Euro 2020 | Cristiano Ronaldo, faza serii în Franța – Portugalia 2-2. I-a arătat prietenului Benzema unde să paseze mingea

Publicat: 24.06.2021, 8:57

Cristiano Ronaldo, faza serii la Euro 2020

Totul s-a petrecut în minutele de prelungire ale meciului, la scorul de 2-2. Ambele echipe erau calificate la acel rezultat, astfel că Ronaldo s-a asigurat că tabela de marcaj va rămâne neschimbată.

Faza serii s-a petrecut când Franța se afla în atac, iar Karim Benzema era purtător de balon. Atacantul lui Real Madrid căuta o soluție de transmitere a balonului când Ronaldo, îndreptat cu fața către Benzema, i-a indicat să paseze în spate, la fundașii centrali.

Vârful francezilor s-a conformat și i-a pasat lui Raphael Varane. În cele din urmă s-a terminat 2-2, iar Franța și Portugalia au mers împreună în optimile Euro 2020. Din grupa F s-a mai calificat dramatic și Germania, care a fost la un pas de umilință în fața Ungariei.

INTRĂ AICI PENTRU A VEDEA GESTUL LUI CRISTIANO RONALDO PENRU KARIM BENZEMA

Karim Benzema este jucătorul alături de care Cristiano Ronaldo a jucat cele mai multe partide (342). Aceștia au combinat la 76 de goluri înscrise pentru madrileni. Ambii au fost transferați de Florentino Perez în vara lui 2009, însă drumurile lor s-au despărțit în 2018, când Ronaldo a semnat cu Juventus.

Karim Benzema, felicitat de Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo şi Karim Benzema au marcat cele două goluri din prima repriză a meciului Portugalia – Franţa. Foştii colegi de la Real Madrid au marcat din lovitură de pedeapsă. Imediat după ce a înscris, Benzema a fost felicitat chiar de Ronaldo pentru primul gol marcat de la revenirea în naţionala Franţei.

Cei doi au continuat să aibă o atitudine de respect unul faţă de altul şi după ce s-a terminat prima repriză. Ronaldo l-a luat de gât pe Benzema şi a glumit cu fostul său coleg de la Real Madrid.

Cu golul în poarta campioanei mondiale en-titre, Cristiano Ronaldo a devenit golgheterul Euro 2020. Până la acest meci, starul portughez era la egalitate cu cehul Patrik Schick.

Va termina Bayer Leverkusen sezonul fără înfrângere?

17:18 FotoValentin Ceaușescu, apariție de senzație la petrecerea generației „Steaua 1986”. Cum a ajuns să arate la 76 de ani 17:09 FotoRivalele celebre ale Simonei Halep s-au întâlnit la Met Gala! Reacţia surprinzătoare a Mariei Sharapova: „Unde e Serena?” 16:31 După ce a ratat transferul lui Rafa Mujica, Gigi Becali a renunţat la un alt atacant cu cifre extraordinare! 16:28 „Pot ajuta!” Mircea Lucescu, primul mesaj după întâlnirea cu Dan Șucu și George Copos! 16:12 „Are clauză de 5.000.000!” Gigi Becali îl poate pierde și pe Darius Olaru! Giovanni Becali a făcut anunțul 15:52 Connor Bedard, noua stea din NHL, va străluci la Campionatul Mondial de hochei (10-26 mai, AntenaPLAY) 15:34 PSG – Borussia Dortmund LIVE TEXT, ora 22:00. Prima finalistă a Ligii Campionilor se va stabili la Paris 15:15 Neluţu Varga a anunţat că CFR Cluj are un nou preşedinte: „Va avea puteri depline!” Lovitură de proporţii dată de ardeleni 14:29 FotoCum arată şi din ce face bani Consuelo, fosta soţie a lui Adrian Mutu, la 51 de ani. Imagini rare 14:05 „Se face de râsul curcilor!” Giovanni Becali, despre venirea lui Mircea Lucescu la Rapid: „Voi nu sunteţi sănătoşi la cap” Vezi toate știrile