"Este o problemă evidentă!" Defensiva, călcâiul lui Ahile! Reacţia lui Rădoi după ce a primit trei goluri de la Belarus

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 11.11.2020, 18:54

Mirel Rădoi

Mediafax Foto / Alexandru Dobre via Hepta

Mirel Rădoi, prima reacţie după victoria cu Belarus

Din păcate, jucătorii lui Mirel Rădoi au continuat să facă gafe în defensivă şi au amintit de eşecul suferit la Oslo, 0-4. Pentru prima reprezentativă urmează chiar returul cu Norvegia, din Liga Naţiunilor.

Mirel Rădoi are probleme în apărare

Cred că am câştigat o repriză şi am pierdut o repriză. Din păcate, în repriza a doua, pe fondul unei relaxări totale, am primit trei goluri. Aveam nevoie de acestă victorie, important e moralul jucătorilor. Cred că aveau nevoie de un moment de ăsta, de descătuşare. Din păcate, nu am reuşit mai mult.

Nu e vorba de dezamăgire, e o problemă evidentă, mai ales că golurile au fost luate din poziţii simple de joc. Au mai fost şi alte situaţii, dar mă bucur că am văzut o reacţie a jucătorilor după pierderea mingii. Încercăm să luăm lucrurile pozitive, dar asta nu înseamnă că vom trece cu vederea lucrurile negative„, a declarat Mirel Rădoi la PRO X.

Tricolorii şi-au încheiat seria neagră de trei înfrângeri, dar continuă semnele de întrebare în privinţa rămânerii lui Mirel Rădoi. Selecţionerul este dorit de vicecampioana României

Mirel Rădoi, pe lista Universităţii Craiova

Vorbesc de echipa naţională! Nu ar fi frumos nici pentru Federaţie, nici pentru Craiova, să fac altceva… chiar dacă nu există. Sunt la echipa naţională, nu trebuie să lămuresc nimic! Sunt aici, după aceea vom vedea unde mă veţi găsi. Aţi scris, se pare că ştiţi mai bine decât mine, vă las în continuare să speculaţi„, a declarat Mirel Rădoi pentru sursa citată.

8:42 Kylian Mbappe, mesaj de patru cuvinte după ce PSG a fost învinsă de Borussia Dortmund! Postarea făcută imediat după meci 8:36 Anunţul radical făcut de Ronnie O`Sullivan, după ce a fost eliminat în sferturile Campionatului Mondial de snooker 8:20 Dennis Man, desemnat jucătorul sezonului la Parma, în Gazzetta dello Sport! Mihăilă, în top şi el! Sezon de vis pentru români 1
23:45
Borussia Dortmund – PSG 1-0! Fullkrug, singurul marcator într-un meci cu ocazii uriaşe! Mbappe nu s-a lipit la gol
1
23:40
Gigi Buffon, emoţionat de revenirea lui Parma în Serie A! Mesaj superb după performanţa la care au contribuit Man şi Mihăilă
1
23:31
FotoDennis Man şi Valentin Mihăilă, la bustul gol după ce au promovat în Serie A! Imagini de senzaţie cu românii de la Parma
1
23:12
Mihai Stoica a spus totul despre sărbătoarea câştigării titlului! Ce a pregătit FCSB: „La cât am aşteptat, trebuia să facem ceva”
1
23:02
VIDEOCristiano Ronaldo, un nou gol fabulos în Arabia Saudită! Starul portughez a început să danseze după ce a înscris
1
22:36
Mihai Rotaru l-a descris în trei cuvinte pe Costel Gâlcă şi a spus cine ia deciziile la echipa lui: „Aşa am procedat cu toţi”
1
22:08
Coreea de Sud – România LIVE VIDEO (vineri, ora 13:30). „Tricolorii” vor o nouă victorie la CM de Hochei, LIVE în AntenaPLAY