Scene şocante în timpul unui meci din Azerbaidjan! Nocturna a fost pusă la pământ din cauza vântului puternic

De Alex Masgras
Publicat: 23.12.2023, 17:19

Nocturnă Azerbaidjan

Scene şocante în timpul unui meci din Azerbaidjan

Stâlpul a fost pus la pământ de vânt / Captură Twitter

Au fost scene şocante în timpul unui meci din Azerbaidjan! Partida dintre Turan şi Araz din prima ligă a campionatului din Azerbaidjan a fost întreruptă în minutul 81.

Din cauza vântului extrem de puternic, unul dintre stâlpii instalaţiei de nocturnă a cedat şi a fost pus la pământ. Meciul a fost întrerupt, iar ultimele minute se vor disputa mâine.

Scene şocante în timpul unui meci din Azerbaidjan!

Partida dintre Turan şi Araz din etapa cu numărul 18 din Azerbaidjan a fost întreruptă după un incident nemaintâlnit pe stadioanele de fotbal. Vântul puternic a făcut ravagii, iar unul dintre stâlpii instalaţiei de nocturnă a fost pus la pământ. Din fericire, nimeni nu a fost rănit.

Incidentul a avut loc în minutul 81, la scorul de 2-1 pentru gazde. Partida se va relua mâine, de la ora 12:00 (ora locală).

Turan a deschis scorul în minutul 5 al partidei prin Nacafov, iar Bruno a majorat diferenţa în minutul 16. Oaspeţii au marcat şi ei prin Azzaoui, în minutul 58, care a marcat dintr-o lovitură de la 11 metri.

Turan se află pe locul 8 în Azerbaidjan, cu 19 puncte, în timp ce Araz se află pe locul 4, cu 26 de puncte. O înfrângere a celor de la Araz ar fi pe placul celor de la Neftci Baku, formaţia pregătită de Adrian Mutu. Echipa antrenorului român se află pe locul 5, cu 25 de puncte.

Adrian Mutu, aproape de a fi demis de la Neftchi Baku

Adi Mutu este aproape de a fi demis de conducătorii lui Neftchi Baku. Anunţul a fost făcut în Azerbaidjan de un cunoscut jurnalist. Acesta susţine că are informaţii de la club că „Briliantul” nu va mai prinde finalul anului ca antrenor la Nefchi.

Eşecul cu Qarabag (0-2) a scos-o din lupta la titlu pe Neftchi, care a ajuns pe locul 5, la 13 puncte de liderul Qarabag. Prosport.ro susţine că Mutu va ajunge la CFR, în locul lui Andrea Mandorlini.

Elchin Jafarov susţine că a primit un mesaj din partea conducerii lui Neftchi prin care era anunţat că zilele lui Adi Mutu la cârma echipei ar fi numărate.

„Am primit un mesaj, iar potrivit informațiilor private pe care le dețin, conducerea clubului vrea să-l demită pe român cât mai curând posibil. Se pare că vor lua o decizie în acest sens la sfârșitul acestei luni sau la începutul lunii viitoare”, a spus Elchin Jafarov.

Cine va câştiga Balonul de Aur 2024?

20:48 Mihai Stoica a oferit detalii spectaculoase despre petrecerea de titlu a FCSB-ului: „Aşa interes n-a fost niciodată. Incredibil!” 20:46 Echipa care vrea să fie surpriza la Campionatul Mondial de Hochei are planuri mari: „Suntem ambiţioşi” 20:26 Previziunile lui Gică Hagi, înainte de EURO 2024. „Regele” ia în calcul o surpriză uriaşă: „Să nu fie dezamăgirea turneului!” 19:55 VideoDarius Olaru vrea un film şi cu FCSB, după ce a câştigat titlul: „A fost un an de neuitat” 19:39 VideoMama lui Radu Drăguşin, anunţ despre viitorul fiului ei la Tottenham: „Îmi menţin în afirmaţia!” 19:22 Toto Wolff nu şi-a luat gândul de la Max Verstappen! Declaraţiile şefului de la Mercedes care îi dau emoţii lui Christian Horner 18:35 Un francez va arbitra lupta la titlu a echipei lui Răzvan Lucescu! PAOK – Olympiacos se vede exclusiv în AntenaPLAY 18:34 „Aşteptăm răspunsul final!” Dan Şucu a recunoscut ce antrenor îşi doreşte la Rapid. Prima reacţie după ce l-a refuzat pe Şumudică 18:03 VideoCamelia Bălţoi îţi prezintă AntenaSport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 9 mai 2024 17:54 „Atitudine incredibilă!” Antrenorul lui Alaves a decis ce urmează pentru Ianis Hagi. Hotărârea luată chiar înainte de EURO 2024 Vezi toate știrile

5 zodii chinezești care au noroc săptămâna aceasta. Un nou capitol se deschide în fața lor

Zodii care te cuceresc cu o singură privire. Nativii care se folosesc de ochi drept armă a seducției