Meci nebun între Brazilia și Ecuador! Alisson a văzut de două ori cartonașul roșu și a terminat partida în teren. Un jucător de la Atletico Madrid a fost umplut de sânge

Publicat: 28.01.2022, 11:59
Actualizat: 28.01.2022, 16:10

Alisson a văzut de două ori cartonașul roșu și a terminat partida în teren

În minutul 15, arbitrul l-a trimis mai devreme la cabine pe portarul ecuadorian Alexander Dominguez (34 de ani), după ce l-a lovit în gât pe Matheus Cunha, jucătorul lui Atletico Madrid.

Matheus Cunha, umplut de sânge în Brazilia – Ecuador

Jocul a fost întrerupt pentru câteva minute, dar din fericire Cunha a reușit să continue în teren. Imaginea postată de el la finalul partidei spune însă totul despre intensitatea loviturii pe care a primit-o.

Sursa: Instagram Matheus Cunha

După ce Ecuador a avut un jucător eliminat, Brazilia a urmat exemplul. Fundașul lui Tottenham, Emerson, a văzut al doilea cartonaș galben în minutul 20.

Și la mai puțin de zece minute mai târziu, arbitrul a scos din buzunar următorul cartonaș roșu, de data aceasta pentru portarul brazilian Alisson. Portarul lui Liverpool a avut un atact de kung-fu asupra lui Enner Valencia.

Alisson, eliminat de două ori în Brazilia – Ecuador

După câteva minute de verificare, arbitrul video a anulat decizia de a-l elimina pe Alisson. Portarul a fost doar avertizat și lăsat să continue să joace. Totuși, a comis-o din nou!

În minutul 95, Alisson a boxat un balon, dar în același timp și-a lovit și un adversar. Arbitrul i-a dat portarului brazilian al doilea cartonaș galben și l-a elimimat. Culmea, și de această dată, decizia a fost inversată de VAR! În mod miraculos, Alisson a rămas pe teren până la fluierul final.

Golurile celor două echipe au fost marcate de Casemiro și, respectiv, Felix Torres. Brazilia e deja calificată la Cupa Mondială din Qatar. Ecuador se află pe locul trei și încă speră să obțină biletele pentru Mondial.

10:24 Ofertă spectaculoasă din Liga 1 pentru Laurenţiu Reghecampf 10:23 Alexandru Băluţă, devastator înainte de Universitatea Craiova – FCSB: „Nu vreau să mai am vreodată o discuţie cu Rotaru” 9:51 FotoMădălina Ghenea a anunţat de Paşte că s-a despărţit de iubitul său milionar: „Vă rog să ne respectaţi intimitatea” 9:42 VIDEONebunie la Lisabona după titlul câştigat de Sporting! Cum au sărbătorit jucătorii 8:55 VIDEOReacţia de mare campion a lui Max Verstappen, după ce a fost învins de Lando Norris în Marele Premiu de la Miami 8:55 Marius Şumudică a anunţat ce l-ar face să renunţe la Rapid fără cel mai mic regret: „Aș face 5 paşi în spate” 1:04 VIDEOBucurie nebună la McLaren, după ce Lando Norris a câștigat Marele Premiu de la Miami! Pilotul, copleșit de emoții 0:40 VIDEOLando Norris a câștigat Marele Premiu de la Miami, live pe Antena 3 CNN și în AntenaPLAY! Max Verstappen, pe locul doi 0:17 Dan Petrescu, prima reacție după ce a debutat cu victorie în noul mandat la CFR Cluj: „Nu a fost ușor deloc!” 0:04 „Aștept să mă cheme la EURO!” Daniel Bîrligea, mesaj direct pentru Edi Iordănescu după ce a marcat în CFR – Rapid 3-2! Vezi toate știrile

Zodii care se pot muta din țară după Paște. Nativii care au luat o decizie importantă pentru viața lor

Zodii care vor avea parte de un Paște de vis. Nativii care își creează amintiri alături de cei dragi