.

Reclamă
Reclamă

Duelul dintre cei doi a putut fi urmărit pe Antena 1 și în AntenaPLAY.

Meciul a fost unul foarte echilibrat, argentinianul a avut momente foarte bune și chiar a reușit să-l trimită la podea pe român în runda a 6-a. Flavius Biea a avut și el momente bune, care l-au pus în dificultate pe pugilistul argentinian.

Astfel, arbitrii meciului l-au dat câștigător pe Flavius Biea, care a cucerit titlul mondial IBA, la categorie mijlocie.

Reclamă

Cum s-a pregătit Flavius Biea pentru meciul de titlu mondial

Antrenorul lui Flavius Biea, Andrei Cherecheş, a povestit cum s-a pregătit boxerul român pentru meciul de titlu mondial

Andrei Cherecheş a spus că Flavius Biea s-a antrenat intens pentru meciul de titlu mondial. Cherecheş e convins că Flavius Biea e pregătit şi că o să câştige meciul.

„Un antrenament depinde de perioada în care suntem. În perioada de volum durează poate o oră jumate antrenamentul de box sau fizic, plus încă o oră alergarea. Alergarea e de anduranţă. Se ajunge, ulterior, la un antrenament de 45 de minute. Acum, spre final, vin antrenamentele mai scurte şi intense, în care încercăm să facem mobilitatea, reflexele, să le ascuţim pentru meci.

(n.r.: câştigarea titlului IBA) Ar însemna o oportunitate să atace una dintre cele 4 centuri importante: IBF, WBA, WBC, WBO.

Foarte mulţi campioni au câştigat centura asta.

Noi ne aşteptăm să fie sala plină. E un eveniment organizat şi creat în totalitate la noi, aici”, a declarat Andrei Cherecheş în exclusivitate în emisiunea AS.ro LIVE.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este George Puşcaş soluţia cea mai bună pentru atacul lui Dinamo?
Loading ... Loading ...
Citește și:
15:04
Victor Piţurcă ştie cine trebuie să vină în locul lui Mircea Lucescu: “E o variantă bună!”
14:57
Programul sferturilor Ligii Campionilor Asiei 2 (3-5 şi 10-12 martie). Toate meciurile sunt LIVE în AntenaPLAY
14:51
Achraf Hakimi, judecat pentru viol în Franţa
14:43
Transfer la Universitatea Craiova. A fost anunţat oficial
14:41
Inter – Bodo/Glimt LIVE TEXT (22:00). Echipa lui Chivu luptă pentru optimile Ligii Campionilor. Programul complet
14:10
Dinamo l-a prezentat oficial pe George Puşcaş
1 “E idiot?” Gigi Becali a răbufnit după FCSB – Metaloglobus 4-1: “E război” 2 Gigi Becali a dat verdictul după debutul lui Ofri Arad! Ce jucător a fost remarcat de patronul FCSB 3 Meme Stoica, atac la dinamovişti: “O să se predea ca să nu intrăm noi în play-off?” Ce mesaj are pentru Kopic 4 Darius Olaru a plecat cu duba de la stadion, nu cu autocarul echipei! Care este motivul 5 Fost campion al României, replică sexistă la Iuliana Demetrescu: “Înapoi în bucătărie” 6 Dinamo mai pierde un jucător important în vară, în afară de Kennedy Boateng!
Citește și