Cum a reacționat Nicolae Dică, după ce Florinel Coman nu a bifat niciun minut pentru echipa națională: „Ce pot să fac? Să-l cert eu pe Edi?”

De Viviana Moraru
Publicat: 1.10.2022, 15:22

Nicolae Dică, la conferința de presă

Nicolae Dică, reacție după ce Florinel Coman nu a evoluat pentru echipa națională

Nicolae Dică, la conferința de presă / Antena Sport

Nicolae Dică a reacționat, după ce Florinel Coman nu a bifat niciun minut pentru echipa națională. Antrenorul de la FCSB a declarat că respectă decizia selecționerului României.

Florinel Coman a fost convocat de Edi Iordănescu, pentru ultimele partide ale naționalei României din Liga Națiunilor. Mijlocașul de la FCSB nu a fost în lot pentru partida cu Finlanda, iar în victoria cu Bosnia a fost rezervă.

Cum a reacționat Nicolae Dică, după ce Florinel Coman nu a prins niciun minut pentru echipa națională

Nicolae Dică s-a declarat mulțumit de faptul că FCSB a dat numeroși jucători la loturile naționale, pentru această acțiune. În privința lui Florinel Coman, antrenorul de la FCSB a mărturisit că îi respectă decizia lui Edi Iordănescu, de a nu-l introduce nici măcar un minut în partidele cu Finlanda și Bosnia.

”Este important să avem jucători la echipa națională. Este bine pentru club, pentru jucători că sunt la națională. Nu mă plâng în acest moment.

Acesta a fost decizia antrenorului de la echipa națională. Acum ce pot să fac? Să-l cert eu pe Edi că nu l-a băgat pe Coman? Asta a fost strategia lui, i-au ieșit rezultatele în aceste două jocuri…”, a declarat Nicolae Dică, la conferința de presă premergătoare partidei dinntre FCSB și FC Argeș.

Billel Omrani și Andrea Compagno, în atacul FCSB! Dică a anunţat ce jucători sunt OUT pentru meciul cu FC Argeş

Billel Omrani și Andrea Compagno sunt pregătiți să facă echipă în atacul FCSB-ului. Nicolae Dică a anunțat că fostul atacant de la CFR Cluj poate debuta în tricoul roș-albaștrilor, pentru meciul cu FC Argeș.

Totodată, Dică a declarat că Risto Radunovic și Ianis Stoica sunt incerți pentru partida cu trupa lui Andrei Prepeliță. Fundașul muntenegrean a suferit o accidentare la echipa națională, iar Mihai Stoica a anunțat că poate fi trimis la vraciul Marijana.

Billel Omrani a fost transferat luna trecută de Gigi Becali, după ce acesta și-a încheiat contractul cu CFR Cluj. Atacantul nu a mai bifat un meci oficial din luna mai.

„Radunovic a venit cu o problemă de la echipa naţională. El a şi fost schimbat în meciul al doilea, în minutul 26, are o ruptură. Ianis Stoica nu s-a antrenat două zile, dar azi s-a pregătit. Restul nu au probleme.

Mai aşteptăm cu cei vechi, cu Cristea, cu Ovidiu Popescu, Panţiru se antrenează în fiecare zi. Şut şi Bouhenna să vedem dacă vor reveni într-o săptămână două. Am încredere în cei care intră.

Omrani este apt, s-a antrenat, este în lot. Veţi vedea mâine seară dacă va juca. Omrani a jucat în 4-3-3, în 4-2-2, poate juca în bandă sau atacant. Pot juca amândoi, Compagno şi Omrani”, a declarat Nicolae Dică, în conferința de presă de dinaintea partidei FCSB – FC Argeș.

8:55 VIDEOReacţia de mare campion a lui Max Verstappen, după ce a fost învins de Lando Norris în Marele Premiu de la Miami 8:55 Marius Şumudică a anunţat ce l-ar face să renunţe la Rapid fără cel mai mic regret: „Aș face 5 paşi în spate” 1:04 VIDEOBucurie nebună la McLaren, după ce Lando Norris a câștigat Marele Premiu de la Miami! Pilotul, copleșit de emoții 0:40 VIDEOLando Norris a câștigat Marele Premiu de la Miami, live pe Antena 3 CNN și în AntenaPLAY! Max Verstappen, pe locul doi 0:17 Dan Petrescu, prima reacție după ce a debutat cu victorie în noul mandat la CFR Cluj: „Nu a fost ușor deloc!” 0:04 „Aștept să mă cheme la EURO!” Daniel Bîrligea, mesaj direct pentru Edi Iordănescu după ce a marcat în CFR – Rapid 3-2! 5
23:49
Claudiu Petrila și-a turnat cenușă în cap după CFR – Rapid 2-3! Mesaj direct pentru fani: „Le oferim doar supărare!”
5
23:22
CFR – Rapid 3-2. Victorie pentru Dan Petrescu la revenirea în Gruia! Giuleștenii continuă seria dezastruoasă
5
23:07
„E disperat, îl cunosc!” Marius Șumudică, mesaj direct despre revenirea lui Mircea Lucescu la Rapid!
5
23:05
VIDEOSporting a câștigat titlul în Liga Portugal! Trupa lui Ruben Amorim, campioană cu două etape înainte de finalul sezonului

Zodii care se pot muta din țară după Paște. Nativii care au luat o decizie importantă pentru viața lor

Zodii care vor avea parte de un Paște de vis. Nativii care își creează amintiri alături de cei dragi