Barcelona – Cadiz 0-1. Înfrângere șoc pentru echipa lui Xavi! Final dramatic în Napoli – Roma 1-1

Publicat: 19.04.2022, 0:15

Barcelona

Barcelona, învinsă de Cadiz

Barcelona a suferit o înfrângere șoc în etapa a 32-a din La Liga. Catalanii su pierdut „acasă” cu Cadiz. Napoli și Roma au terminat la egalitate derby-ul din Serie A, scor 1-1.

Barcelona era neînvinsă în campionat din luna decembrie și avea o serie de șapte victorii la rând. Echipa lui Xavi nu a trecut însă peste șocul eliminării din Europa League în fața lui Eintracht Frankfurt și a pierdut cu Cadiz, formație care se luptă pentru evitarea retrogadării!

Unicul gol al partidei a fost înscris de Lucas Perez, în minutul 48. Jucătorul de 33 de ani a marcat cu o reluare din fața porții după ce defensiva Barcelonei nu a reușit să îndepărteze balonul din zona periculoasă.

VIDEO AICI CU GOLUL LUI LUCAS PEREZ

Barcelona nu mai pierduse două meciuri la rând în competiții diferite pe Camp Nou din aprilie 2003.

După acest eșec, catalanii rămân pe locul secund, dar au emoții pentru calificarea în UEFA Champions League. Cadiz a urcat pe 16 și luptă să evite retrogradarea.

Napoli – Roma 1-1

Napoli și AS Roma s-au încurcat reciproc. Echipa lui Jose Mourinho a egalat în prelungirile partidei. El Shaarawy a marcat în minutul 90+1, după ce Insigne deschisese scorul din penalty încă din minutul 11.

În urma remizei din derby, Napoli rămâne cu șanse tot mai mici la titlu. Napoletanii au patru puncte mai puțin decât liderul Milan, cu cinci etape rămase de disputat.

AS Roma e pe poziția a cincea și încearcă să forțeze în extremis un loc de UEFA Champions League. Echipa lui Mourinho e la cinci lungimi în spatele lui Juventus, ocupanta locului patru.

Va termina Bayer Leverkusen sezonul fără înfrângere?

23:41 Decizie peste capul lui Gigi Becali la FCSB! Jucătorul care a lipsit fără acordul milionarului: „I-a dat drumul fără să-mi spună” 23:31 Alex Mitriţă a dat răspunsul final în privinţa ofertei de la FCSB! Ce a spus despre echipa naţională 23:26 „Trebuie să fim serioși!” Elias Charalambous, prima reacție după Universitatea Craiova – FCSB 2-0! 23:18 Octavian Popescu a anunţat că se operează: „În ultimul an am jucat cu o problemă la gleznă”! Cât va lipsi de pe teren 23:11 „Nu au jucat cu nicio presiune” Andrei Ivan rămâne cu picioarele pe pământ după ce a marcat în Universitatea Craiova – FCSB 2-0! 23:07 Darius Olaru, răbufnire uluitoare la adresa arbitrului: „Băi, prostule!” Faza care l-a scos din minţi 22:57 Jucătorul dorit de Gigi Becali semnează în Qatar! Transferul de milioane, ratat de patronul de la FCSB 22:36 Luis Enrique, atac la adresa rivalilor de la Borussia Dortmund. Antrenorul lui Kylian Mbappe nu s-a ferit de cuvinte 22:30 Universitatea Craiova – FCSB 2-0. „Roş-albaştrii”, la prima înfrângere din play-off. Echipa lui Mihai Rotaru o egalează pe CFR 22:10 „O echipă îngenuncheată, nu poate să alerge” Florin Prunea i-a făcut praf pe jucătorii formaţiei care e aproape de Liga a 2-a! Vezi toate știrile